631 Shares 7271 views

Classic dla dzieci: wybierz listę odtwarzania dla dzieciaka

Nie możemy nawet policzyć, ile badań zostało przeprowadzonych, badających pozytywny wpływ muzyki klasycznej na rozwój psychologiczny, emocjonalny, a nawet fizyczny człowieka. Szczególnie przydatne jest klasyczne dla dzieci.


Ważne jest, aby wiedzieć, jak, kiedy i jak długo warto słuchać muzyki. Przede wszystkim ważne jest, jak wiele źródeł muzyki odchodzi od dziecka. Minimalna odległość powinna wynosić jeden metr. Nie bądź zazdrosny o objętość dźwięku, nie powinien przekraczać wielkości zwykłego języka. Eksperci zalecają słuchanie klasyków 1-2 razy dziennie przez 15-30 minut. Spokojne piosenki i kołysanki są zawarte przez 5-10 minut po tym, jak dziecko zjada dziecko, a szybsza, energiczna muzyka – 5-10 minut przed karmieniem.

Niemniej jednak, te zalecenia są ogólne. Klasyka dla dzieci są niezwykle przydatne, ale ważne jest, aby muzyka była podobała się dziecku i odpowiadała jego emocjonalnym stanom i nastrojom. Jeśli zauważysz, że okruch zaczyna się męczyć muzyką, utrudnia to, irytuje – lepiej jest zmienić kompozycję lub całkowicie przerwać sesję odsłuchową. Być może w niektórych dniach dziecko nie będzie wcale dostrojone do słuchania klasyków, podczas gdy w innych, wręcz przeciwnie, spędza godziny korzystając z muzyki. Zwróć uwagę na jego zachowanie i spróbuj stworzyć najbardziej komfortowe warunki.

Istnieje cała terapia naukowo-muzyczna, która analizuje, jak dźwięki różnych muzyków wpływają na osobę, aw szczególności, jak przydatne są klasyki dla dzieci. Oczywiście, nawet najmłodsi słuchacze mają swój własny smak – zauważysz, że niektóre dzieci lubią większość pozostałych, podczas gdy pod innymi staje się kapryśna, podrażniona. Ogólnie rzecz biorąc, zależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, wybór kompozycji również będzie zależeć.

Na przykład, aby uspokoić i złagodzić napięcie emocjonalne, eksperci zalecają użycie muzyki, w której znajdują się dźwięki skrzypiec, fletu i pianina. Przykłady obejmują Nocturne Chopina w G-moll, światło księżycowe Claude'a Debussy'ego, symfonię Beethovena nr 6, Ave Maria Schuberta i kołysankę Brahmsa.

Jeśli potrzebujesz klasycznego dla dzieci, zdolnego podnieść ogólną witalność, zwiększyć aktywność i poprawić ogólny samopoczucie dziecka, trzecia część "Szóstej Symfonii" i Marzec z baletu "Dziadek do orzechów" nie może być lepsza. Możesz eksperymentować i zawierać "Węgierską Rhapsody nr 2" autorstwa Liszta, Preludium 1, Opus 28 przez Chopina lub Overture Egmond Beethovena.

Niemowlęta, które spają źle i niepokojąco, często budzą się, eksperci radzą, aby zawierać wolną muzykę z wyraźnym rytmem. Jasnymi przykładami są Sny Marii Schumanna, Taniec wróżek Drazhe'a i Poranek P. Czajkowskiego, Waltza przez Iana Sibeliusa i melodię Glucka.

Zwiększenie uwagi i koncentracji jest również obecne na liście efektów, które mają w umyśle klasycznym. Muzyka dla dzieci, która jest idealna w tym przypadku – "Światło księżyca" Claude'a Debussy'ego, cykl "Seasons" P. Czajkowskiego i "Symfonia nr 5" Mendelssohna.

Jeśli dziecko ma ból głowy, spróbuj dać mu "Mozartowi" Symfonię nr 40 lub Don Juana, "Aram Khachaturian" "Węgierskiej Rhapsody nr 1" Franza Liszta lub "Fidelio" Beethovena.

Również młode matki słuchające muzyki poważnej będą niezwykle przydatne. W szczególności, aby poprawić laktację i proces karmienia w ogóle, najlepiej zachowują się dzieła Vivaldiego, Mozarta, Bacha, Czajkowskiego i Schuberta. Najlepszą opcją są te, które są napisane w tempie allegro lub allegro moderato. Przykłady to Allegro Moderato Mozarta, Mały Symfonia i pory roku Vivaldiego, Śpiąca królewna Walta przez Piotra Czajkowskiego, Czas muzyczny Schuberta.

W internecie, często zorganizowane w specjalnie zorganizowanych klasach dla dzieci. Mozart, Beethoven, Bach i inni geniusze świata muzyki pojawiają się w zupełnie innym świetle. Dźwięki, zrozumiałe i przyjemne dla dziecka, można słuchać przez co najmniej cały dzień – ten akompaniament nie zmęczy dziecka i pomoże mu w poznaniu otaczającego go świata.