637 Shares 7865 views

Zdalny pulpit Windows 7. Jak włączyć i skonfigurować zdalny pulpit Windows 7?

Tak, dziś skupimy się na tym, co jest zdalny pulpit Windows 7, jak wdrożyć i korzystać z nalewki. Funkcja ta jest bardzo przydatne, zwłaszcza dla tych, którzy pracują z komputerami. Przed „szaman” w instalacji i obsługi, porozmawiajmy, dlaczego potrzebny jest „stół”.


Dlaczego musisz?

Więc dlaczego trzeba zdalnego pulpitu? Prawdę mówiąc, coś takiego jest bardzo przydatna dla tych, którzy, delikatnie mówiąc, nie lubi samotności i spokoju i woli pracować w domu, czy w prywatnym gabinecie. Za pomocą tego programu można uzyskać dostęp do dowolnego komputera z wszystkich jego zasobów, który jest podłączony tylko do sieci lokalnej. W ten sposób można wykonywać swoją pracę w każdym miejscu, gdzie istnieje dostęp do Internetu i sieci LAN.

Zdalny pulpit – głównym miejscem pracy administratorów systemu. Teraz wystarczy tylko zadzwonić do niego i powiedzieć o problemie – pracownik szybko „Połącz” do Ciebie i rozwiązać problem bez wstawania od stołu. Nie ma potrzeby, by go nazwać, na długo czekać i nerwowy. Ponadto Remote Desktop może pomóc w ogóle do każdego, kto może potrzebować dostępu do, powiedzmy, komputera domowego i jego danych. W jaki sposób można go włączyć?

programy

Niewątpliwie, zdalny pulpit Windows 7 mogą być połączone i wykorzystywane w ramach różnych programów specjalistycznych. Zgodnie z ogólną zasadą, w celu stworzenia „lokalnej sieci komputerowej”, wystarczy zainstalować „Prog”, uruchom go i dać hasło do „komputer”, przypisanym do programu, szczególnie dla dostępu.

Pulpit zdalny Windows 7 można łatwo podłączyć za pomocą TeamViewer. Ten program, dostęp do komputera dla każdego, kto ma hasło przypisane do komputera za pomocą programu. Bardzo wygodny sposób, jeśli naprawdę nie chcesz dzielić włos na czworo z ustawieniami dostępu. Wszystko, czego potrzebujesz – program i połączenia z Internetem. Jednak takie podejście jest w dużo gorszej sytuacji – za każdym razem po ponownym uruchomieniu programu, otrzymasz nowe hasło. Z punktu widzenia bezpieczeństwa – takie podejście jest bardzo właściwe. Ale dla zdalnego pulpitu użytkownika Win 7 podłączonym poprzez TeamViewer, może być trochę niezręczne.

Zawierać środki układowe

Oczywiście, można tworzyć, łączyć i konfiguracji, a następnie wejść do zdalnego pulpitu Windows 7 za pomocą narzędzi systemowych. Są one dostępne w każdym systemie operacyjnym, nowe generacje. Tak więc, jeśli chcesz korzystać z „udalenke”, można łatwo zrobić to bez pomocy programów innych firm. Niestety, stara „osie” bez zdalnego pulpitu. Windows 7 home basic, profesjonalny, Ultimate – wszystkie dostępne istotne treści. Dziś będziemy wyostrzyć swoją ostrość na jakie są dostępne w konfiguracji i dalsze wykorzystanie zdalnego dostępu do komputera bez pomocy oprogramowania i aplikacji firm trzecich metody. Najpierw musisz dowiedzieć się, jak włączyć zdalnego pulpitu Windows 7.

