834 Shares 1563 views

Jak gotować marchewkę i co z niej gotować

"Jest czerwona pokojówka w lochu, a kosa na ulicy" … Każde dziecko zna odpowiedź na tę tajemnicę, a dorośli wiedzą oczywiście o użytecznych właściwościach "czerwonej córki" – marchwi.


Jest dodawany do wszystkich rodzajów żywności. Ponadto kilka lat temu brazylijscy naukowcy odkryli, że jeśli spajasz cały ten warzywo, zachowasz dużo bardziej użyteczne substancje niż gdyby najpierw został pocierany lub cięty. Szczególnie dotyczy to falkarinoli. Jego Pozostaje w całej gotowanej mariwie o 28% więcej, a to jest pożyteczne w tym, że chroni organizm przed rakiem, w szczególności rakiem. Dlatego dalej będzie mała opowieść o tym, jak gotować marchewkę, a co pyszne.

Najlepiej jest gotować warzywa bez czyszczenia. Wystarczy dobrze spłukać i zanurzyć w rondlu zimnej wody, która jest następnie podpalona. Na pytanie, jak długo jest gotowanie marchwi, nie ma dokładnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od wielkości warzyw. Przeciętnie, po gotowaniu wody, przygotowanie produktu trwa od 20 do 40 minut. Zazwyczaj sprawdzić gotowość marchewki, przebij ją widelcem: jeśli swobodnie przebije warzywa, to można ją usunąć. Również z tego skórki skórki. I jeszcze więcej: przed gotowaniem marchwi upewnij się, że jest całkowicie zakryta wodą. Sól nie jest potrzebna.

Co można zrobić z tego słodkiego warzyw? Fakt, że jest dodawany do barszczu, zupy, ryb i potraw mięsnych, każdy wie. A co z dżemem z marchwi? Na przykład ta metoda: kilogram marchwi wymaga cukru – 1,2 kg, wody – 300 ml, kwasu cytrynowego – jednej łyżeczki bez wierzchołka, a także worek z waniliny lub trochę pomarańczowej esencji.

Przed marchewką należy dokładnie umyć, oczyścić, następnie ponownie umyć i pokroić w kręgi o grubości 10-15 mm. Ugotuj je, aż stanie się miękka. Opróżnij wodę i ostudź marchewkę. Chłodnie, przygotuj syrop cukrowy, używając tylko kilograma cukru (reszta będzie potrzebna później), a naturalnie woda (300 ml). Kiedy syrop gotuje, natychmiast napełnij je marchewką, a następnie gotuj przez kolejne pięć minut i zdejmij z ognia. Pozostawić "zaparzyć" przez 8 godzin. Po tym czasie przynieś przyszły dżem do wrzenia i dodaj pozostałe 200 g cukru do niego. Kontynuuj gotowanie, aż marchewka się wypłynie, a syrop nie zgęstnieje. Gdy tylko to się zdarzy, dodać kwas cytrynowy, gotować kolejne dwie lub trzy minuty i zdejmij z ognia. Niech dżem się ostygnie. Po tym można wlać wanilinę lub pomarańczową esencję na smak.

I nadal można gotować pyszne kandyzowane owoce. Zanim zaczniesz marchewkę (potrzebujesz 1 kg), należy ją wypłukać, a następnie zanurzyć przez 5-10 minut we wrzącej wodzie. Następnie warzywa można wrzucić do durszliny i pozostawić do ostygnięcia, a następnie usunąć shkurochku, spłukać, pokroić w kostkę i wlać wstępnie gotowany syrop cukrowy (gorący). Jest on wykonany z 0,8 kg cukru i 1200 ml wody. Wszystko to jest konieczne, aby wytrzymać 4 godziny, a następnie doprowadzić do niskiego ciepła do wrzenia. Masę gotuje się przez 6-7 minut, po czym pozostawia się na 12 godzin. Następnie dodać kolejną 200 g cukru i zagotować produkt do 80% objętości marchwi, która była pierwotnie. W takim przypadku gorące przyszłe kandyzowane owoce powinny być przenoszone na durszlak i spuścić syrop. Trzy godziny za to wystarczy. Wlać resztki plasterków marchwi z cukrem pudrem (1,5 kg) i kilka razy dobrze wstrząsnąć, przenieść na patelnię. Następnie umieścić lobules na grill z rzędu i włożyć do piekarnika. Jego temperatura powinna wynosić 60 stopni. Podczas suszenia drzwi kuchenki muszą być otwarte. Osuszyć przez 6 godzin, a następnie przenieść do słoików szklanych i przykryć pokrywami.