619 Shares 3150 views

Stylowe szydełka letnich kapeluszy

Akcesoria są ręcznie robione dziś w trendzie. Niemal każda fashionistka ma w swoim arsenale letni kapelusz, lizawkowe rękawiczki lub kaktusy, szydełkowane. W gorący, letni dzień, chcę się chronić przed upiornymi promieniami słońca z pięknym kapeluszem z szerokimi marginesami. Taki akcesorium na pewno nie będzie niezauważone, a jeśli kapelusz zrobi się własnymi rękami, będzie to ekskluzywna rzecz w jednej kopii.


Etapy dziewiarskie

Można łączyć letni kapelusz szydełkowy po prostu i szybko. Najważniejsze jest zrozumienie zasady. Model może być lakoniczny, bez zbędnych wzorów i ozdób, wykonanych przez proste kolumny z kroplami. I może szalunki, z pięknym wzorem i przejściem kolorów, z dodatkiem dodatkowych biżuterii, wstążek lub kwiatów. W każdym przypadku proces noszenia kapelusza składa się z trzech głównych kwestii:

  1. Wiązanie dna (jest to rodzaj okręgu, wierzchołka czapki).
  2. Szydełkowa dzianina (część obejmująca głowę, łącząca dno i pole nasadki). To jest najprostszy etap. Nie musisz dodawać ani odejmować pętli.
  3. Dzianina w polach czapki. Pola są najpiękniejszą częścią. Mogą być szerokie lub bardzo wąskie, według uznania needlewoman.

Dno

Zanim zaczniesz szydełkować letni kapelusz dla kobiet, musisz zmierzyć obwód głowy. Średnio będzie to 55-56 centymetrów. Ta wartość będzie potrzebna do obliczenia średnicy dna, która musi być połączona z kapeluszem letnim z szydełkiem. Jeśli obwód głowy wynosi 55 cm, to średnica dna będzie wynosić 17,5 cm. Oblicza się to według wzoru: obwód głowy / 3,14 = średnica dna.

Teraz o tym, jak ją wiązać. Jako schemat do szalowania na dolnej części letniej kapelusza żeńskiego można podjąć wzór dowolnej serwetki. Jeśli nie ma określonego schematu lub schematu dolnego, zawsze odpowiada pewnej zasadzie (opis wg serii):

  1. Wiązać jedną pętlę powietrza i wykonać 12 kolumn z kroplami (lub bez szydełka, jeśli jest to pożądane).
  2. Ta seria podwoi liczbę kolumn. Z każdej dostępnej kolumny w poprzednim wierszu trzeba powiązać 2 stanowiska. W rezultacie zostaną wydane 24.
  3. Alternatywnie: 1 uszysz kolumnę tak jak jest, 1 podwójna, czyli odkręcamy 2 kolumny z 1 kolumny poprzedniego rzędu. W rezultacie – 36.
  4. Teraz łączymy dwa słupki tak jak jest, 1 podwojenie, wiążąc 2 kije z tego. W rezultacie będzie 48 stanowisk.
  5. Wiążemy 3 kolumny tak jak jest, 1 podwójnie do 60 barów z rzędu.

I tak dalej, aż osiągniemy wymaganą średnicę dna.

Oto jeden z możliwych schematów.

Tully

Teraz najprostszy etap szycia szydełkowych letnich kapeluszy. Tulle jest dziane prostymi szwami lub ściegami szydełkowymi bez zwiększania lub zmniejszania liczby pętli. Możesz wziąć dowolny wzór korony letniego kapelusza, szydełko i śmiało używać bez zmian. Najważniejsze jest, aby ten wzór był zgodny z polami i dnem czapki. Thule powinien być dziany aż do uzyskania wymaganej głębokości nasadki.

Pola

Pola są związane z przedłużeniem. Jest to najpiękniejsza i najbardziej interesująca część letniej kapelusza żeńskiego, stworzona szydełka. Tutaj można marzyć, używając oryginalnych wzorów, aby pola szerokie lub wąskie, zaokrąglone lub falbanki. Rozszerzenie ostrza uzyskuje się poprzez zwiększenie liczby pętli w każdym kolejnym rzędzie. Można je zwiększyć tak, jak chcą. Dzisiaj są szerokie pola letnich kapeluszy.

W przypadku małych piękności czasami nie należy chować się i polerować dość duże pola, ponieważ nie czują się dobrze, patrząc z dala od nich i trzeba dbać o wzrok, a jeśli chcesz pomadować, a pola kapelusza okazały się szerokie, możesz z jednej strony, Broszka lub kwiat.

Stylowy kapelusz szydełkowy

Aby stworzyć ten model letniego kapelusza, musisz przygotować dość grubą przędzę bawełnianą o beżowym kolorze i odpowiednim rozmiarze haka. Może to być numer 3; 3.5. I trochę brązowej przędzy na koronki.

Dno i korony są po prostu wycięte z kolumnami z szydełkiem, jak opisano powyżej. Musisz zazębiać pola zgodnie z poniższym schematem.

Następnie można przekręcić koronkę lub splatać warkę i zawiązać ją wokół korony czapki.

Biała czapka szydełkowa

W tym modelu potrzebna będzie biała przędza bawełniana i haczyk nr 3 lub 3,5.

Tutaj interesujący szczegół jest dno czapki. Jest związany zgodnie z planem.

Ostatnie 2 rzędy obwodu należy powtarzać, aż korona zakrętki osiągnie wymaganą głębokość.

Następnie należy połączyć pola wtyczek. W tym celu dziewięć rzędów połączonych jest kolumnami z kroplami, aw każdym z nich jest 5 kolumn ze szwami równomiernie dodawanymi. Krawędzie można łączyć krok lub prostymi krokami bez szydełkowania.

Kapelusz z Fishnet

W przypadku tego modelu otwartego, potrzebna jest przędza bawełniana o lekkim beżu i haczyku nr 3 lub 3,5.

Dno jest dzianinowe zgodnie z powyższym opisem, a korony i pola są wzorzyste.

Podczas wycinania pól liczba zgłoszeń w programie wzrasta z powodu dodania pętli w wierszach kolumn z kroplą.

Krawędzie czapki powinny być połączone krokiem krok i liną wędkarską w nich. Kaptur można ozdobić satynową wstążką w tonie, przechodząc pomiędzy słupami ostatniego rzędu korony lub wstążką o kontrastowym kolorze i pozostawiając końce opadające.

Wnioski

Letni kapelusz, szydełkowany, zawsze będzie wyglądał świeży, ciekawy i stylowy. Można ją ozdobić według własnego uznania wstążkami, broszkami, dzianinami lub kwiatami z tkaniny. Okap może być związany z neutralnym kolorem, a zmiany akcesoriów powinny być uzupełnione dowolną letnią sukienką.

Wcześniej zdecydowano się skrobi panamki i letnie kapelusze, ale nowoczesne modele nie zapewniają takiej potrzeby. Jeśli chcesz zachować pole kapelusza gładko, możesz wstawić specjalną linię połowową.

Jeśli jest to konieczne, aby pola były skręcane w górę, najpierw trzeba je zręcznie zaciągnąć, a po drugie, po osiągnięciu niezbędnej szerokości, należy dodać kilka rzędów bez dodawania, a ostatni wiersz powinien być zmniejszony o 2-3 kolumn.

Ogólnie rzecz biorąc, marzyć! Proces samowania może być wielką przyjemnością, z należytą starannością i starannością, wynik pracy będzie zadowolony nie tylko samego mistrza, ale także tych wokół niego.