standardowa metoda

W sumie istnieją dwa sposoby, które możemy rozważyć. Zacznijmy bardziej „przyziemne”, pod nazwą logiczną „standard”. To nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności. Tak więc, aby połączyć, na przykład, 7 home premium pulpitu zdalnego systemu Windows, trzeba najpierw kliknąć na przycisk „Start”, wybierz „komputer”, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i kliknij tam „Właściwości”. Na liście po lewej stronie, wybierz „Ustawienia dostępu zdalnego”.
Następnie w „Remote Desktop”, można wybrać jeden z trzech punktów. Pierwszy zakazuje wszelkiej dostęp do komputera i domyślnej „OFF”. Różnice między tymi dwoma następujący prosty: drugi jest dla każdego systemu operacyjnego, a trzeci – na „Vista” i powyżej. Wszystko, co teraz pozostaje do zrobienia – aby wybrać i dodać niezbędne użytkownikom dostępu.

standardowa metoda

Jest też drugi, niestandardowe podejście do Remote Desktop Connection. Prowadził z pomocą służb administracyjnych. Teraz jesteś gotowy. Przede wszystkim udać się do serwisu (poprzez „Start”, przechodząc tam w „Panel sterowania”, a następnie – w „administracja”, a już nie – w zakładce „Usługi”). Dowiedzieć się, gdzie zapora systemu Windows i go włączyć i ustawić automatyczne uruchamianie. Teraz trzeba dostać się do lokalnej polityki bezpieczeństwa. Aby zdać, istnieją dwa sposoby: „Panel sterowania”, wrócić do „Administracja” i tym razem, przejdź do zakładki „Zasady zabezpieczeń lokalnych” lub wpisać secpol.msc za pomocą Panelu sterowania, a następnie polecenie. Nie będzie trzeba wybrać „moduł Zapora systemu Windows Advanced Security-Policy Object lokalnych zasad grupy dla połączeń wychodzących” tryb. W okienku po prawej stronie, należy nacisnąć RMB i „Nowa reguła”. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami. Typ musi być wybrany protokół TCP, zdalny port – wszystkie lokalne – 3389. Pozwól adres IP, a następnie sprawdzić żadnej z sieci, na którym chcesz odebrać połączenia i podać nazwę nowej reguły. Następnie należy wejść do Edytora zasad grupy ( „Run” -gpedit.msc). Następnie przejść do konfiguracji. Znajdź i tam w Szablony administracyjne. Następnie odwiedzić składników systemu Windows i Remote Desktop Services. Teraz wybierz „Session Host stlov robotników” i kliknij na „Połączenia”. Tutaj można wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp. musi:

  • Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się za pomocą specjalnych RDS.
  • Zainstalować zasady zdalnego zarządzania na sesji użytkownika służb bezpieczeństwa zdalnych (niezbędne parametry wybrać odpowiednią opcję).

W ten sposób to podłączenie systemu Windows Remote Desktop 7. Wielu użytkowników może łączyć się z komputerem. Ale to jest nie skończony. Zdalny dostęp musi być prawidłowo skonfigurowany. Uczyni to dość proste, jeśli masz pojęcia o komputerach.

Konfigurowanie dostępu

Teraz zobaczmy, co trzeba dostosować i skutecznie osuschetvlyat dostęp do Windows 7 „Remote Desktop” funkcji. Zespół programistów i administratorów systemu nie będzie kolidować. Niewątpliwie, wyznaczając sobie nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy i umiejętności, ale jeśli chcesz mieć bardziej szczegółowe ustawienia, nie zaszkodzi do korzystania z pomocy. Zaczynajmy.

Idziesz we właściwościach komputera: „Start” – „Komputer” -cliques prawo-click „Właściwości”. Teraz kliknij na „Dial-up”. Teraz w „Remote Desktop” wybierz żądaną pozycję – drugi lub trzeci, przez analogię z pierwszego sposobu włączania i konfigurowania „stół”. Następnie wybierz, którzy użytkownicy chcesz zezwolić na dostęp do komputera. W razie potrzeby dodać nowy „Kontakt” i potwierdź akcję. To wszystko.

zalety

Na wszelkich programów i usług mają swoje zalety i wady. Mówiliśmy już o tym, dlaczego trzeba zdalnego pulpitu. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć rozmowę, i że w takim dobrym dojazdem.

