568 Shares 3049 views

Kirgistanu góry: opis, historia i ciekawostki

Kirgizi góry – ten potężny gigantów, którzy próbują wznieść się ponad niebo, krojenie czubki oblodzonych białymi chmurami. Wycieczki do tych miejsc są bardzo popularne wśród fanów ekstremalnego wypoczynku, przyjście tutaj z wielu krajów. Na terytorium Republiki Kirgiskiej istnieją dwa pasma górskie: Tian Shan i Pamir, uważany za największe w Azji.


Historia górach Kirgistanu

Góry w tej dziedzinie są wymienione w starożytnych pism i notatek podróżnych, którzy odwiedzili z wypraw do regionu, z których wszystkie szczegóły były porośnięte wielu legend na przestrzeni wieków.

Jednym z pierwszych badań przeprowadzonych badań ekspedycji Semenov w 1856 roku, co stanowiło szczegółowy opis i miejsce do pracy, za który otrzymał od cara rosyjskiego honorowego Poza nazwiskiem Semenov-Tien Shan. Po raz pierwszy zwrócił zakresów wykresu, zbadaliśmy jezioro Issyk-Kul, odkryli piramidę Khan Tengri i osiągnął lodowce w grupie Tengri-Tag.

Aby odpowiedzieć na pytanie, co górach w Kirgistanie, konieczne jest, aby zobaczyć je na własne oczy. Pasma górskie są tu tereny alpejskie, charakteryzują liczne grzbiety górskie i wysokie ostre szczyty, rzadsze gładsza teren starożytnego pochodzenia, jest zazwyczaj skłonny do jednej strony ze względu na składanie.

W górach, istnieje wiele lodowce i piargi, wszystkich gór wyższych niż 3500 metrów – jest zamarznięta do głębokości 30-100 m skał, szczyty pokryte śniegiem, linia śnieg jest na wysokości 3800-4200 metrów, niektóre obszary są uważane za niebezpieczne ze względu na lawiny ,

gór Tien-Shan

Tłumaczenie z języka chińskiego są one nazywane „Niebiańskie Góry”, które rozciągają się w kierunku wschód-zachód i składa się z 88 zakresów. Tien-Shan pasmo górskie – góry Kirgistanu i Kazachstanu, jest uważany za najdłuższy w Azji (2800 km). W jej środku znajduje się najwyższe góry: Victory piku (7440 m) i Khan Tengri szczyt (blisko 7000 m) i jest 40 pików o wysokości większej niż 6 tysięcy metrów sześciennych ..

Większość asortymentu znajduje się na terytorium Kirgistanu i jest podzielony na 6 stref typu alpejskiego. Republika 92% składa się z gór, grzbiety oddzielone od jego północnej i południowej, są połączone między torze Biszkeku i Osz. Średnia długość grzbietów 100-300 km, osiąga szerokość 40 km. Strefy klimatyczne są reprezentowane prawie wszystko z tajgi i tundry i kamieniste łąki alpejskie pastwiska, gdzie znajduje się w południowej części gór.

pasma górskie Kirgistanu regularnie wykorzystywane przez wspinaczy i miłośników przyrody wspinać szczyty górskie, jazda konna, spływ górską, począwszy od czasów Związku Radzieckiego. Nawet wtedy, piękno regionu, mimo dużej odległości od cywilizacji i wysokiej złożoności tras przesyłowych, stał się popularny wśród wszystkich turystów i wspinaczy.

Doliny i jeziora

Tien-Shan wiele dolin górskich, które są wykorzystywane w ramach wypasu płodne, ponieważ pokryte trawą. U podnóża grzbiety zostały określone paski alpejskie zagłębień, które okazały się jezior i bagien, z których najbardziej znany jest Issyk-Kul.

Według naukowców, w górach Tien-Shan zostały pokryte w epoce lodowcowej bardzo potężne lodowce, pozostałości, które występują w postaci wałów, moreny, kotły i jezior. Z tych miejsc ma swoje początki wszystkich rzekach Kirgistanu.

