761 Shares 2991 views

Niż zajmować dziecko w ciągu 3 lat? Gry dla dzieci od 3 lat. Książki dla dzieci

Małe dzieci nie muszą kupować bardzo drogich zabawek, zatrudniają profesjonalnych klaunów ani aktorów. Dziecko można pożyczać za pomocą prostej i jednocześnie wspólnej gry poznawczej.

Niż zajmować dziecko w ciągu 3 lat?

Trzy lata to zupełnie nowy etap rozwoju dziecka. Dziecko w tej chwili:

 • Słownictwo jest zwiększone do 1500 słów;
 • Zacząć tworzyć indywidualne cechy charakteru;
 • Jest zainteresowanie twórczymi grami ;
 • Rozwijanie fantazji;
 • Istnieje umiejętność odróżniania więcej niż czterech kolorów podstawowych;
 • Powstaje pomysł na obiekty otaczające go z możliwością ich odróżnienia.

Co dziecko powinno być w stanie zrobić w ciągu trzech lat

W tym okresie dojrzewania rodzice powinni maksymalnie przyczynić się do rozwoju dziecka. Nie po to, aby po trzech latach najbardziej postępowe szkoły języka angielskiego, dzieci miały taniec lub próbowały nauczyć kilku prostych wierszy w grach.

Nawet jeśli plan matki i ojca nie obejmuje wykształcenia nowego prezydenta kraju lub znanego naukowca, to oni są odpowiedzialni za równy rozwój nowego członka społeczeństwa. Na tym etapie życia dziecko, choć zaczyna kontaktować się z innymi dziećmi, są rodzice, którzy nadal są głównymi asystentami w poznaniu świata.

Niż zajmować dziecko w ciągu 3 lat? Musi się nauczyć:

 • Jedź na trójkołowych rowerach;
 • Jeździć na huśtawce dzieci pod starannym nadzorem dorosłych;
 • Dziel zabawki z innymi dziećmi;
 • Aby przezwyciężyć małe przeszkody na drodze w postaci zabawek lub drewnianego brusochkov;
 • Razem z rodzicami uczą się pływać.

Gry z dziećmi rozwijać umiejętności motoryczne

Japońskie dzieci już w wieku pięciu lat znały zaskakującą liczbę hieroglifów, a także studia "doskonałe" w szkole. Ich pamięć jest w stanie zapamiętać liczby sześciocyfrowe, a mózg przetwarza informacje znacznie szybciej.

Sekret japońskiego wychowania jest bardzo prosta. Rodzice rozwijają małe umiejętności motoryczne dziecka poprzez zapoznanie ich zwykłymi pałeczkami. Od dwóch lat nauczania, aby trzymać pałeczki dla dzieci na ryż, a od trzech przejść już bardziej złożoną opcją.

Rozwijaj duże i delikatne umiejętności motoryczne i może być za pomocą gier mobilnych z piłką. Możesz kupić wielobarwne piramidy, które musisz dodać w zależności od rozmiaru części, a także koloru. W trakcie takiej gry rodzice zrozumieją kolor dziecka, wielkość figurek, a także wypracują aktywność.

Aby uzyskać dobre umiejętności motoryczne, musisz użyć modelu. Jeśli nie ma plasteliny pod ręką, możesz zorganizować konkurs na najlepszą kreację z solonego ciasta. Nie mieszkaj na jednej lub kilku prostych figurach. Dzieciak musi nauczyć się rzeźbić coś bardziej skomplikowanego niż kolobok.

Możesz wziąć dziecko przez godzinę lub dłużej za pomocą prostych przycisków. Niech przesuwa się w dużym kolorze z jednego pudełka do drugiego. W ten sposób musisz upewnić się, że nie zaczyna ich smakować. Ponadto, pożądane jest liczyć w czasie, gdy dziecko umieszcza przyciski w pudełku. Jego podświadomość zapamięta numery wskazane przez rodziców.

Gry dla dzieci od 3 lat na fantazję i myślenie

Aby dziecko mogło nauczyć się refleksji, fantazji i rozwinięcia mowy, rodzice powinni przeczytać mu literaturę dziecięcą.

Książki dla dzieci, które rodzice kupują swoje dzieci, zazwyczaj zawierają dużo zdjęć. Dzieci nie tylko słuchają krótkiej opowieści od autora, ale także przeglądają obrazy, łączą je z tekstem w ich głowach.

Możesz kupić takie książki dla dzieci, w których znajdzie się imię obce. Podczas czytania rodzic powinien wielokrotnie podkreślić je.

Innym rodzajem rozrywki mogą być gry fabularne z lalkami. Za trzy lata interesuje się grą "córki".

Jeśli 3-letni chłopiec, może być włączony do gry z maszynami lub robotami. Wszystkie lalki będą zainteresowane pokazami marionetek. Do produkcji teatralnych należy obserwować dorosłych. Ale dzieci powinny mieć możliwość wyobraźni. Muszą być poinformowani, że każdy może popełniać błędy, to nie jest straszne, najważniejsze jest ich naprawienie później.

Co jeszcze byłoby użyteczne?

Ważne do rozwoju gry dla dzieci to zagadki (od 3 lat – to idealna rozrywka). To jak krzyżówka dla dorosłego mózgu. Puzzle pomagają uczyć się poruszać w przestrzeni, dopasowywać kolory do siebie nawzajem, a także łączyć różne szczegóły.

