670 Shares 6787 views

Dlaczego front ONZ machając flagami prawie wszystkich krajów na świecie?

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przód ONZ machając flagami prawie wszystkich istniejących państw świata, ważne jest, aby zrozumieć, co to za organizacja.


Historia powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych

Jeszcze przed zakończeniem drugiej wojny światowej, kierownictwa państwa, zjednoczona w koalicji, ustawić zadanie stworzyć międzypaństwowych organizacji, której celem jest zapewnienie pokoju i rozdzielczość konfliktów międzynarodowych. Głównymi założycielami Narodów Zjednoczonych uważany 50 krajów w tym czasie brał udział w wojnie przeciwko Niemcom, Japonii i ich sojuszników.

Zasady, które kierują organizacji są również podstawą praw uniwersalnych – że suwerenność i równość wszystkich państw członkowskich, które zostały uznane przez społeczność międzynarodową, a także zakaz użycia siły lub groźby, aby rozwiązać wszelkie spory międzynarodowe. Normy międzynarodowe współpracy wyjaśnić dlaczego przód ONZ machając flagami z całego świata.

Co robi?

ONZ jest strukturą, w rzeczywistości zastąpić Ligę Narodów, które nie powiodło się w jego celów i został zniesiony w 1946 roku. Mimo, że został stworzony przez Zjednoczone, zwycięski w II wojnie światowej, a później przystąpić do Unii mogłaby wszystkich państw, w tym Niemcy i Japonia, a także nowo utworzony obszar wynikający z dekolonizacji.

ONZ wymaga od swoich członków do rozwiązywania różnych sporów międzypaństwowych i wewnętrznych zarówno na szczeblu dyplomatycznym, poprzez negocjacje. Oprócz zaleceń i uchwał, które publikuje Walne Zgromadzenie, w przypadku poważnego zagrożenia dla światowego stowarzyszenia jest w stanie podjąć środki w celu zapobiegania i rozwiązywania konfliktów.

W celu uniknięcia manipulacji przez niektórych bloków państw, organizacji utworzonej przez Radę Bezpieczeństwa, w której głos w pewnych decyzji. W skład Rady Bezpieczeństwa ONZ ma pięć stałych przedstawicieli – jest Rosja, do której prawo to jest przenoszone jako następca ZSRR, Chinach, USA, Francji i Wielkiej Brytanii. Również dwa razy, Walne Zgromadzenie wybiera Radę Bezpieczeństwa sześciu niestałych członków, dzięki czemu inne kraje do stowarzyszenia również uczestniczyć w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Ponadto, aby zapewnić pokój na świecie

Kompetencje organizacji jest nie tylko zapewnienie pokoju na świecie, stowarzyszenie zajmuje się również innych zagadnień związanych ze współpracą międzynarodową w sferach społecznych, humanitarnych i gospodarczych. Szereg instytucji międzyrządowych mają status specjalnych organizacji, które kierują się podstawowymi zasadami ONZ.

UNESCO, WHO, MFW, WTO, WTO, WIPO, IAEA – to nie jest pełna lista organizacji członkowskich wspólnego systemu ONZ, ale nawet z tej listy to jest jasne, jak głęboko w organizacji rozwijać współpracę międzynarodową – dlatego przodu flaga macha ONZ Wszystkie strony państw.

kraj ONZ

Obecnie na świecie istnieje 194 niezależnych państw, z których 193 są stałymi członkami stowarzyszenia. Ponadto, organizacje są reprezentowane i mają specjalny status niezależnego stanu Stolicy Apostolskiej ma państwa obserwatora (Watykan) i Palestyny, które jest de iure niezależna ale rozpoznawane tylko częściowo, co nie pozwala na to, aby stać się pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia.

Najwyższy budynek w Organizacji Narodów Zjednoczonych – 39-piętrowy wieżowiec, a sama organizacja, oczywiście, jest największą instytucją międzyrządową. Jest to niezależna organizacja, której siedziba znajduje się w Nowym Jorku, ale nie należą do terytorium Stanów Zjednoczonych i posiada status międzynarodowy. Dlaczego front ONZ Macha flagi wszystkich krajów świata? Ponieważ Narodów Zjednoczonych – nasze uniwersalne wysiłki, aby osiągnąć pokój i dobrobyt.