527 Shares 7836 views

Robimy karuzelę własnymi rękami!

Dzieci są bardzo ważną przestrzenią, gdzie mogą biegać i żartować. Ale w każdej wiosce nie ma miejsc w pobliżu domów. Dla chłopaków, gdzie grać, mieszkańcy często muszą sobie wymyślić coś. Niektórzy rzemieślnicy mogą próbować wykonać wesołe rundy własnymi rękami. Będzie to nieodzowna atrakcja dla dzieci. Jak zrobić sobie wesołe święto przez samego siebie? I co jest potrzebne do tego? Wszystkie przydatne informacje można znaleźć w tym artykule.

Rodzaje

Aby zrobić zabawę z własnymi rękami na plac zabaw dla dzieci, musisz najpierw określić jego projekt. Ich gatunki to nie tyle, a mianowicie dwa. Po prostu inne typy wzorów, w których fotele są wykonane w postaci różnych zwierząt, rosnących i opadających podczas ruchu, nie mogą być wykonane w garażu.

Pierwszym typem jest dysk. Jest to jeden z najbardziej popularnych projektów znalezionych w stoczniach. Składają się z dużego dysku (stąd nazwa), do którego dołączone są fotele i poręcze. Oznacza to, że są one umieszczone tak, jakby na platformie. Dlatego też dzieciom warto stanąć na tym, a trudno z tego zrezygnować.

Drugi rodzaj to promieniowanie. Tutaj trochę inaczej. W takich konstrukcjach fotele są tak jakby od dołu – centrum. Z głównej rury odjeżdżają mniejsze, na których przykręcone są fotele. Ma jednak swoje zalety. Jeśli zrobisz taką wesołą podróż z własnymi rękoma, możesz jeździć samemu. Wystarczy rzucić pod ziemię. Nie możesz tego zrobić na dysku. Potrzebuje drugiej osoby, która będzie się kręcić.

Funkcje

Bardzo ważne jest, aby początkowo zastanowić się nad przyszłą atrakcją. Należy wziąć pod uwagę materiał, cechy mocowania i powlekania. Ten ostatni jest również ważny. Wysokiej jakości malowanie nie tylko sprawia, że karuzela jest piękna i jasna, ale również oszczędza się później od rdzy.

Zbyt ciężka konstrukcja będzie kłopotliwa, dlatego też dla dzieci jest to niewygodne, ponieważ jazda na nim wymaga wysiłków. Początkowo może być trochę ciasno, ale w porządku. Jeśli ciągle smaruje się, wtedy po pewnym czasie mechanizm zostanie trochę rozwinięty i poruszony tak, jak powinien.

Jak zrobić sobie wesołe święto przez samego siebie: projekt

Zadanie jest całkiem możliwe. Najważniejsze jest posiadanie niezbędnych narzędzi i materiałów. Pomożesz Carousels z własnymi rękami rysunki przedstawione w artykule, ale można tworzyć własne oryginalne projekty.

Do podstawy wykorzystywana jest mocna i duża rura. Powinno być wystarczająco gruba, aby podtrzymać ciężar dzieci i obciążenie, jakie tworzą podczas jazdy. Aby utrzymać ją mocno, musi być dobrze zabezpieczona. Dlatego jest pochowany na głębokości około metru. Następnie powierzchnię wylewa się z betonu w celu zapewnienia maksymalnej unieruchomienia.

Po tym wszystkim wyschło, można zainstalować łożysko kulkowe, które wcześniej dobrze smarowało. Do wewnętrznych ścian tej części konieczne jest spawanie 4 rur, aby wykonać krzyż. Każdy z nich tworzy promień koła karuzeli. Aby im utworzyć silną strukturę razem, konieczne jest spawanie obręczy. Oznacza to, że poprzeczka będzie spawana z jednym końcem łożyska, a drugą do obręczy.

Wykonujemy karuzele własnymi rękami: montaż

Następnie musimy stworzyć fundament, na którym staną dzieci. Zazwyczaj jest on wykonany ze sklejki lub gęstego plastiku. Należy wziąć pod uwagę gęstość materiału, aby dzieci nie przypadkowo sprzedały je. Dlatego musi być wystarczająco sztywny.

Narożniki są spawane do każdej części poprzeczki. Następnie sklejkę odcina się 4 kawałki. Podstawa jest przykręcana do naroży za pomocą śrub. Tutaj najważniejsze jest dokładne odgadnięcie wymiarów. Dlatego zanim ją wyciąć, wystarczy zmierzyć wszystko.

Baza jest już gotowa, na której możesz stać i odwrócić. Ale to nie wystarczy. Dla dzieci należy zainstalować fotele i poręcze. W tym celu potrzebna jest rura o większej średnicy niż sama łożyska. Ukrywa ją na górze. Taka rura musi być przyspawana do tych samych przejść. Następnie są zamontowane poręcze – rury wygięte w postaci litery "G".

Pozostaje tylko na siedzenia. Nie ma tu nic skomplikowanego. Dwa małe rury żelazne są po prostu spawane w postaci tej samej litery "G". I przy pomocy śrub lub śrub na nich stałych sklejki tylnej i siedzenia. I tylko wtedy są spawane do poręczy. Do każdej poręczy można zamontować 2 miejsca: z jednej strony i drugiej.