423 Shares 1799 views

Chafer beetle – latający cud

Fartuch chrząszcz – owad należący do rzędu Coleoptera, skarabeusz rodzina, podrodzina chrząszczy. Jego ciało owalne spłaszczone, z dala od łaski. Głowa jest mała, lekko opadające.


Beetle fartuch wprawia w locie w słoneczny dzień. To wszystko błyszczy, mieni się jak klejnot. Owad, która miga jak ogień, staje się ognista czerwień, jak rozżarzonym metalem. W pochmurną pogodę, jego kolor jest dość słabe. Ale jak tylko wyjdzie słońce, a on startuje, staje się znowu niezwykłe. Jego niesamowite opalizacji i błyskotliwość związane z załamania światła słonecznego na tylnej części owada. W zasadzie, zabarwienie optyczny jest obcy błędy – jest nierozerwalnie związane z motyli i ważek.

Najczęściej owady widać na kwiaty, które można zobaczyć na zdjęciu. Chafer beetle – nie łatwo przestraszyć, a nie w pośpiechu, aby odejść, więc można je zobaczyć również. W razie potrzeby zdjąć, może to zrobić natychmiast. Jeden chrząszczy jest wymagane, aby podnieść elytra lotu, inne – niższe rozpostartymi skrzydłami. Fartuch chrząszcz nie musi przygotować się do lotu, jak to ma specjalne nacięcia na bokach elytra, w której wstawia niższe skrzydła i startuje bez podnoszenia do góry. Taka struktura pozwala na szybkie pokonanie pewnej odległości, ponieważ sztywne skrzydła nie są umieszczone i nie utrudniać lot.

Zasadniczo, chafer, a jest ich około 4000 gatunków żyje w tropikach. W naszym kraju, ich życiu około kilkudziesięciu gatunków. Najczęstszym chrząszcz jest uważana za złoty fartuch. On jest na tyle duża, jej długość ciała wynosi około 2 cm. Kolor Elytra metaliczny szmaragd. Siedzi na kwiat, może to być na maksymalnie dwa tygodnie, jeżeli nie przeszkadza

Fartuch beetle żywi się soczyste owoce i zaczęły gnić, płatków kwiatów i SAP płynące z roślin. Jaja składane są w drugim roku życia w fazie dorosłej (dorosłych), zwykle w lipcu. Około miesiąca później jaja pojawiają się larwy, które natychmiast zacząć jeść.

Larwy są duże, grube, białawy, lekko kędzierzawy, kształt podobny do litery S. Kogotkov na nie mają nóg, mogą zostać przeniesione do tyłu. Żyć, karmić i rosną w ściółce, kompost, próchno, i tak dalej. N. Bardzo żarłoczne, w minionym miesiącu osiągnęły pół ostatecznych wymiarów, jedzenie setki razy jego ciężar. Ze swymi silnymi szczękami, żuć na pozostałości roślinnych, przekształcając je w doskonałą próchnicę.

Po pewnym czasie, pupate larwy dzieje. Budowa kokonu odgrywają ważną rolę małe stopy, które dla ruchu nie są używane. Kokony z wbudowanymi kału, który gromadzi się wewnątrz góry larwa. Wyodrębnienie kleistą substancję, która zestala się w czasie, larwa zaokrąglone do tyłu, tworząc kokonu. Wewnątrz, wydawało polerowane i jest bardzo trwały.

Dojrzewały chrząszcz fartuch opuścić schronienie nie w pośpiechu – oczekiwanie dostanie silniejszą osłonę chityny. Może to zająć trochę czasu. Dopiero wtedy zostanie on wybrany na powierzchni ziemi.

Rodzina ta obejmuje nie tylko kolorowych owadów. Wśród nich są ciemne, czekolada, paski, cętki i z innymi. Praktyczny fartuch chrząszcz szkody przynosi trochę radości i dużo jego kontemplacji.