120 Shares 1322 views

Kompozytor Wasilija Andreev

Kompozytor Wasilija Andreev urodził się w 1861 roku w rodzinie kupieckiej. Nie stać się kupiec, i zainteresował się muzyką. Dzięki niemu, nie była moda na rosyjskich instrumentów ludowych, które otrzymały znaczne uznanie i akceptację na scenie koncertowej. Andreev był nie tylko kompozytorem, ale także organizator i promotor sztuki.


Wirtuoz i teoretyk

Jego pierwsza orkiestra Wasilija Andreev utworzone w Petersburgu. Obejmuje ona fanów psaltery, zhaleek, tamburyny i innych instrumentów ludowych. koncerty orkiestry rozproszone po całym kraju hobby gra na bałałajce. Sam Wasilija Andreev umiejętnie opanowała narzędzia.

Kompozytor faktycznie utworzony nowy obszar twórczości muzycznej, znany rosyjski ludowej sztuki instrumentalnej pisemnej tradycji. To połączyła oba elementy akademickich i zawodowych folklorystyczne. Dlatego uważa się, że wszystko wyjątkowy zrobił Wasilija Andreev. Kompozytor miał pomysł stworzenia nowego rodzaju sztuki muzycznej nie jest od razu, chociaż bałałajka fascynowały go od dzieciństwa. Przede wszystkim podoba mu charakterystyczny tembr instrumentu i jego metod wykonania.

Wasilij Andreev – kompozytor, wyróżnia się fanatycznym oddaniem do realizacji swoich planów. Z jednej strony, był wirtuozem występ na żywo, a na drugiej – przemyślany teoretyk, który napisał bardzo wiele artykułów i książek na temat swojego ulubionego tematu.

Pierwszy chromatyczny bałałajka

Chociaż Wasilija Andreev specjalizuje się w muzyce ludowej, wpływ miała ona i muzyka akademicki. Przez trzy lata studiował na skrzypcach, biorąc lekcje u wybitnego dyrygenta i skrzypka Nikolaya Galkina, byłego profesora Konserwatorium Petersburskim. Dlatego Andreev z czasem bardziej złożone dla bałałajka wymagań określonych dla instrumentu koncertowego. Telefony modalne parapety dać diatonicznej skalę. Kompozytor wykorzystał tę samą stałą chromatyczną temperament. Stał się reformatorem technik wykonawczych.

W 1887 roku, razem z utalentowanym mistrzem Franz Paserbskim Andreev stworzył pierwszy chromatyczną bałałajce. Narzędzie natychmiast zyskał popularność. W lecie tego samego roku książce „bałałajka szkolne”. Paserbskogo próbka miała fundamentalne i zasadnicze znaczenie dla całej sprawy Andreeva życie. Po raz pierwszy nie było bałałajka, który stał się narzędziem akademicki i utrzymuje swoje właściwości typowe folklorystyczne (ilość strun, trójkątny pokładzie, techniki gry, system). Wszelkie perspektywy jej klasycznego dziedzictwa muzycznego.

popularyzacja bałałajka

W rzeczywistości Andreev dał krajowi bałałajce w zaawansowanym i ulepszonej formie. Przed tym kraju tego instrumentu było jego pochodzenie etnograficzne, a teraz stał się narodowym, a nawet na jego dystrybucji masowej. Wielu ekspertów uważa, jest to zjawisko wyjątkowe w historii muzyki.

W ciągu dziesięciu lat, bałałajka upadł w jakim inne instrumenty, wymagane wieków. Na początku XXI wieku w Rosji było około 200 000 (w tym przypadku w Petersburgu, było około 65 tysięcy).

Korzyści modelu Andreev

Jest narzędziem do Wasilija Andreev napisał wiele artykułów i stworzył nową technikę wykonawczą, określana muzyczną modę swojego czasu. Nowe bałałajka został ulepszony tak, że stał się o wiele bardziej przystępne dla początkowego rozwoju przybyszów. Jej dźwięk intonacja był bardziej wyraźny i dźwięczny dźwięk niż ich poprzednicy.

