739 Shares 9305 views

Mogę iść do solarium na co dzień? Jakich zasad należy przestrzegać?

Nadmierna ekspozycja na promienie UV nie jest bardzo dobre dla skóry. Dlatego wielu miłośników opieki słońce, czy jest możliwe, aby przejść do solarium codziennie. Oczywiście, każdy ma swoje własne cechy organizmu, a także odpowiedzi na wyżej wymienionej kwestii może być tylko lekarzem, chcesz mieć dostęp przed wyjazdem opalania. Jeszcze lepiej, jeśli będzie to trzech specjalistów: onkolog, dermatolog i ginekolog. Są szybkie, czy można zrobić, aby być pod działaniem promieni UV i jak długo powinno trwać „Session” oparzenia słoneczne.


Niewątpliwie, ciemna skóra wygląda bardziej atrakcyjne i sexy niż biały, więc większość młodych dziewcząt marzy o opalaniu. Ale można iść do solarium codziennie, jeśli masz 18 lat? Odpowiedź brzmi nie, ponieważ skóra jest narażona na ten wiek spala silniejszy, więc wszelkie choroby onkologiczne są na większe ryzyko, aby w przyszłości. Z tego powodu, w wielu krajach mają lub są na etapie rozwoju prawa, które zabraniają osobom w wieku poniżej 18 lat, aby odwiedzić solarium.

Przeciwwskazane pobyt pod działaniem promieni UV, jeśli pacjent przyjmuje antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, hormony i leki do stabilizacji ciśnienia. Faktem jest, że gdy światło ultrafioletowe na skutek działania tych leków jest znacznie zmniejszona. Ponadto, wzajemne oddziaływanie z pewnymi lekami UV ciała słabo poznane. Na pytanie: „Czy mogę iść do solarium codziennie w ciągu miesiąca?” – odpowiedź jest nie. Lub w trakcie miesiączki lub w trakcie ciąży i laktacji, aby uczestniczyć w tych procedur nie powinno.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie strzelać, to nadal nie jest warta tych sesjach dziennie. Przerwa musi być co najmniej jeden lub dwa dni. To zależy od tego, jak Twoja skóra jest wrażliwa. Po tym wszystkim, co jest zasadą opalania? Fakt, że promienie UV wpływają na skórę i boli ją, a ona defensywnie, zaczyna produkować melaninę. A kilka dni do skóry, aby „uspokoić”, wystarczy, inaczej skutki mogą nie być najbardziej przyjemny.

Czy mogę korzystać z solarium codziennie, jeśli używamy specjalnych kremów? Jeśli nie zachowali swoje zdrowie, można to zrobić, jak chcesz, na własne ryzyko. Jednak, jak wspomniano powyżej, solarium nie jest zalecane, aby zrobić na co dzień. A jeśli się do sesji, to jeszcze lepiej jest użyć specjalnych narzędzi, które nie tylko wzmacniają opaleniznę, ale również nawilżają skórę. Nie zaleca się również w bieliźnie solarium pędów, ponieważ piersi i genitalia są szczególnie narażone na działanie promieni UV ciała. Nie zapomnij, aby chronić oczy ze specjalnych okularów, w przeciwnym razie ryzyko zarobienia zaćmy.

Ale na pytanie, czy możemy iść na siłownię codziennie, jest to możliwe i twierdząca, chociaż, oczywiście, to wszystko zależy od poziomu sprawności fizycznej. Jeśli jest słaby, żeby się przyzwyczaić, można iść na siłownię trzy razy w tygodniu. Tak szybko, jak czujesz się gotowy do dużych obciążeń, może je zwiększyć. Być może pragnienie, aby poprawić swoje ciało zmusi Cię do konkretnego harmonogramu, zgodnie z którym nie będzie już zapytać: „Czy mogę iść do solarium codziennie?” Bo piękno wydarzenie sportowe i będzie malowany w czasie.