481 Shares 3642 views

Co jest wzrost? Jest to nie tylko wskaźniki antropometryczne

W świecie istnieje wiele zjawisk i rzeczy, które ludzie po prostu zrozumieć. Ale gdy przychodzi czas, aby ktoś coś wyjaśnić, to nie mogą być pewne problemy i zaczepów. W tym artykule chcę mówić o tym, co rośnie.

definicja

Więc, co jest wzrost? Jest to przede wszystkim proces zwiększania, który jest stosowany do całego ciała lub poszczególnych narządów (jeśli chodzi o, na przykład, osoba). Jest to jednak zbyt jednostronne wytłumaczenie. Jest jeszcze dużo więcej niż jedno znaczenie wzrostu:

  1. Wzrost liczby, procentowo – na przykład wzrost miast, branż.
  2. Ten rodzaj wzmocnienia, konsolidacji – na przykład wzrost aktywności.
  3. Może być również w celu poprawy procesu rozwoju – na przykład wzrost umiejętności.
  4. Wysokość człowiekiem.

o osobie

Tak więc, gdy termin „wzrost” jest używany w odniesieniu do ludzi, to długość jego ciała, która jest mierzona od najwyższego punktu szczytowego (koronę) i do zatrzymania samolotu. Warto powiedzieć, że wysokość jednostki – jest to ważny parametr, który może w pełni opisać stopień jego rozwoju fizycznego w odniesieniu do innych parametrów.

o liczbach

Ponadto, problem może wystąpić u niektórych ludzi: „Co to jest normalny wzrost?” Nie ma jednego wskaźnika, tak, że linia na wszystkich czasów i narodów. Interesujący jest fakt, że średnia wysokość męskiego Moskali sto lat temu było 147 cm, wiek: 50 – 157 cm, ale dziś te liczby są 170 Patrz także dane te mogą się różnić w zależności od kraju .. Tak więc, przedstawiciele czernie są wyższe średnio Europejczyków i Azjatów – poniżej. Dlatego, aby mówić o dokładnych liczbach nie ma sensu.

o osobie

Jest też inna koncepcja – rozwój osobisty. Jest to pewne pozytywne zmiany zachodzące w ludzkiej duszy. Ten rodzaj wzmocnienia wewnętrznego rdzenia, wszechstronny rozwój, entuzjazm dla miłości. Wszystkie te niuanse i dokonać osobistego rozwoju człowieka. To miał rację, kiedy powiedział V. L. Levi: „Jeśli dana osoba staje się coraz interesów, zachęty do życia, hobby, a zatem treść znaczeniowa życia, wszystko to oznacza, że on osobiście rośnie” W odniesieniu do kryteriów, to są subiektywne, a zakres tego wzrostu może ocenić każdą osobę indywidualnie. Nie ma jednego wskaźnika, na którym możemy śmiało powiedzieć, że ta osoba osobiście dorastał!

o duchowości

Jest jeszcze inna koncepcja – duchowy wzrost. raczej dotyczy to sfery religijnej, duchowej człowieka. Ta sama duchowość składa się z czterech głównych wieloryba: wiary, miłości, spokoju i świadomości. Jeśli dana osoba nie wolno (panikę rodziców, brak wiary w siebie, uciec od rzeczywistości, czy tłumienie własnych uczuć i emocji), cały czas będzie rosnąć i rozwijać się duchowo. Warto powiedzieć, że rozwój duchowy – jest umiejętnością maksymalny spokój, umiejętność nieodwzajemniona miłość wszystko i wszyscy wokół. I, oczywiście, koncepcja ta jest często związane z miłością do Boga jako jednej Stwórcy wszystkiego, co otacza człowieka.

o gospodarce

Poniższa koncepcja, która może być również traktowane jako część tego artykułu – jest wzrost gospodarczy. Tutaj naukowcy zidentyfikowali szereg jego interpretacji. Jeśli krótka definicja to: wzrost produktu krajowego brutto na jednego mieszkańca. Istnieją trzy rodzaje wzrostu :

  1. Intensywny, tj. E. Szybki, oparty na wykorzystaniu korzyści z postępu technologicznego.
  2. Obszerna. Ten rodzaj zwiększenia zasobów, które są zwykle wykorzystywane w procesie produkcyjnym.
  3. Mieszany, t. E. Związek z dwóch powyższych typów.

Trzeba powiedzieć, że w gospodarce, jak iw innych dziedzinach życia, czyste formy są bardzo rzadkie, najczęściej mamy do czynienia z mieszanym.