137 Shares 3521 views

Jedną z najlepszych alternatyw dla dań mięsnych jest pieczarki smażone.

Od niepamiętnych czasów Rusichowie potrafili gotować i kochać potrawy z grzybów. Jest to dość zrozumiałe miejsce zamieszkania plemion starożytnych Słowian – głównie z ziemi lądowej pobierano grunty orne, co oznacza, że w bezpośrednim sąsiedztwie osad można było zbierać pełne koszanki grzybów. Są więc przepisy kulinarne w rosyjskich książkach kulinarnych grzybów solonych, suszonych, zwilżonych. Najczęściej chętnie zbierały białe grzyby – są piękne zarówno w smażonych, jak iw suszonych formach. Poprzez smak, boletus nie jest gorszy od mięsa. Popularnymi były również grzyby – głównie soli, ponieważ tylko te grzyby mają właściwość, aby nie zmieniać objętości podczas procesu solenia. Chanterelles, grzyby, podberezoviki, podsinoviki – tak wiele rodzimych nazw grzybów, które, jak się wydaje, inni nie. Ale nie! Pojawił się – champignon, cudzoziemiec, który przybył z Francji i natychmiast podbił wszystkie gospodynie domowe. A poza tym? Przyjrzyjmy się szczegółowemu zagadnieniu.


Champignon ma delikatny smak i nie wymaga znacznego czasu na gotowanie. Jest również łatwo trawiony, idealnie połączony z wieloma produktami i nie traci smaku w stanie zamrożonym. Wszystko! Wymienione nieruchomości są wystarczające, aby podbić rynek konsumencki. Ale okazało się również, że pieczarka w stosunkowo łatwo rośnie w sztucznych warunkach – czego nie można powiedzieć na takie grzyby, na przykład białe, podberezowik czy boletus. Dzisiaj istnieją specjalnie wyposażone gospodarstwa do uprawy pieczarek, a my, podobnie jak w czasach starożytnych, zbieramy nasze grzyby natury wyłącznie w lasach.

Pieczarki są dobre w dowolnej formie. Najprostszym sposobem jest ich gotowanie, wstępnie drobno pokrojone, aby zrobić makaron zupę. Jednak najbardziej popularne grzyby są smażone. Jak smażyć pieczarki z cebulką? To bardzo proste: umyj go, nawet nie możesz gotować (nadal jest to z zalet pieczarek do gotowania), umieścić w podgrzanej patelni z olejem roślinnym, dodać posiekane cebulki i mąkę – to wszystko! Świeże grzyby smażone są bardzo szybko – przez 10 minut. Mrożone muszą być prażone dłużej – do 25 minut z ciągłym mieszaniem. Ważne jest, aby nie palić cebuli i grzybów. W razie potrzeby można dodać do śmietany pieczonej. Dobrze jest podawać potrawy z tradycyjnymi ziemniakami i gotowanymi makaronami, a także z sałatkami warzywnymi – smażone pieczarki można w pełni wykorzystać jako niezależne naczynie.

Jeśli pragnie się ukochać z czymś bardziej oryginalnym, można przygotować pieczarki smażone z boczkiem. W tym celu potrzebna jest tylko 100 gramów boczku na pół kilogramu grzybów. Najpierw wrzuć bekon, a następnie umieść grzyby, natkę pietruszki, czosnek w patelni, dodaj sól i pieprz do smaku. Grzyby do smażenia są również nie dłuższe niż 10 minut, a przed podaniem mogą być nalewane sokiem z cytryny – daje to lżejszy odcień i podkreśla udoskonalenie smaku.

Wreszcie, smażone pieczarki mogą być wykorzystane do sałatki. W tym celu niewielką ilość grzybów – 150 gramów – smażyć na małym ogniu. W tym przypadku lepiej nie używać oleju roślinnego, ale oliwy z oliwek. Przez dwie minuty przed gotowaniem dodać do ocetu balsamicznego (2,5 łyżki stołowej), pieprzu i drobno posiekanego czosnku. Gotowane grzyby powinny być schłodzone na patelni, a następnie rozmieszczone w sałatce na umyte i wycięte liście sałatek. Wszystko jest dokładnie mieszane i podawane do stołu. Na tej samej zasadzie można zrobić sałatkę z smażonymi grzybami, dodając ser oprócz zielonych liści – w przepisach gorgonzola w ilości 100 gramów, zmieszany ze śmietanką, jest zalecane. Ale w zasadzie każdy twardy ser będzie idealnie połączony z pieczarkami. Jedyne, co należy pamiętać przy przygotowywaniu tego naczynia to zawartość kalorii, więc sałatka może działać jako niezależna przekąska.