575 Shares 4208 views

Koła stożkowe, ich stosowanie i produkcja

Gears wykorzystywane są przez długi czas ludzkości, ta metoda komunikacji energii rotacyjnej jest najbardziej obfity w mechanice.


Te mechanizmy przeniesienia ruchu z jednego wału na inny, zwykle wraz ze zmianą częstotliwości obrotów na jednostkę czasu. Środki sprzęgania i bezpośrednio elementów napędowych są albo koła i szyny do cięcia w powierzchniach roboczych wgłębień i występów o nietypowych kształtach.

Z dwóch kołowych elementów współpracujących transferu, jednej o większej średnicy, zwane koło, a druga – z kołem zębatym, chociaż w rzeczywistości są one kołami.

W zależności od tego, czy skrzynia biegów jest umieścić zadanie zwiększenie szybkości obrotu lub odwrotnie, spadek, co jest koło lub koło zębate.

Nowoczesne materiały konstrukcyjne mogą tworzyć przekładnie, zdolne skutecznie przekształcania mocy do 36 milionów watów.

do mechanizmów wymagania są różne, więc różnorodność form uzębienia jest bardzo duża. Osie obrotu mogą być równoległe, przecinające się lub pochylanie, w zależności od tego, istnieje cylindryczny, spiralny, ślimakowe lub przekładnie stożkowe. Zwłaszcza ten ostatni jest możliwość zgłosić obrót wału pod kątem prostym do osi napędowej. Funkcja ta jest często potrzebne w różnych mechanizmach, na przykład, przekazywanie energii mechanicznej z wału kardana do kół napędowych jest przeprowadzane w taki kinematycznej programu.

Najczęściej stożkowa przekładnia ma prostego cięcia promieniowego zębów (stycznym). Jeżeli Master i Slave nie przecinają oś, to nazywa hipoidalna skrzynia biegów. Wykorzystanie takich mechanizmów w konstrukcji tylnej osi spowodowane dążeniem deweloperów do obniżenia ogólnego środka ciężkości, aby uczynić go bardziej zrównoważone.

Ponadto pobudzenia używane i inne, takie jak koła zębate, z gwintem śrubowym.

Dodatkowo, koła zębate stożkowe umożliwiają rotację stanowisk nie tylko prawo, ale również prawie każdy inny kąt, rozwartych lub ostrych.

stożkowe koła zębate technologia produkcji jest mniej więcej taki sam, jak cylindryczny, ale półwyrób ma złożony kształt. Składa się ona z co najmniej dwóch ściętych stożków o dużej podstawie wspólnej po tej samej osi. Formowanie stożków są pod kątem prostym. Profil zęba widoczne od strony tylnej przekładni stożkowej, szerokość zęba zmniejsza się od obwodu do środka. wytwarzania specjalnego materiału stalowego jest odporna na ścieranie i bardzo twarde.

Profil jest spiralny linia krojenia, ta forma zapewnia najbardziej płynne obracanie, nosić jednolitość i dystrybucji maksymalnego stresu w momencie kontaktu między zębami.

Przekładnie o zmiennym postaci długości profilu są trudne do wytworzenia, i aby uzyskać do nich używanych maszyn sterowanych komputerowo.