105 Shares 1425 views

Defragmentacja – Co to jest i dlaczego?

Był czas, kiedy dyski twarde były małe, a pojemność dysku o pojemności 1 GB uznano ogromne. Nawiasem mówiąc, nie tak dawno temu, tylko w połowie lat 90-tych. W tym czasie defragmentacji dysku wszystko co wiem od użytkowników komputerów były po prostu szalone. Myślę, że był dla mnie nieznany szalony, zbyt.

Teraz operacja nie dała takiego znaczenia. To nie żart – 1GB defragmentacji trwa kilka minut i 1TB – godz. Nie wcześniej. I dyski twarde są teraz szybciej. A jednak, defragmentacja jest nadal ważna, a firmy udzielające pomocy komputera, wszystko czasami umieścić tę usługę w cennikach. Więcej byłoby miło wiedzieć, co to jest i dlaczego jest to konieczne, nie jest to?

Co to jest defragmentacja

W rzeczywistości, na poziomie fizycznym, defragmentacji – ten ruch elementów, które tworzą każdy plik jak najbliżej siebie. Poprawa efektywności został osiągnięty ze względu na fakt, że głowica dysku, który odczytuje dane zapisane na dysku, sprawia mniej „idle” przemieszcza się z jednej strony płyty na drugą, aby dać Ci cały plik. Jednocześnie zauważamy, zwłaszcza, defragmentacja nie tylko spowolnić, ale także przyspiesza zużycie na dysku twardym.

Jak można zrozumieć, pliki na dysku nie są zapisywane do monolitu i małe kawałki. Są one podzielone w taki sposób, aby zmieścić się na dysku twardym komórki – klastry. Każdy klaster ma jedną i tę samą rozdzielczość. Jak pracować z plikami – otwierać, edytować, zapisywać w czasie, pierwotnie znajdujących się w pobliżu kawałków pliki są rozproszone w klastrach na całym dysku. Oczywiście, to spowalnia pracę dysku twardego, więc jeśli fragmentacja osiągnie około 70% – trudno nie zauważyć.

Jak radzić sobie z defragmentacji

We wszystkich wersjach systemu Windows wbudowany defragmentator własnych. Chociaż można używać rozwiązań firm trzecich. Weźmy pod uwagę pracę wbudowane narzędzie, ale to kwestia rozpatrzenie defragmentator innych firm pozostawi na inny czas.

Aby uruchomić defragmentator wystarczy przejść do „Mój komputer” i kliknij prawym przyciskiem myszy żądaną partycję dysku twardego. Znajdź Właściwości z menu podręcznego. Teraz otwórz okno pop-up, kartę Narzędzia i kliknij na „defragmentacji”. W nowym oknie, okno defragmentacji może kliknąć w przycisk Defragmentuj. Teraz trzeba czekać aż do zakończenia tego procesu.

Nawiasem mówiąc, nie jest to jedyny sposób, aby połączyć się z programu deinstalatora. Można przejść do menu Start wybrać Panel sterowania, kliknij dwukrotnie na przycisku Administracja i wybierz Zarządzanie komputerem. To znajdź opcję „Defragmentator dysków”. Podświetlić dysk lub dyski chcesz defragmentować, a następnie kliknij przycisk Defragmentuj.

Kilka wskazówek na temat defragmentacji:

  • Chcesz skrócić czas defragmentacji? Wydać je częściej, co najmniej raz w miesiącu.
  • Przed zrobić defragmentacji należy wykonać sprawdzanie dysku. Odbywa się to w menu serwisowym właściwości twardych dysków.
  • Podczas defragmentacji, nie jest pożądane, aby produkować na defragmentowanej operacji dyskowych. Następnie defragmentacji czas zostanie zmniejszona. Dlatego też zostawić trochę defragmentacji dysku w nocy.

Życzymy dysku twardego i długiego życia w jak najmniejszym stopniu od zastosowań w służbie komputera.