Najpiękniejsze góry w Kirgistanie wiosną, w maju, kiedy wszystkie doliny są pokryte kolorów. Żółtych i czerwonych tulipanów, szarotki i inne kwiaty w górach Kirgistanu wygląda niezwykłe na tle ośnieżonych gór.

Jeziora Issyk-kul – perła Tiańszanie, który zajmuje głęboką wnękę (702 m), pomiędzy zakresami góry, to trzeci głębokość wody w CIS.

góry Pamir

Kolejna tablica wysokich górach Kirgistanu przedstawiony tylko jego północną część – Pamiru. Najbardziej znanym górskim waha się tutaj: Zaalai i Turkiestan, średnia wysokość 5,5 tysięcy metrów, a najwyższy szczyt Pamiru – Pik Lenina (7134 m).

Pamir – największe pasmo górskie na świecie, znajduje się na terytorium Kirgistanu, Tadżykistanu i Chinach. Tu klimat kontynentalny, mniej wilgotne w porównaniu z Tienszan i bardziej słoneczna. Trans Alai ma długość 200 km na terytorium Kirgistanu i Chin trwa kolejne 50 km, ma postrzępione szczyty, doliny, nawet uprawy krzewów liściastych. Najwyższy szczyt Góry Zaałajskie – So szczyt (5900 m).

Góry w Kirgistanie: nazwa i opis wierzchołków

Najwyższe szczyty Kirgistanu, regularnie odwiedzane przez wspinaczy:

 • Pobeda Szczyt – najbardziej wysunięta na północ od gór-7-thousanders, został po raz pierwszy otwarty w 1938 roku, ma wysokość 7439 m npm, znajduje się na granicy z Chinami w kalenicy Kokshaal zbyt blisko do jeziora Issyk-Kul. Pnącza nazwać najgroźniejszą i niedostępne, ponieważ podbić to może tylko wysoko wykwalifikowani sportowcy z dobrego przygotowania. Trudności w wspinania jest określane surowym klimacie, ostre podmuchy wiatru północnego, stromych zboczach, w połączeniu z silnym mrozie. Pik ten po raz pierwszy zaobserwowano wizualnie zdobywców górnej Khan Tengri 1936, który po 2 latach pod kierownictwem L. Guttman zmontowanym wyprawę badania otwartą górną i mogli je zdobyć.

 • Khan Tengri, który w języku tureckiego oznacza „Lord of the Sky”, nie spełnia w wysokości do 7 tys jedynie 5 m, ale złożoność dodaje się do nich. Przy wznoszeniu na górę wspinaczy przylegają ciekawy rytuał: każdy nowo przybyła grupa szufelki ustanowione przez poprzedniego kapsułki z informacjami o wspinacza (imię i nazwisko, data), a następnie napisał jego plecy i wykopaliska. Miejscowi dał szczyt inną nazwą, „Kan-too” ( „Krew Mountain”) dla dużej liczby wypadków występujących z rosnącej to śmiałków. Szczyt jest również słynie z malowniczych widoków.

 • Pik Lenina – najczęściej odwiedzanym w Pamir, jak wspinaczki Jest to dość proste i nie mają ścisłe wymagania dotyczące zdrowia przez wspinaczy. Zgodnie z ogólną zasadą, do bazy wszyscy turyści dostać samochodem z miasta Osz.

Górskie szczyty, które są nieco poniżej wysokości seventhousanders:

 • Piki Chapaev (6370 m), Przheval'skiy (6450 m), marmur ściany (6400 m) i namiot (6700 m) – znajdują się w centralnej części Tien-Shan.
 • Szczyty Karakol (5216 m), Nancy (5697 m), Pyramid (5621 m) i inni.

