102 Shares 9127 views

Marc Chagall Muzeum w Nicei: biblijne historie

twórczość Marca Chagalla można porównać do całego wszechświata, bo bohaterowie jego obrazów podróżują z jednego dzieła do drugiego, a potem znaleźć się w niezwykłych okolicznościach. A sam artysta w swoim życiu próbował obejść cały świat, aby poznać jego różnorodność. Wystawienie tych niesamowitych obrazów można zobaczyć w Europie i Ameryce. Jednak, Narodowy Muzeum Marca Chagalla w Nicei, zdjęć, które można zobaczyć poniżej, to największy zbiór jego prac.


Co ciekawe muzeum sławny?

Otwarcie miało to miejsce w 1973 roku, gdy artysta był jeszcze żywy. Podstawą kolekcji 17 obrazów tematycznych należących do serii „Biblijny Wiadomość”. Połączone też dzieła religijne tematyce ponad 300 – są one etapem przygotowawczym do sieci bazowej. Wśród obrazów znajdują się rysunki, szkice, rzeźba, grawerowanie, litografia, hafty, miedź Grawerowane deski, działa w olejach i gwaszem. Marc Chagall Muzeum dodaje do swojej kolekcji tak daleko, jak sam artysta brał czynny udział w posiedzeniu – dała swoje obrazy do końca życia.

Zdjęcia, które mówią innymi językami

twórczość Marca Chagalla nie jest łatwe do zrozumienia. Ma specjalny styl artystyczny, obrazy przepojone motywów treści religijnej i filozoficznej, są aluzje (podpowiedzi) do swoich własnych doświadczeń życiowych. Choć wiele prac artysty wydają się niedostępne dla percepcji, ale Marc Chagall Muzeum jest bardzo przyciąga koneserów jego tajemnicę sztuki. I staramy się myśleć, zastanowić się nad jego płócien.

Pierwszy cykl „biblijnego orędzia” został odsłonięty w 1966 roku w Luwrze, po którym artysta oddał obraz do rządu francuskiego. Przyjaciel Marca Chagalla oraz Ministra Kultury Andre Maldro nakazał utworzyć dla nich odrębny kompleks muzealny.

Malarstwo Marc Chagall tematy religijne zajmuje ważne miejsce, a cykl odzwierciedlenie w pełni. Rodzice przyszłego artysty byli pobożni, więc chłopiec był doskonale zdaje sobie sprawę z istoty judaizmu. Ilustracje do Biblii, zaczął tworzyć na początku, ale dopiero po drugiej wojnie światowej, tematem jego obrazów religijnych otrzymał znaczny rozwój.

„Biblijna wiadomość”

Chagall „Biblical Message” zaczęto budować w latach 50-tych XX wieku, pracując w miejscowości Vence (Francja). Ten cykl był wyobrazić akcję mającą na celu ożywienie zapomnianej i pustej kaplicy Różańcowej. Ale zbliża się do końca podróży życia, artysta uznał, że uzyskane wyniki są uniwersalne orientacja humanistyczna. Więc postanowił przekazać je do rządu francuskiego.

W serii z dwóch części: dwunastu obrazach. wszystkie są ilustracjami rozdziałów Biblii „Genesis” i „Exodus”. Oni przedstawiają ikoniczne momenty relacji Boga i człowieka. Ciekawostką na temat decyzji podejmowanych przez Chagalla w lokalizacji obrazów w galerii. On celowo odmówił porządku chronologicznym, zastępując go formalnych i religijne odpowiedniki.

Malowanie „Stworzenie człowieka”

Marc Chagall Muzeum przechowuje obraz wielkiej sali, niezmiennie przyciąga uwagę zwiedzających – „Stworzenie człowieka”. Początkowo artysta zaplanował, aby umieścić go na ołtarzu kaplicy, która dlatego jest tak wyraźnie prześledzić dwa plany, które w pełni odpowiada kompozycji ołtarza – niebiańskie i ziemskie. Dolna część przedstawia anioła, mając ramiona Adama, który właśnie został wycofany z głębi pierwotnym oceanie, gdzie przebywał ze zwierzętami. W prawym górnym rogu pokazuje słońce, wokół którego istnieją ludzie – tak artystka wyobrażałem podczas normalnego życia ludu żydowskiego. Przedstawia Jezusa Ukrzyżowanego Żyda, który potępił tortury na współobywateli.

„Ofiara Izaaka”

Marc Chagall Muzeum zawiera również w jego murach referat zatytułowany „Ofiara Izaaka”, który pokazuje sceny z Biblii, gdy Abraham miał zamiar poświęcić syna. W internecie, tak jak w poprzednim przypadku, jest podzielony na dwie strefy: w górnej części przestrzeni powietrznej z rosnących aniołów, na dole strasznej sceny. Liczby przedstawione jedynie znaki na ścieżce na tle dużych plamami koloru, który daje historię pewnego sensu. Na błękitnym aniołem – symbolizuje boskie słowo, obecny z nieba. W prawym górnym rogu pokazuje historia z Biblii o cierpieniu potomkami Abrahama, artysta przypomina im nieustannie. Jego obrazy są często spotykane kawałki matek z dziećmi, a także sceny cierpienia ukrzyżowanego Chrystusa niż Chagall koncentruje się na trudy przeniesiony Żydów. Dolna część rysunku przedstawia holocaust płomienia, w których tradycyjnie są Abraham i Izaak.

Ogólny pomysł z dwóch obrazów, zgodnie z wizją Chagalla, – podporządkowanie jednostki do Boga. Oprócz tych i innych tkanin jest Marc Chagall Muzeum w Nicei.

Jak dostać się do muzeum?

Aby dostać się do niego, chcesz zrobić wycieczkę do słynnego miasta śródziemnomorskiego. Marc Chagall Muzeum w Nicei ma następujący adres: 36 avenue Docteur Menard. Cena biletu dla stałej ekspozycji 6,5 euro do odwiedzenia wystawy stałe i czasowe, trzeba zapłacić 7,7 euro. Marc Chagall Muzeum w Nicei, godzin, które jest od listopada do kwietnia działa – od 10 do 17 godzin, a od maja do października – od 10 do 18 godzin, można również zwiedzać bezpłatnie. Pozwoliło to bezrobotnych, studentów i dzieci w wieku poniżej 18 lat. We wtorki, muzeum nie działa, weekend i święta: 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia.

W zaskakująco splecionych starożytnych żydowskich tradycji i innowacyjnych pomysłów artysty. Żył długo (prawie 100 lat) i produktywne życie, często zmieniając kraj i miasto. Ale oparte na zdjęciach możemy powiedzieć, że tożsamość narodowa jest zawsze obecny, a on pozostał osoby żyjącej poza czasem i zakresu geograficznego.