Formularz bałałajka stał się bardziej wygodne, a co najważniejsze, bardziej zwarty. Korzyści nie przeszkadzają narzędzie pozostaje tani i łatwy w produkcji. Jest odpowiedni zarówno dla obu intymnych lirycznych pieśni ludowych i tańców do temperamentu. Ogół tych wszystkich zalet przyciąga więcej entuzjastów, którzy chcą dowiedzieć się Nieznanego Craft ich muzyki.

Pojawienie się orkiestry

Po pojawieniu się nowego chromatycznej bałałajka Andreev dostał dużą liczbę studentów. To one, wraz ze swoim nauczycielem, aby stworzyć popularną Petersburg orkiestrę (oryginalnego składu – 8 osób). Jego pierwszy koncert odbył się 20 marca 1888. Ta data – dzień urodzin orkiestry rosyjskich instrumentów ludowych.

narzędzi firm zostały powielone i miał wyraźną separację funkcjonalną (akompaniament akord, bas, melodii). Bałałajka granych unisono. Później, w 1890 roku, orkiestra wzrosła do 16 osób.

muzyka propaganda w wojsku

Zna narzędzie Wasilija Andreev pisał dramaty, orkiestry stworzył i napisał książkę, nie powinniśmy zapominać, że znaczący wkład do sukcesu wykonany właściwy kampanię promującą bałałajce. Staje się znany w stolicy, kompozytor zaczął organizować kręgi tematyczne w wojsku. Był (i jest poprawna), które zdemobilizowany i powrotu do swoich miejsc żołnierzy będzie uprawiana z przyjaciółmi i bałałajka miłości rodzinnej.

Więc w wioskach, fabryki jest ożywienie folkloru, a szeroki popularne warstwy otrzymał edukację estetyczną i muzyczną. Już co najmniej tak w galaktyce wielkich muzyków Oświecenia zajmuje godne miejsce Wasilija Andreev. Odtwarza kompozytor stał się powszechnie znany i stosowany przez wielu entuzjastów jako surowiec do ich kształcenia.

W 1897 Andreev wykonane w zakładzie kadry nauczycielskiej armii, zaangażowany w promocję gry na bałałajka. Wielu żołnierzy dowiedzieć kompozytora, grany w Teatrze Maryjskim. Na koncercie poświęconym 10 rocznicy zespołu Andreeva uczęszczał orkiestrą, która składała się z 380 bałałajka.

Ale nie sądzę, że organizacja szkoleń, aby stać prosty kompozytora teraz. Początkowo miał walczyć z biurokratycznej i wojskowej biurokracji w urzędach, należą do krajowych instrumentów z wieloma uprzedzeniami i pogardy.

uczniowie kompozytor

Po Petersburg Orchestra Andreeva w całym kraju zaczęły pojawiać się podobne zespoły, specjalizujący się w rosyjskiej muzyki ludowej. Drugie miasto z nowym kręgiem fanów gry na bałałajka była Moskwa.

Rozszerzony i orkiestra Andrzejki, która składała się z najbardziej oddanych uczniów kompozytora. Najbardziej znanym spośród nich osiąga Nikolai Fomin. Studiował w Konserwatorium w Petersburgu i przyniósł dodatkowe kręgu akademickiego i profesjonalizm. Fomin był autorem większości transkrypcje i ustaleń rosyjskich pieśni ludowych na orkiestrę. Jego prace szybko stać się poważna. Oczywiście stając Fomina wpływa on Wasilija Andreev. „Meteor”, „Faun” i inne jego prace stały się praktyczny przewodnik dla kilku pokoleń muzyków.

Andreev i Domra

Z biegiem czasu, ona przestała spełniać barwa Andreyev Balalaika Orchestra mundur. Czuł się jak dźwięk nie jest wystarczająco szeroki wybór. Dlatego, kompozytor zaczął wprowadzać w jego orkiestra wszystkich nowych narzędzi. Pomogli zaktualizować program koncertowy kosztem bardziej poważnych klasycznych prac naukowych. Co ciekawe, rozszerzenie repertuaru orkiestry Andreev zachęciła wiele znanych postaci rosyjskiej sztuce tego okresu. muzyka bałałajka nie zachęcany zaledwie muzyków. Więc zachowana korespondencja Andreev wielkiego artysty Iley Repinym.

