385 Shares 4744 views

Jak zrobić łuk papieru, aby ozdobić prezent

Nie wystarczy kupić prezentu dla drogiej osoby, ale nadal trzeba ją pięknie prezentować. Możesz oczywiście poprosić sprzedawcę w sklepie o owinięcie zakupionego przedmiotu. Ale możesz pokazać własne talenty. Co więcej, teraz nie jest trudno znaleźć piękny pakiet. I jak zrobić łuk papieru, dowiadujemy się teraz.


Z nożyczkami i klejem

Najprostszym sposobem jest tzw. "Francuski" łuk. Musimy wydrukować gotowy szablon. Wybierz kolor papieru. Wytnij każdy kawałek starannie wzdłuż konturu.

Następnie główna część jest spiętrzona do środka. Klej do podłoża. Dopasujemy mały skoczek. Najważniejszą rzeczą w procesie nie jest zgniatanie pięknych wskazówek.

Papier Origami

Można utworzyć miseczkę bez uciekania się do kleju. W technice origami wszystko zależy od Twojej cierpliwości i dokładności.

Spójrzmy na cały proces tworzenia akcesoriów papierowych.

Krok pierwszy . Zaznacz linie przewodnika. W tym celu złożyć liść (10 cm na 10) na pół. Kwadrat przekształca się w trójkąt. Bent? Teraz wyprostowano się. Liście były obrócone do góry nogami i znowu zrobiły zakręt od rogu do rogu, ale teraz w przeciwnym kierunku trzymamy kierunek. Dwie linie są gotowe. Ponownie wyrównaj kwadrat i utwórz z niego prostokątny prostokąt. Otrzymali fałdę. Rozłożyliśmy kartkę. Powtórz procedurę prostokątem dla pozostałych boków. Założyliśmy więc granice. Przedmiotem jest.

Krok drugi. Dodamy diament, ale nie prosty. Łączymy dwie twarze, które są prostopadle do siebie, podczas gdy pozostałe dwa są starannie wyprostowane. Górny róg diamentu (1 centymetr) wygina się. Całkowicie wyolbrzymimy tę postać. Zobaczmy, co się stało. Jeśli widzisz kwadrat z zakrętami, to jesteś na dobrej drodze. Następnie na dużym placu wygięta jest prostopadła powierzchnia, a zagięcia prostopadłe do małego kwadratu są zmuszone do wyginania się na zewnątrz, naciskając dłoń. Po przeciwnej stronie wykonujemy te same czynności. W rezultacie musisz trzymać diament z pogniecioną wnęką.

Krok trzeci. Nadal tworzymy rękę na dziób papieru. Teraz bierzemy za palce ponad krawędź diamentu na boku zęba, zginamy się trochę. Kąt powinien leżeć na zagięciu od naroża dużego kwadratu. Wykonujemy tę operację dla pozostałych stron.

Krok czwarty. Dla niego musimy uzbroić się w nożyczki. Na giętej części robimy kawałki. Po tym, trzymając środek zęba za ubezpieczenie za pomocą palca, ostrożnie rozwiąż diament. Na odwrocie kęsa wyprostuj drobny diament.

Krok piąty. Cztery skrzydła, które są teraz wyraźnie widoczne, stanowią górną i dolną część naszego łuku. Skrzydło górne zgina się nad dnem. Dalej jesteśmy zaangażowani w dolne skrzydło – zgniecimy je tak, że u nas zakrzywiony trójkąt pozostawił. To samo dotyczy pozostałych trzech stron.

Krok Sześć. Pozostałe skrzydła górne, które są nadal połączone, są wycięte wzdłuż zagięcia. Zwolnij części i wykonaj wycięcie w kształcie trójkąta na czubku .

Finał. Obracamy sylwetkę i zakrzywienia dwóch stron. W tym przypadku kąt skrzydła znajduje się pod naszym nowym, małym placu.

Teraz generalnie wyobrażamy sobie, jak zrobić łuk papieru. Przed praktyką nie będzie bolało, aby wydrukować szczegółowy schemat origami, ale znacznie szybciej.

Technologia wentylatora

Jeśli powyższa metoda przeraża cię z powodu złożoności, działaj jak dziecko. Uprość zadanie. Złóż akordeon z jasnego kolorowego liści. Tak, jakbyś miał zamiar stać się fanem. Tylko tutaj zabezpieczimy przedmiot obrabiany w środku. W tym celu pasuje jedwabna wstążka i zszywacz. Przykręcamy papier zszywaną, taśmę przywiążemy na wierzchołku, a końce są wyprostowane.

Formy wolumetryczne

Zgodnie z podobną zasadą można zmontować dziób z tektury falistej. Nie musi nawet być zmięty na akordeonie. Wytnij duży prostokąt, złóż go długimi bokami do wewnątrz, aby utworzyć podwójną wstążkę. Końce zgiąć go do środka i przymocować za pomocą klipu. Palce ugniatają do środka, łącząc ją plecionką, a wstążka jest starannie wyprostowana, nadając jej objętość. Skóra jest bardzo plastyczna, masz możliwość formowania prawie każdego kształtu.

Ach, ten Dior

Zobaczmy, jak zrobić łuk papieru w stylu Dior. Ta niezwykła i elegancka ozdoba składa się z czterech papierowych pierścieni o różnych średnicach.

Z arkusza papieru pakowego wycinaliśmy cztery wstążki, jeden krótszy od drugiego. Z nich kleimy obręcze. Każdy obręcz w środku jest chwytany klejem lub wspornikiem. Następnie nakładaj i przyklejaj jeden pierścień do drugiego, ustawiając środek. Musisz przenieść się z największego łącza do najmniejszego. Jako ostatni punkt użyj przycisku, paillette lub małej broszki. Ten drobny szczegół ukryje złącze na górnym pierścieniu.

Tak więc, jak zrobić łuk papieru, dowiedzieliśmy się. Pozostaje tylko wykorzystać tę wiedzę do radości samego siebie i bliźniego.