704 Shares 9912 views

Klucze Purpose "Scroll lock"

Każdy, kto pracuje na komputerze osobistym, prędzej czy później myśleć o najważniejszych funkcji: przycisk, który można zrobić i jak mogą one być przydatne do pracy, nauki lub gier. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co można zrobić taki ciekawy klucz jako „Scroll Lock”. Po tym wszystkim, że nie znajduje się w każdym podręczniku.

klawiatura

Po pierwsze, niech określić, co to jest przycisk w pytaniu. Lokalizacja tego klucza może się różnić w zależności od producenta i modelu. Ponadto, laptopy to wcale nie jako oddzielny element.

Zatem, przycisk "Scroll Lock". Gdzie jest ten element?

  1. W większości przypadków można znaleźć na półkach w sklepach, klawiatur działających w biurze iw domu „Scroll lock” jest nad strzałkami w górnym rzędzie, obok klawiatury numerycznej. Podobnie, nie jest pokazane na rysunku powyżej.
  2. Jeśli mówimy o klawiaturze laptopa lub skróconymi wersjami pełnoprawni modeli komputerowych, to nie może znaleźć wymaganych kluczy wolnostojące. W takich przypadkach „Scroll Lock” – funkcja, która jest wywoływana przez naciśnięcie „Fn” + inny klucz, który jest zazwyczaj napisany w kolorze niebieskim o nazwie „przewijanie”. Lokalizacja widać na drugim zdjęciu poniżej.

historia

Skąd przyszedł do nas kluczowym „Scroll Lock”? To było w odległych latach 90., u zarania technologii komputerowej. Początkowo nosiła funkcję zmian w zachowaniu klawiszy kursora (strzałki). W niektórych zastosowaniach, po naciśnięciu przycisku „przewijania” na ekranie za pomocą strzałek zaczął przełącznik nie linia po linii z kursorem, natomiast po stronie. W innych sytuacjach, „Scroll Lock” zablokowany w jednej pozycji strzałek kursora i może sprawdzić całą stronę, która nie mieści się na ekranie. Teraz funkcja ta jest również stosowana w programie Microsof Excel.

Z biegiem czasu, moc komputerów wzrosła, a potrzeba paginacji zniknął. Tak więc, badaliśmy przycisk stał się w istocie zbędne. Jednak producenci nie dają się istniejący projekt zaznajomieni klawiatury, a programiści zaczęli szukać nowych sposobów korzystania z tego klucza.

nowoczesność

W tej chwili „lock Scroll” w różnych aplikacjach do wykonywania różnych funkcji. Trudno jest wyobrazić sobie całą różnorodność problemów, ponieważ zależy to od wyobraźni twórców. Poniżej podajemy najczęstsze funkcji tego przycisku. Jest możliwe, że mogą one być wykonywane w innych aplikacjach, ale te przypadki można zmierzyć, jest bardziej prawdopodobne.

  • Jak już wspomniano, w przycisk Excel „lock Scroll” spełnia swoje pierwotne funkcje. Oznacza to, że przełącza kursor pasek przewijania na ekranie.
  • Jest również stosowany w znanym klawiaturze przełącznika Punto Switcher. Po naciśnięciu kombinacji „Alt” + „Scroll Lock” wykonaną transliteracji z zaznaczonego tekstu.
  • „Linux” nacisnąć przycisk zatrzymuje tekst przewijania.
  • W przypadku korzystania z przełącznika KVM podwójne naciśnięcie uaktywnia kontrolę tego mechanizmu.
  • Korzystanie z „Scroll Lock” pozwala na przełączanie wykorzystanie makr dla niektórych myszy optycznych.
  • Laptopy Dell, przycisk ten pełni funkcję klawisza „Fn”.

W grach rozważaliśmy klucz może również wykonywać bardzo ważne. Na przykład w takiej zabawki jako „Kozaków”, „Scroll Lock” jest odpowiedzialny za tworzenie skryptów w edytorze map. A wokół słynnej „Oblivion”, przycisk ten jest odpowiedzialny za przełączanie języka w wersji rosyjskiej.

wynik

Mam nadzieję, że teraz nie będzie miał pytania dotyczące stosowania i celów „Scroll Lock” klucz. W rzeczywistości jest to już nieaktualne, a jeśli nie zostały wykorzystane przed, start będzie zbyt późno. Znacznie szybszy i bardziej wygodny w użyciu znanych narzędzi, które od dawna przyzwyczajeni do rąk. Jednak uzyskane informacje mogą okazać się przydatne dla poprawy własnego uczenia się.