869 Shares 6204 views

Piec kocioł grzewczy dla domu

Główną funkcją pieców w domu – Ogrzewanie, ale jeśli dodać do tych kuchenek powierzchnię, wynik okaże się piec kocioł grzewczy. Jeśli drzwi pieca zainstalować szkłem ognioodpornym, to będzie ogrzewania i gotowania piec z kominem. Te projekty mają szereg zalet: ekologiczną, autonomiczne, kompaktowy, w przystępnej cenie. Ze względu na mały rozmiar, piece do ogrzewania w kotle umieszcza się w ograniczonej przestrzeni, które są w stanie ogrzewać. W podmiejskich domów połączone piece są głównym źródłem ciepła, natomiast w dzielnicach mieszkaniowych są często trzymane w rezerwie i stosowane głównie jako kominkiem. Oglądanie gry Ogień zmniejszają zmęczenie.

Piec kocioł grzewczy może być wyposażone w dodatkowe urządzenia: piekarnik lub leżaka – ogrzewane miejsce na wakacje.

Jako materiał podstawowy cegły pieca odróżnić, żelaza, beton, ceramika.

Paliwem stosowanym drewno, torf, węgiel i brykiety. Najbardziej popularne są opalane drewnem piece, jak to jest najtańszym rodzajem paliwa.

Piec kocioł grzewczy składa się z następujących elementów:

  • Palenisko – piec przeznaczony do spalania paliwa;
  • – kanały do komina gazów spalinowych wytwarzanych podczas spalania;
  • Komin do wyprowadzania dymu do atmosfery.

Jeżeli piec jest zamontowany w domu jednego wątku i waży więcej niż 1000 kg, a następnie pod koniecznie ułożone podstawy.

Jest możliwe, aby zbudować piec kocioł grzewczy własnymi rękami. Wymaga to następujące materiały i elementy: czerwony cegły stosowane do budowy pieców ogniotrwała cegła ruszt drzwi z żeliwa, płyta do gotowania, żeliwa zawór żelaza bramy i amortyzatory, piasku i gliny. Aby kuchenki samemu, trzeba mieć niezbędną wiedzę i umiejętności w dziedzinie budownictwa. Częściej niż nie rozprzestrzenił się na własnym piecu ceglanym, ale jest to możliwe i tworzenie struktur metalicznych. W tym ostatnim przypadku trzeba spawacza i elektrod.

Podstawowe wymagania muszą być spełnione przez piec kocioł ogrzewania:

  • posiadać odpowiednią żywotność – do 30 lat;
  • zgodne z wymogami bezpieczeństwa pożarowego;
  • mają niewielki rozmiar projektowania i atrakcyjny wygląd;
  • dnie pieca, nie powinna być ogrzewana powyżej 90 0;
  • utrzymać stałą temperaturę ogrzewanej powierzchni.

Umieszczając piec w budynku, konieczne jest, aby przestrzegać szereg wymagań: w celu utrzymania odpowiedniej odległości pomiędzy drewnianych części budynku i pieca; zapobiec zapłonowi podłogi pieca do pokrycia ostatnio blachy metalowej; w miejscach przejście rur dymu przez płyty budowlanej, których należy unikać w pobliżu rury kontaktowe, zastosowanie płyt izolacyjnych lub poprzez cegły ogniotrwałej, azbest, glinkę, metal; łopata spalania pozostałości – popiół – jeden raz w tygodniu.

Pomimo pewnych niedogodności do używania, takie jak konieczność monitorowania spalania paliwa i pop go w odpowiednim czasie, aby otworzyć i zamknąć przepustnicę i dmuchawę, grabie z popiołu i sadzy, wybór takiego pieca w domu – jest to wybór na rzecz komfortu, wygody i oszczędności.