285 Shares 8437 views

Jak usunąć Xbox (Windows 10) w całości?

Jest oczywiste, że system operacyjny Windows z Microsoft stale się rozwija i poprawia. W wersji dziesiątej ma unikalne narzędzie, które pozwala na nagrywanie przejście procesów ulubionych gier o nazwie Xbox DVR. Wydaje się, że cały ten pomysł nie jest zły, ale nie dla tych użytkowników, którzy mają komputer lub laptop spełnia minimalne wymagania systemowe. Sama usługa jest wystarczająca bardzo ciężkie środki, tak wielu ludzi są bardzo często jest to problem: jak usunąć całkowicie Xbox systemie Windows 10? Na początku wydaje się, że jest to niemożliwe do zrobienia, ale istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się aplikacji, lub przynajmniej go wyłączyć nie jest trudne.

Czy mogę usunąć Xbox systemie Windows 10?

Aplikacja Xbox DVR sam należący do systemu kategorii, które, by tak rzec, „szyte” do samego systemu operacyjnego i działają w tle, ukryte przed wzrokiem użytkownika. Oczywiście, dla fanów gier, program na pewno jest sporo zainteresowania.

Ale co z tymi użytkownikami, którzy najnowsze gry komputerowe nie są uzależnieni, ale nie aplikacja działająca w trybie ręcznym lub jako proces w tle jest absolutnie konieczne?

Pozostawmy na boku kwestię, jak usunąć Xbox systemie Windows 10, i spojrzeć na części teoretycznej. Uważa się, że usuwanie aplikacji systemowych bezpieczny system operacyjny. Rozwiązanie to nie jest w ogóle zaleca bez skrajnej konieczności. Ale w systemie Windows 10 nadmiarze tyle, że czasami wystarczy, aby pozbyć się tego złomu. Xbox i do tych obaw. Usuń to może być, a OS spowoduje to żadnej szkody. Pytanie tylko, jak usunąć Xbox DVR w systemie Windows 10 jako całość, ponieważ standardowy system, to nie jest możliwe środki. Po pierwsze, system operacyjny nie pozwoli sobie zrobić nawet podczas próby usunąć folder z plikami programu, a po drugie, na liście programów i komponentów aplikacji jest po prostu nieobecny. Ale istnieje rozwiązanie.

Wyłączyć nagrywanie w tle i całkowite wyłączenie programu

Najprostszym rozwiązaniem, jeśli program komputerowy nie twierdzi, jest jego dezaktywacja raczej zatrzymać proces nagrywania tło lub całkowite wyłączenie.

W pierwszym przypadku trzeba złożyć rozpoczęcia aplikacji, wybierając go z menu „Start” standardowej lub klikając na ikonę dołączonej do ekranu głównego (zazwyczaj tam domyślne ikony w menu). Po wprowadzeniu programu należy przejść do sekcji Ustawienia w lewym okienku, znaleźć tam nagrywanie w tle łańcuch i ustawić suwak w pozycji ON. Jeśli aplikacja nie jest obecnie używana w ogóle, w tej samej sekcji, można go całkowicie wyłączyć, wyłączając tworzenie filmów gier i zrzuty ekranu przy użyciu rejestratora.

Jak usunąć Xbox w systemie Windows 10 całkowicie?

Tak, program sortowania i niepełnosprawnych. Ale to nie jest opcja. Nigdy nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie aktywowana (niestety, składniki systemu jest w stanie). Tutaj pojawia się pytanie, w jaki sposób usunąć Xbox systemie Windows 10, aby usunąć go z systemu całkowicie.

W tym przypadku (bo średnia narzędzie deinstalacji nie działa), należy użyć konsoli PowerShell, które można uruchomić z menu «Run» (Win + R) to samo polecenie.

Należy ustawić kombinację pokazany na powyższym zdjęciu, czekać na proces usuwania i produkować pełnego resetu urządzenia komputerowego.

Uwaga: Konsola musi być uruchamiany tylko z prawami administratora. W przeciwnym razie może pojawić się błąd o tym, że podczas usuwania nie powiodła się.

Korzystanie z deinstalatora

Wreszcie kwestia jak usunąć Xbox systemie Windows 10, może być rozwiązany przez prostszej metody. Można użyć narzędzi, takich jak Windows 10 Menedżer wyłączyć program. Ale dla całkowitego usunięcia najlepiej jest szukać pomocy specjalnego deinstalatora jak IObit Uninstaller.

Na przykład, jest w tym programie, należy wejść do sekcji Win10 Manager (lub Windows aplikacjach), przejdź do menu aplikacji, wybierz pozycję Windows aplikacji można znaleźć listę wszystkich składników Xbox i usunąć je. Można zrobić to pojedynczo, naciskając kosz przed każdym z nich, ale można wybrać wszystkie elementy, wstępnie zaznaczając pole wyboru, aby zdjąć górną linię partii, a następnie sprawdzić wszystkie komponenty i usunąć je wszystkie naraz. Zazwyczaj będą cztery:

  • Xbox;
  • Gra Xbox Bar;
  • Gra Xbox mowy w systemie Windows;
  • Xbox Identity Provider.

Tak więc, przy okazji, nie tylko można pozbyć się tej aplikacji, ale również całkowicie odinstalować wszystkie inne niepożądane składniki systemu, użytkownik na codzień nie korzysta.