727 Shares 3101 views

Ludwig „rubin”: kropla czerwonego wina w zbiorniku

Wspaniałe akwarium roślina kolor czerwonego wina z owalnych liści, spiczaste na końcach – to Ludwig „rubin”. Egzotyka jego niezwykłym kolorem na zielonym tle innych roślin przyciąga uwagę, tworząc całościowy sposób.


Ludwig „Ruby” Przyporządkowanie podgrupie

Roślina może osiągnąć wysokość czterdziestu centymetrów pędy przesuwać wzdłuż powierzchni wody. Intensywność zabarwienia wzrasta wraz z wysokością Ludwig: Dolny cień jest mniej wyraźna, a wyższe jaśniejszych rubin stać gałęzie i liście.

Roślina jest wystarczająco silne, mocne liście i łodygi osiągnie 4 cm długości.

Dotarcia do wody, tworząc pływające branże jasne wylot rubinowy nim liście są mocno ściśnięte, wyrażenia nie szczeliny.

Kwiaty Ludwig „Ruby” maleńkie kwiaty żółto-zielony, który na tle jasnych purpurowych liściach jest dość wzruszający obraz. Zakład początkowo została przypisana do grupy pełzanie Ludwig (Foreign podobieństwa i dynamika). Dla wielu jest on nadal pełzanie Ludwig „Ruby”, chociaż późniejsze badania wykazały, że najbardziej reprezentatywne dla flory akwarium należy do Ludwigia glandulosa, ale najprawdopodobniej jest to hybryda. Konsekwencją powyższych faktów było przypisanie nazwy Ludwigia AFF. (Affinis – blisko, mate) glandulosa.

Ludwig „rubin”: konserwacja i pielęgnacja

Ogólnie, roślina nie wymaga szczególnych starań do opieki. Temperatura tła powinien być pomiędzy 20 a 25 ° C

Strumień świetlny musi stabilny i wystarczająco silne – 0,5 mW / litr wody w zbiorniku (lub nieco więcej). Spełnienie tego wymogu daje intensywny kolor liści oraz spadek strumienia świetlnego doprowadzi do całkowitej utraty koloru. Niewielka ilość światła dziennego nie boli.

Szczególne wymagania dotyczące zawartości Ludwig „Ruby” jest objętością wody: roślina rozwija wielką radość dla oka i intensywności koloru, jeśli tylko w akwarium co najmniej 80 litrów wody.

Posiłki musiały być stabilne i zawierają, oprócz zestawu pierwiastków śladowych, a nawet żelaza, który zapewni jasny kolor wina z liści. I wprowadzania do gleby niewielką ilość gliny pozwoli rozwijać się szybciej Ludwig.

Mały zbiornik naturalny sedymentacji – normalna opłacalne środowisko dla niej.

skoki

Akwaryści muszą wiedzieć, że Ludwig „Ruby” rozwija się dość szybko, w połączeniu z szeregiem znanych roślin. Ujmując to w kategoriach projektowania krajobrazu wody, to lepiej w środku akwarium na zielonym tle sąsiadów, upewniając się, że mają różne kolory i kształt liści.

Boczne pędy i korzenie powietrzne Ludwig może szybko wypełnić przestrzeń, więc powinny one być okresowo usuwane. Ta operacja nie jest bolesne dla niej, a wynik jest nowy materiał do sadzenia.

Sadzonki mogą być bezpośrednio umieszczone w warstwie akwarium piasku, trochę pogrzebać je.

Jeżeli akwarium ma warstwę drenażową, mały oddział Ludwig mogą łatwo przyzwyczaić się do niego i zaczynają rosnąć. Jedynym warunkiem do życia w tej sytuacji byłoby wielkość frakcji odwadniającego – mniej znaczy lepiej.

Jeśli objętość akwarium co najmniej 80 litrów, Ludwig mogą być umieszczone w specjalnym naczyniu, mocowania do ściany akwarium, nie zapominając o wysokiej warunków oświetlenia dla roślin. W tym przypadku trzeba się upewnić, że nie stanie się zbyt duża, ponieważ szybki wzrost może prowadzić do bardzo szybkiego więdnięcia – zaczynają gnić dolne liście, a następnie upuść sadzonek.

reprodukcja

Ludwig propagowane „Ruby” na kilka sposobów:

  • podzielony jest na kilka części gałęzi bocznej, pozostawiając w każdej ze szczelin 3-5;
  • odcinając ucieczkę wyhodowanych z górnej części, która zazwyczaj zaczyna rozprzestrzeniać się na powierzchni;
  • usunięcie z głównej rośliny uprawiane w kątach liści z małych korzeniami nowej Ludwig.

Otsazhivayut sadzonki, jak to możliwe w ziemi, pozostawiając na powierzchni wody. Korzenie pojawiają się w rzeczywistości, w innym przypadku. Free-floating na cherenochki powierzchni wody są zabawne widowisko – szczyt zaczyna tworzyć matę, a gdy patrzy się z poniżej widocznych jasnoczerwony maleńkich roślin zielonych cieniowania sąsiadów, a nawet zmianę naturalnego światła wewnątrz akwarium, dodając niewielką czerwonawy odcień.

choroba

Otgnivanie dolne liście występuje w słabym świetle zarówno akwarium i indywidualny roślinę. Ludwig można zaoszczędzić poprzez odcięcie dobre części oddziałów i placówek i upuszczając je na podłogę. Pożądane jest, aby zmienić wodę i światło natychmiast doprowadzić do normalnego stanu w tej sytuacji.

Na kartkach papieru może pojawiać dziury – wskazuje to na brak wapnia w opatrunku mineralnej.

Zmętnienie, brud i zwiększonej zawartości dwutlenku węgla w roślinie akwarium blokadą. Tygodniowe zmiany wody (co najmniej jedna trzecia) i stałe napowietrzanie – tylko w tych warunkach zwiększa Ludwig „Ruby”.

Liście są dociskane do trzpienia bardzo blisko – alarmujący objaw, pilną potrzebę mierzenia twardości wody, stawka może być krytyczny. Uważane za normalne wartości pH od 4 do 7.

Zgodność z nieskomplikowanych warunkach pozwalają rosnąć piękną roślinę. Na żywo akwarium Ludwig „Ruby” będzie w stanie za kilka lat.