Oczywiście, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do komputera, pulpit zdalny będzie bardzo przydatna. Główną zaletą – jest dostęp do wszystkich zasobów i danych, które są przechowywane na komputerze. Można otrzymać od swojego „przyjaciela” żelazo niezbędne informacje, a nawet zmienić niektóre z jego ustawieniami.

Innym znaczącym plus odnosi się do tych, którzy nie są przyzwyczajeni do jednego obszaru roboczego. Pulpitów zdalnych posiada wsparcie dla wielu monitorów.

Szczerze mówiąc, pulpit zdalny ma wiele cech, które można teraz zobaczyć w, powiedzmy, Skype (jest wykazanie pulpicie). W ten sposób, przy użyciu standardowych i niestandardowych metod dostępu, można, na przykład, razem z przyjaciółmi, aby obejrzeć film lub program. Ogólnie rzecz biorąc, można myśleć o wielu możliwościach. Najważniejsze jest to, aby pokazać wyobraźnię.

braki

Braki w zdalnym dostępem nie wystarcza. Na początek – działa zdalny pulpit Windows 7 za pośrednictwem Internetu. Więc jeśli masz niskie prędkości połączenia, albo nie robi nic (wyłączony w czasie, lub nie są przeprowadzane w zasadzie), można zapomnieć o takim połączeniu.

Innym negatywnym – to komputer, do którego dostęp zdalny jest to możliwe, powinien być zawsze włączony i podłączony do Internetu. W zasadzie, to w jakiś sposób służy jako serwer do łączenia się z innymi komputerami.

Wadą stosowania niektórych programów – stała potrzeba, aby zmienić ustawienia, a otrzymasz nowe hasło. Jak wspomniano wcześniej, zdalny pulpit, który jest uruchamiany za pomocą oprogramowania, stale otrzymuje nowe „hasło”, które chcesz cały czas przenieść się do użytkownika. Zasadniczo, to wszystkie „złe” strony niniejszej noty dobiegła końca.

Co mówią ludzie

Ale co użytkownicy myśleć o taki dostęp? Jakie metody są wykonywane? Zobaczmy!

Tak więc, według statystyk widać, że zdalny dostęp jest zaufany przez niewielką liczbę osób. Użytkownicy mogą zrozumieć – przez Internet do naszych informacji wynika natomiast ewentualnie ukraść absolutnie żadnych danych, nawet tak, że właściciel nie był świadomy tego, co się dzieje. To nie jest bardzo miły do utraty poufnych plików i wrażliwych.

Rosnąca popularność i zaufanie są specjalistyczne programy. Być może to dlatego, że dana osoba może w każdej chwili „wyciągnąć wtyczkę” ten, kto widzi swojego komputera – wystarczy wyłączyć program.

Kiedy przychodzi do biura, to ten rodzaj dostępu jest bardzo wygodne. Łatwe podłączenie zmniejsza pracę, która pozwala czasu i czasu dostarczenia sprawozdania z postępów i naprawić komputer, bez wstawania z fotela. Sieci lokalne – dość znane przyjaciele wszystkich pracowników biurowych. Te same przyjaciół i zdalnych pulpitów.

wniosek

Jak zawsze, nadszedł czas, aby podsumować naszą rozmowę. Pulpit zdalny można podłączyć w każdym systemie operacyjnym i mniej lub bardziej potężny komputer (pracować luzem). Łatwy dostęp do danych umożliwia szybką pracę. W tym samym czasie, „serwer” jest całkiem chroniony przed niechcianymi użytkownikami. Niemniej jednak, nawet skonfigurować pulpit zdalny nie może zagwarantować sto procent bezpieczeństwa i integralności danych przechowywanych na komputerze. Jeśli chcesz cieszyć się swoją własną „maszynę” z dala od niego, można spróbować zrobić to z programu.