308 Shares 8277 views

Bezgłośny kodowanie: jak to wszystko się zaczęło?

Nie jest tajemnicą, jest fakt, że przekazanie informacji o każdej wiadomości mogą być zniekształcone, czyli w tym, co jest wysyłane mogą powodować błędne odczyty. Wprowadzenia w błąd może wystąpić pod wpływem szerokiego zakresu czynników, ale najczęściej są następujące:


– występowanie wysyłania, urządzenie odbiorcze lub problemy nadajnika ze sprzętem lub części oprogramowania;

– występowanie hałasu w łączącym kanałem komunikacyjnym, które może być spowodowane albo awarii w wyniku uszkodzenia, a problemy z uwagi na obecność czynników zewnętrznych (ukierunkowana lub losowa).

W celu zapewnienia integralności transmisji komunikatów danych na różnych kanałów komunikacyjnych, różnych technologii stosowanych dzisiaj, ale najbardziej popularne, popularne, proste i wygodne środki zapewniające ochronę danych przed cichobieżną kodowania.

Informacje dotyczące historii zabezpieczenie podczas transmisji rozpoczęła się w 1948 roku, kiedy to został opublikowany słynne dzieło Shannona „Mathematical Theory of Communication”. To właśnie ten artykuł jest podstawową zasadą dla tworzenia takiego jak cichobieżną kodowania, który odnosi się do kodowania, który zapewnia kontrolę błędów i, jeśli to konieczne, ich poprawiania.

Z artykułu przez Shannon następująco oszałamiający wniosek: do angażowania się w budowę kanałów komunikacyjnych, które minimalizują powstawanie komunikatem o błędzie, to jest trudne i niewykonalne ekonomicznie. Jest to o wiele łatwiejsze i tańsze do zastosowania różnych metod kodowania informacji. Jednocześnie Shannon nie wskazał żadnych konkretnych kodów i tylko udowodnił swoje istnienie.

Rodzaje informacji kodowania były intensywnie badane w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale wyniki nie przyniosły żadnego praktycznego znaczenia. Kolejna dekada cechował stwierdzeniu metodologii, która pozwoliłaby stworzyć szereg technologii w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa powstawania komunikatu błędu transmisji.

Pierwsza technologia nazywa kody blokowe i był głównie matematyczne w przyrodzie. Bezgłośny kodowanie po raz pierwszy w tej formie został wprowadzony w 1950 roku, kiedy kody blokowe można skorygować tylko jeden błąd. Oczywiście, kody te są nieskuteczne, ale dlatego, że przez długi czas zajmował różne badania i rozwój. Rezultatem jest cała klasa kodów do śledzenia i poprawnych wielu błędów.

Inną technologią, która charakteryzuje kodowanie kontroli błędów – próbować zrozumieć kodowanie i dekodowanie, wygląd i błędy w zakresie teorii prawdopodobieństwa. W rezultacie, długoterminowe badania klasa kod NONBLOCK został utworzony, w których najczęściej stosowane kody splotu.

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, te dwie techniki zostały uznane w tym samym duchu, co powoduje, że w końcu udało się uzyskać dokładnie te kody, które doprowadziły go w swoim artykule, Shannon. W wyniku licznych prac dwa obwody, które tworzą kod rodziny proponowano i pod warunkiem zapewnienia wysoki poziom integralności wiadomości w trakcie transmisji w kanałach komunikacyjnych.

Taka była historia powstawania korekcji błędów kodowania. Oczywiście, dzisiaj proponuje szeroką gamę układów i koncepcje ochrony przekazywania informacji, które mają różne Funkcjonały, redundancja, niezawodność konstrukcji, wydajności i innych kluczowych parametrów.