584 Shares 9511 views

Blat stołu do kuchni z własnymi rękami. Blaty kuchenne z płyty wiórowej

Każda kuchnia powinna być w maksymalnej wygodnej i funkcjonalnej. Ale aby osiągnąć takie wskaźniki, ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble i materiały, z których będzie produkowany. Należy to wziąć pod uwagę również w przypadku, gdy na przykład blat do kuchni jest ręcznie robiony.

Który materiał należy wybrać?

Blat kuchenny jest niemal centralnym elementem. Ponadto tworzy wnętrze tego pomieszczenia, ma również ważne cele: na tej powierzchni są wykonywane wszystkie czynności (warzywa są nacięte, wkładane są miski). W związku z tym, aby taki atrybut jako wierzchołek tabeli Kuchnia, Mając własne ręce, musisz wybrać silne i łatwe w użyciu materiały, które będą odporne na różne czynniki, a jednocześnie dać pokój zwycięskie spojrzenie. Stół kuchenny powinien być silny, odporny na wpływy mechaniczne i uszkodzenia, powinien być łatwy do czyszczenia. Dzisiaj można stworzyć powierzchnię w kuchni z:

 • Sztuczny kamień;
 • Płytki;
 • Drewno, w tym płyta wiórowa;
 • Płytki i wiele więcej.

Opcja budżetu: blaty Dla Kuchnie Z Płyta wiórowa

Oczywiście, powierzchnia, kafelki lub sztuczny kamień, będzie wyglądać elegancko i elegancko. Jednak wiele osób poszukuje budżetowych rozwiązań problemu wykończenia kuchni, a EAF jest najlepsze. Przy okazji, wielkość blatu kuchennego zależy od kilku czynników:

 • Położenie stołu w pokoju;
 • Z proporcji wielkości kuchni i kuchni.

To nie tylko najmniejsze preferencje mieszkańców. Standardowy blat o grubości 3-4 cm o długości 1,5 cm i większej. Szerokość, co do zasady, wynosi średnio 1,6 metra.

Jak utworzyć powierzchnię z płyty wiórowej

Oczywiście drewniany blat do kuchni jest opłacalnym rozwiązaniem, ale wcale nie najbardziej poprawnym. Wynika to z faktu, że w pomieszczeniach, w których temperatura jest zbyt wilgotna i stale się zmienia, drzewo może pęknąć i pęknąć. W związku z tym konieczne jest ciężko pracować nad prawidłowym przetwarzaniem tego materiału.

Aby blat wykonany z płyty wiórowej, musimy przygotować wszystkie materiały i narzędzia. Po pierwsze, w celu utworzenia podparcia będziemy potrzebować płyt z płyty wiórowej, a także rozmiar belki 40 do 50, który jest przymocowany wokół obrzeża ściany: będzie trzymać nasz blat kuchenny. Jest to bardzo korzystne, aby utworzyć je własnymi rękami, ponieważ wszystkie materiały są niedrogie i łatwe do znalezienia. W drugim etapie przyklejamy sklejkę do desek (grubość powinna wynosić ok. 1,5-2 cm) i powinna zapewnić stół napięty i pewny. Na sklejce mogą być klejone płytki, płytki lub inne materiały – wszystko zależy od Twoich możliwości i preferencji.

Jeśli chcesz zmienić Blat Na Kuchnia, to zrobić za pomocą płyty wiórowej – najbardziej prostego i dochodowego rozwiązania. Ponadto, jeśli chodzi o jakość i niezawodność działania, powierzchnia stworzona przez ręce nie będzie gorsza od powierzchni sklepu.

Płytka lub płytka?

Blat roboczy może być wykonany z różnych materiałów. Na przykład, jeśli próbujesz wyposażyć kuchnię w określone rozwiązanie w stylu, możesz wybrać dla niego marmurową powłokę lub układać ją płytkami. Jeśli lubisz marmurowy blat do kuchni, stworzenie go nie będzie takie trudne. Potrzebujemy:

 1. Belka: będzie wykonana rama, powinna być płaska, stała, grubość 40-50 lub 50-50.
 2. Piasek, żwir, cement: na ich bazie powstanie "fundament" pod blatem.
 3. Z metalowych prętów wykonamy zbrojenie.
 4. Wypełniacze do betonu.
 5. Płyta (są potrzebne do utworzenia szalunku).
 6. Profil aluminiowy do wykończenia krawędzi.
 7. Płynne gwoździe.
 8. Materiały do wykończenia.

