894 Shares 7590 views

Ile można przechowywać wyrażone mleka matki i jak to zrobić?

Przedłużone karmienie piersią – gwarancja, że dziecko będzie miało silną odporność. Jednak często zdarza się, że matka nie może być z dzieckiem przez cały czas. Wiele z nich jest zmuszony iść do pracy, ktoś jest hospitalizowany lub jest z dala od domu na kilka godzin w interesach. Co zrobić, aby nie pozbawiać dziecka cennego mleka z piersi? Jest rozwiązanie – jest pompowanie i przechowywania. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak wiele można przechowywać wyrażone piersi mleko z piersi i jak zrobić to poprawnie.

Dlaczego Express?

Opcjonalnie piersią przystanek po oddzieleniu od dziecka! Dziś, twoje dziecko może dostać przydatnych mleko matek, nawet podczas Twojej nieobecności. Aby pomóc opieką matki – Advanced pomp piersi i pojemniki do zamrażania mleka. Butelka mleka może dać babci lub opiekunki, kiedy nie jesteś w domu, czy opiekuńczy mąż podczas snu.

Drugim powodem, dla dekantacji – ustanowienie laktacji. Mleko jest produkowane na żądanie „-” w ofercie pompowania piersi zwiększa pobudzenie gruczołów sutkowych, co oznacza, że mleko przyjdzie więcej.

Trzeci powód – utrzymanie karmienia piersią. Jeśli są przepisywane leki niezgodne z karmienia piersią, dziecko będzie musiało wyżywić mieszaniny. Aby utrzymać laktację, zlać do zwykłego karmienia dziecka. Mleczny wlewa się do tego przypadku.

Po czwarte – rastsezhivanie lactostasis, czyli stagnacja mleko. Większość matek karmiących czynienia z problemem, co najmniej raz – mleko przychodzi bardzo dużo, i tworzy bolesny guzek w piersi. W tym przypadku, dekantacja rąk, delikatnie masując piersi.

Przechowywania i zamrażania pokarmu

Pojemniki do przechowywania pokarmu są zwykle plastikowe i szklane butelki z czapki. Nowoczesne pompy piersi są często sprzedawane w zestawie o pojemności do przechowywania mleka. Sprzedawane i specjalne pojemniki do zera. Wypełnić je cieczą o trzy czwarte, ponieważ mleko wzrośnie gdy zamrożone. Lepsze i bardziej praktyczne do przechowywania części, które będą wystarczające dla jednego karmienia niemowląt.

Nie zapomnij napisać zdolność zamrażania data pompowanie używać tego samego „starego” mleko.

Ile można przechowywać odciągnięte mleko?

Mleko matki nie wygląda na zwykłego krowiego naszym zdaniem. Gruba warstwa tłuszczu unosi się na powierzchni i sam płyn może otrzymać niebieską barwę. Nie wstrząsać pojemnika, po prostu delikatnie wymieszać. Mleka nie powinno mieć zapach bardziej kwaśne. Jedynym wyjątkiem – rozmrożone mleko jest czasem zapachu jak mydło: zareagował tłuszczów.

Istnieją różne opinie ekspertów o ile można przechowywać wyrażone mleka. Przyjrzyjmy się im.

Zatem mleko opuścił ciało kobiety. Specjaliści, że w temperaturze pokojowej, to może być przechowywany do 8 godzin. Jednakże, jeśli dom jest bardzo ciepły, nie warto ryzykować – lepiej jest umieścić go w lodówce, a nie w drzwiach! Takie mleko w lodówce należy zużyć w ciągu 5 dni. Nieużywane – wlać!

Ile można przechowywać wyrażone pokarmu w zamrażarce? W temperaturze -15 ° C – nie więcej niż dwa tygodnie w temperaturze -18 ° C – od trzech do sześciu miesięcy. Mleko może kłamać i lata, ale w końcu jego jakości życia półka spada w temperaturze minus 20 stopni potężnej zamrażarki. Rozmrożone mleko nie powinny być przechowywane w lodówce dłużej niż 4 godziny. Tak więc, jeśli trzeba go transportować, przechowywać je schłodzone lub mrożone rozmrozić aż do końca. Ponownie mleko nie jest zalecany do zamrożenia.

Dzięki ile można przechowywać odciągnięte mleko, rozumiemy. A oto jak produkować go rozmrożeniu? Zapoznaj się z pojemnika i umieścić go pod strumieniem gorącej wody. Można to zrobić za pomocą łaźni wodnej. Nie używać kuchenki mikrofalowej – zniszczone wszystkie witaminy.