296 Shares 4412 views

Jaki jest homespun płótno?

Homespun tkanina jest bardzo różni się od nowoczesnych materiałów naturalnych, wykonane maszynowo. Wykonana jest zupełnie inaczej, przylegającą do dawnej technologii, w odniesieniu do członków rodziny od pokoleń. Metody te mogą się różnić, dostania się do nowych rąk do poprawy jakości wyników. Ale wiara w moc natury wrodzonej w tkaninie, nie wyblakłe kiedykolwiek, i nadal jest promyk wielbicieli kultury słowiańskiej.

Dlaczego stosowanie

Nadana istotnych właściwości lecznicze, oczywiście, mogą być przesadzone, a okrycie nich ma niezaprzeczalne zalety w porównaniu z tworzyw sztucznych. Jednakże, ręcznie robione tkaniny, w dawnych czasach był używany wszędzie. Masters zdobi swoje różne wzory, amulety, a następnie przedstawić prezent lub zachować dla siebie.

Takie homespun tkaniny, haftowane koszule są nadal bardzo popularne, chociaż materiał technologia produkcji zmieniła się dramatycznie. A teraz z niego, być może, tylko nazwę.

surowce

Wiele zależy od zakładu, który został użyty do tworzenia włókien. Tych, którzy wzięli naszych przodków, mają podobne właściwości i pozostawia przez dłuższy czas, aby utrzymać ubrania w odpowiedniej formie. Z reguły wytwarza się zgodnie z lnu i konopi samodziałowy tkaniny. Ta ostatnia była mniej wymagających opieki i stosowane jako surowiec częściej. Nawiasem mówiąc, nawet w naszych czasach elementy garderoby tej rośliny są bardzo popularne. A ci, którzy raz umieścić na rzeczy z konopi, to nie idź do bawełny lub syntetyków, biorąc pod uwagę to bluźniercze w odniesieniu do samego działania.

tkactwo

Aby uzyskać szmatki prawdziwy homespun (pokazany powyżej fotograficzny), konieczne jest, aby używać starych maszyn, więc mistrzowie tym przypadku jest teraz coraz mniej. Cena koszt wysiłku jest zbyt wysoka, a niektóre są w stanie zapłacić taką cenę za naturalny materiał do szycia. Sposób wytwarzania w przybliżeniu następujące:

  1. Odcięte konopie moczone przez pewien czas, następnie pozostawiono do wyschnięcia przemoczoną roślin. Kiedy wilgoć jest całkowicie odparowuje surowiec umieszcza się ponownie w wodzie. To znacznie zmiękczyć materiał do dalszej pracy.
  2. Dalsze walcowanych łodyg za pomocą wałka do ciasta i oddziela się włókna, z których przędzę otrzymaną po filtracji grzebieniowej.
  3. Future homespun tkanina wytwarzana za pomocą krosna, która wymaga sporo czasu, ponieważ ołów w mechanizmie ruchu potrzebują własnych rąk. I nie ma automatyzmu.
  4. Gotowy materiał jest poddawany bardzo swoistego procesu bielenia, pozostawiając je na słońcu lub zimno.

Jako barwników w dawnych czasach uznawane tylko naturalne buliony różnych roślin lub owoców. Dlatego nigdy obecny tkanina homespun świeciły z różnymi kolorami, gdyż były one dostępne tylko szare, brązowe i zielone odcienie. Jednak ta wątpliwa wada kompensowana pomysłowy haft.

Korzyści dla organizmu

Szczególnie cenne materiały z konopi, gdyż surowce te mają doskonałe właściwości absorpcyjne i podobne skutki termobelom (utrzymanie temperatury ciała w wygodnym zakresie, niezależnie od warunków pogodowych). Ponadto, nie podrażnia skóry, mimo szorstkości zewnętrznego.

Wcześniej homespun szmatki używany do ucierania i balsamy. Jednak w niektórych krajach, tkaniny konopne jest nadal używany do takich celów, a nawet lekarze mówią jego właściwości bakteriobójcze. Dlatego nosić ubrania wykonane z tego materiału jest nie tylko przyjemne, ale także użyteczne.