Lodowce górskie regiony Kirgistanie

W górach Kirgistanu wiele lodowce:

 • Korzeniowski Lodowiec położony jest w dolinie na północnym zboczu Góry Zaałajskie, 21,5 km długości.
 • Lenin lodowiec – typy górskich w dorzeczu w północnej części tego samego zakresu, długości 13,5 km, leży u podnóża Pik Lenina.
 • Lodowiec Mushketov – odnosi się do podobnego rodzaju drzewa, znajduje się w centrum Tien Shan, na północnym zboczu Sarydzhaz, długość 20,5 km, i innych.

przełęcze

Aby dostać się z jednej doliny do drugiej, należy użyć przełęcze w górach Kirgistanu kilka z nich:

 • Bedel – znajduje się w górach Tien Shan, przechodzi przez grzbiet na granicy Kokshaaltau weszła Wielką Silk Road, a słynął szlaku karawan między Chin i Kirgistanu, wysokość 4284 metrów, od wielu lat.
 • Kyzył-Art – droga znajduje się na Pamir Highway, przechodzi granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, na wysokości 4280 m npm, w północnej części powstanie łagodnej i malowniczej południowo – schłodzić w dolinie rzeki. Markansu.
 • Taldyk – wprost łączy doliny na północ od rzeki. Gyulchi i Alayskub – dolina w południowej, znajduje się w Alai Range, wysokość 3615 metrów przez to są układane autostradą, która prowadzi do miasta Osz, z drugiej strony -. Wioska Sary-Tash.

Sacred góra Sulejmana

Osz miasto jest uważane południowa stolica Kirgistanu. W 2009 roku miasto dodaje kolejną atrakcję – świętą górę Suleiman zbyt (tron Sulejmana), który został uznany za zabytek światowego dziedzictwa UNESCO.

Jego historia sięga ponad stu lat, aw tym czasie ona jest znana jako miejsce święte znaczenie, co jest potwierdzone przez petroglify na górze. Muzułmanie wierzą, że jeszcze w tym sanktuarium ma znaczenie magiczne, dając ci, którzy przychodzą tu z prośbą, dobrego samopoczucia, zdrowia i potomstwo wszystko, o cokolwiek byś prosił pielgrzymów.

Suleiman Mountain w Osz w Kirgistanie ma długość prawie 1 km i wysokości 1110 m. Turyści i pielgrzymi mogą przejść na szlakach w górach (za niewielką opłatą) i cieszyć szczyty sąsiadującymi oraz widoki na miasto, znajduje się pod nim.

Sulejman-Too usytuowany miejsc kultu, każdy z własnym znaczeniu:

 • Strat Bridge – Według legendy, to droga do podziemi, przez które może przejść tylko człowiekiem bez grzechu.
 • Eno-Beshik – otwór o szerokości 2 m, to wpływ na płodność żeńską połowę ludzkości.
 • Tamczy Tamara – otwór, pozostawiając głębokości 8 m, co pozwala odzyskać niepłodności i chorób oczu.
 • Max Tash – otwarcie Kras, leczy choroby stawów.
 • Bel-Tash – na jej talerzu 3 metrów długości, środkowy przechodzi rondle, do leczenia chorób z tyłu trzeba jechać co najmniej 3 razy, że z powodzeniem czynią dzieci i osób starszych.
 • Bash Tash – dziura w pobliżu ścieżki, według legendy, leczy bóle głowy.

Na szczycie Sulejmana stoi kapliczka „House of Babur”, zbudowany w 15 wieku i przywrócony przez mieszkańców w 1989 roku, został zbudowany wewnątrz muzeum górskiego z lokalnymi artefaktów.

Góry przyciągają turystów

Kirgistan – państwo położone w Azji Środkowej, który przyciąga turystów z jego wspaniałych i pięknych gór, bogata historia, niezwykła kultura i ciekawych tradycji. Jest uważany za raj góra dla alpinistów, wspinaczy i miłośników podróży: oto zbiór wierzchołków, które starają się podbić miłośników wspinaczki, aby uzyskać tytuł „Snow Leopard”, tu w zimie i latem można trenować narciarzy, aby wyjazdy i zjazdy wzdłuż rzek turystów i miłośników ekstremalnej turystyki ,

Kirgistan Góry – kraina lodowców i ośnieżonych szczytów, pól i burzliwych rzek, jezior, niebieskich dziesiątki urokliwych łąk alpejskich w jasnych kolorach i pachnących ziół, różnych roślin i zwierząt.