Poszukiwany nadaje się do odbudowy rosyjskich instrumentów ludowych, Andreev postanowił włączyć do łańcucha i strummed domra. Kwestia akcesoriów następnie dyskutowane. Andreev znaleziono „spadkobierca” już dawno zniknął z szerokiej AGD Dobro w vyat bałałajka. Ich cechą charakterystyczną było okrągłe ciało (inne niż „klasyczny” trójkąt).

Na jakie narzędzia Wasilija Andreev pisał dramaty? Większość jego prac stworzony dla bałałajka. Niemniej jednak, kompozytor uczynił wiele, aby popularyzować i inne narzędzia. Przykład Dobro w tym sensie, najbardziej orientacyjne. Rekonstruować go, Andreev znaleźć nowe źródło różnorodnych tonalnej dla swojej orkiestry rosyjskich instrumentów ludowych.

aktualizacja orkiestra

Pierwszy dobro na próbkach VYATKA zostały wykonane w lecie 1896 roku. Po dodaniu ich do Andrzejki koncertowej orkiestry został przemianowany wielkiego rosyjskiego. Kompozytor wyjaśnia przyczyny pojawienia się nowych oznak, że był z uczniami używanych narzędzi, które są typowe wyłącznie dla pasów krajów północnych i centralnych. Jednocześnie w orkiestrze pierwszy pojawił zrekonstruowany hełm harfie.

Oprócz bałałajka, Wasilija Andreev od dzieciństwa kochałem na harmonijce. Na tym instrumencie grał w bardzo młodym wieku. W domu w Marino z kompozytorem harmonicznym często odpoczywał po długich koncertów. Początkowo orkiestra regularnie zmieniane numery na instrumencie z bałałajka. Z harmonicznych Wasilija Andreev grał poważną i szczegółowych prac. W tym samym czasie do klasycznych Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej tego narzędzia, czy też nie. Fakt, że harmonijka jest bardziej związane z miejskim utworu, podczas gdy Andreev (na całej swej miłości do niej) próbował ożywić wcześniejszą warstwę folkloru.

prace muzyk

„Wspomnienia z Wiednia”, „Faun”, „Butterfly” Polonez №1 – nie jest to pełna lista utworów, który jest sponsorowany przez Wasilija Andreev. „Orchid” został również dobrze znany numer repertuarze Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej. Nawet nowoczesne zespoły folklorystyczne nadal wykonywać przetwarzanie piosenki „księżyca”, stworzył ponad sto lat temu przez kompozytora.

Wasilij Andreev pisał dramaty instrumentalny kolorowe, jasne na melodii i popularne wśród jak najszerszej publiczności. Przyciąga ich do zapoznania się z nowym orkiestrowej kultury ludowej wszystkich nowych gorących zwolenników.

wycieczka

Skład instrumentalny zbierane Andreev, pomógł przekonać nawet najbardziej uznanych kompozytorów akademickich. Wśród nich był Nikołaj Rimski-Korsakow. Wpływ Andreev jest odczuwalne w jego opery o mieście Kitezh. Sam propagandowy bałałajka i innych instrumentów ludowych, z zadowoleniem pomysł na własne komponowanie nowych utworów na dużą skalę orkiestry.

Coraz bardziej popularne personel Andreeva zaczął koncertuje nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Wielkie rosyjskie występy orkiestry zostały wyprzedane w Niemczech, Francji, Ameryce i Anglii. Przypadek, w którym włoski kompozytor Ruggiero Leoncavallo chciał iść do Berlina „Pagliacci” Opera premierze jego własna aby w tym samym czasie uczestniczyć w koncercie Wasilij.

Andreev aż do ostatnich lat pozostawał energiczny i profesjonalne wykonawcy. Po rewolucji, wojny domowej rozpoczął, a kompozytor poszedł do przodu z koncertów. Jego występy cieszą się ogromną popularnością wśród Armii Czerwonej. Podczas jednego z koncertów prowadzonych przez Wasilija Andreev na zimno w jasnym kolorze i poważnie zachorował. Został on wysłany do Piotrogrodu. Zmarł 26 grudnia 1918 roku. Andreev grób znajduje się na Cmentarzu utwór kompozytora Tichwin, gdzie leżą słynne postacie sztuki muzycznej.