Gra uczy obserwacji. Musisz jednak bawić się z rodzicami, patrząc uważnie na zdjęcie na pudełku, słuchając wskazówek dorosłych.

Puzzle powinny być proste, bez miliona odcieni. W tym wieku są duże i bez złożonych szczegółów.

Na przykład gra logiczna Wielkanoc Bunny, w której musisz zebrać obraz sześciu elementów. Przesuwanie fragmentów obrazu do odpowiednich komórek na jasnym tle, Twoje dziecko zobaczy obraz wesołego królika obok kolorowych jaj.

Droga do samochodów

Niż zajmować dziecko w ciągu 3 lat, jeśli w zasięgu ręki nie ma zabawek, z wyjątkiem maszyn? W takim przypadku można zorganizować prawdziwy wyścig. Aby to zrobić, musisz znaleźć dwustronne szkockie i "narysować" je na podłodze lub autostradzie dywanowej. Ponadto, w trasie musisz postawić różne przeszkody.

Dziecko będzie entuzjastycznie bawić się do obiadu lub kolacji.

Rysunek

Najlepiej odróżnić i poczuć kolory dziecka będą mogły czerpać na własną rękę. Rodzice mogą być bezpieczni od tapetowania klejem i gruntowną naprawą w mieszkaniu, dając dziecku ogromny kawałek starych tapet, na którym będzie namalował wszystko, co chce od tyłu.

Nie ograniczaj go do wyboru palety kolorów i sposobu pracy. Chłopiec prawdopodobnie chce spróbować rysować palcem, dłonią, stopami. Aby nie był brudny, wychowawcy sławnych dzieci od dawna wymyślili specjalny sposób.

Dziecko musi założyć na nogi lub podać film z pęcherzykami, które pęka po naciśnięciu. Już w tym filmie będzie mógł malować, zanurzyć w farbie. Daje to podwójną przyjemność: po pierwsze, z wytworzonego hałasu, a po drugie ze zdolności do tworzenia i zabawy z kolorem wyjątkowo.

Wycieczka

Niż zajmować dziecko w ciągu 3 lat, jeśli na ulicy jest mętne? W domu można zorganizować zabawę przyrodniczą. Ta gra jest kochana przez dzieci w każdym wieku, różnych pokoleń i narodach.

Wszyscy lubią pójść na kemping. I najlepiej, aby pójść na spacer, biorąc swoje ulubione jedzenie z domu, pakowanie go do kosza i biorąc termos z tobą.

Namiot można złamać w pokoju dla dzieci lub w salonie. Przedtem musisz wymyślić coś, co wygląda jak ognisko. Jak improwizowane materiały mogą się pojawić jak poduszki i czerwony szalik, a coś zdalnie przypominającego drewno opałowe. W pobliżu tego miejsca turyści będą siedzieć i opowiadać ciekawe historie, śpiewać piosenki lub czytać książki. I, oczywiście, gdzie bez prymitywnych tańców?

Dzieci będą lubić zarówno proces przygotowania się do kampanii, jak i niezwykłe inscenizacje. Nie zdziw się, jeśli po długiej zabawie dziecko zwija się wewnątrz namiotu i zasnę.

Bezpieczna pingponga

Jednym z aktywnych dzieciaków może być prawdziwy huragan w domu. A co jeśli są dwa, a obaj chłopcy? Kiedy dziewczyna ma 3 lata stara się zagrać w przykładową gospodynię i naśladować matkę, aby uzyskać zasłużoną aprobatę. Mogą spędzać kilka godzin cicho ubierając lalkę, gotując kolację w piecu zabawki i czytając bajki, które wymyśliła dla swoich dzieci-zabawek.

Chłopcy w tym wieku próbują aktywnie zajmować się trądzikiem, który można wyobrazić sobie tylko. Muszą zrozumieć wszystko od własnego doświadczenia, sprawdzić, gdzie znajduje się przełącznik, jak działa tarczka i czy język może zamrozić na huśtawce. Takie gry dla dzieci od 3 lat nie są bardzo przydatne. Rodzice muszą pilnować, aby nie stały się nawykiem.

Aby odciągnąć ich od takich myśli i pozostać przy całym oknach, żyrandol i mebli, musisz kupić zwykłe kule. Ponadto na pewno wszyscy w kuchni byli posadzeni talerzami jednorazowymi. Staną się rakietami do gry w ping-pong, jeśli z dołu przymocowane są zwykłe pałeczki.

Nadmuchiwana piłka będzie w miejsce piłki. Dzieci będą mogły bawić się nawet w domu, a jednocześnie uzyskując taką samą przyjemność z meczu, jak w przypadku regularnych piłek i rakiet. A potem obaj uczestnicy mogą wydawać smaczne nagrody.

W ciągu trzech lat dziecko musi być przygotowane na poważne życie. Będzie musiał opowiedzieć i wyjaśnić, co można zrobić, a co nie, co jest niebezpieczne i co jest przydatne. Wybierając gry przez 3-4 lata najlepiej jest skoncentrować się na tym, co dziecko chce, co będzie on zainteresowany. Jeśli dziecko ma tendencję do malowania lub śpiewu, tańca lub nauki zwierząt, musisz go zachęcić.