Aby zmontować ramę i szalunek, potrzebujemy wiertarki, śrubokręta, elektrycznej układanki, bułgarskiego, taśmy i poziomu.

Utwórz szkielet

Blat na betonowej płycie będzie dość ciężki, więc trzeba będzie utworzyć szkielet. W tym celu musimy wiedzieć Wymiary Blaty Dla Kuchnie : na podstawie tych danych wycinamy pręty o pewnej długości, które będą służyć jako słupki. Przyklejamy je do podłogi za pomocą metalowych narożników. Na złączu słupków ze ścianami konieczne jest ich wiercenie i mocowanie za pomocą kołków kotwiących. Kończymy ramę ramą za pomocą poziomych zworek, które są zamontowane na stojakach. Rama musi być sprawdzona pod kątem trwałości, ponieważ cały ładunek spadnie na nią.

Bierzemy deski, a od nich robimy dolną część blatu stołu, a także szalunek. Musi być zmontowany w taki sposób, aby zawsze można go usunąć bez uszkodzenia betonu. Jeśli w blacie znajduje się pokój dla umywalki lub płytki kuchennej, obszary te powinny być oznakowane guzami. Cała deskowania powinna być pokryta folią plastikową zabezpieczającą konstrukcję przed betonową mieszanką.

Przygotowanie do wylewania betonu

W szalunku na początku wkładamy zbrojenie, które jest ze sobą połączone: Im więcej napełniania podstawy jest bardziej skuteczne, tym silniejszy będzie blat stołu. Przygotowujemy zaprawę z cementu, piasku i żwiru w proporcji 1: 2: 2. Aby rozwiązanie było wysokiej jakości, dodaj plastyfikatory do niego. Rozwiązanie powinno się płynąć. Jeśli to powinno symulować, na przykład, marmur, dodajemy do niego odpowiedni pigment (można go kupić w sklepach budowlanych). Gotowy roztwór wlewa się do szalunku, wyrównuje, pokrywa folią i pozostawia do wyschnięcia przez około 10 dni. Aby uzyskać odporne na wilgoć blaty kuchenne, musisz upewnić się, że rozwiązanie nie wysycha: jeśli to konieczne, powierzchnia może być zwilżona pistoletem natryskowym.

Wykończenie: wykończenie

To ostatni etap tworzenia blatu stołu. Rozważymy dwie możliwości: układanie płytek lub polerowanie betonu. W pierwszym przypadku na powierzchnię płytki nakłada się specjalny klej, równomiernie rozłożony, po czym układane są kafelki. Zrób to ostrożnie, mocno, równomiernie, aby powierzchnia okazała się być wysokiej jakości. Wszystkie szwy muszą być wyrównane. Najważniejsze jest prawidłowe obliczenie wielkości blatu kuchennego i ilości materiału do wykończenia.

Jeśli wybierzesz metodę, np. Polerowanie betonu, najpierw trzeba szlifować powierzchnię blatu. Naszym celem jest idealnie gładka powierzchnia. Przy okazji, używamy w tym celu szlifierki i tarcz o różnej ziarnistości. Po wykonaniu tych czynności powierzchnię należy usunąć z kurzu i potraktować specjalnym związkiem impregnującym. Posiadając taką maszynę pod ręką zawsze można polerować powierzchnię blatu i będzie wyglądać jak nowa.

Jakie są dobre domowe domowe blaty?

Po pierwsze, istnieje możliwość wyboru optymalnej kombinacji kolorów, a także kształtu zestawu kuchennego. Po drugie, możliwe jest znaczne obniżenie kosztów w porównaniu do podobnych wykończeń przez specjalistów lub zakup nowych mebli. Po trzecie, tworząc blat z własnymi rękami, możesz kontrolować każdy krok procesu, zwracając uwagę na małe rzeczy. Po czwarte, możesz samodzielnie wykonywać wszystkie obliczenia, zbierać materiały do wykończenia, które chciałbym zobaczyć w mojej kuchni. Jeśli postępujesz zgodnie z zasadami opisanymi powyżej, można łatwo utworzyć blat stołu z własnymi rękami. I niekoniecznie używać tego EA: poszerzać granice wyobraźni i nauczyć się pracować z nowymi materiałami. Piękno swojej kuchni znajduje się w Twoich rękach!