758 Shares 5706 views

Jakie są znaki specjalne HTML?

Jeśli są przynajmniej w pewnym stopniu zaznajomiony z Hypertext Markup Language (HTML), to zapewne wiesz, że główne treści tych dokumentów są tagi i atrybuty. Takie elementy są otoczone symboli specjalnych. Na przykład: przeglądarka zrozumie, że litera «P» – to znacznik akapitu, tylko po to będzie w tych nawiasach . W przeciwnym razie program nie będzie nowym elementem, regularny charakter. Poza wymianą wsporniki dla tagów HTML znaki specjalne są wykorzystywane do innych celów, które będziemy analizować dalej.


znaków znaczników. Przy opracowywaniu dokumentu internetowej jest czasami konieczne, aby korzystać z kodu HTML, który zastępuje oznakowanie znakami.

symbol

wymiana

oznaczenie

&

I wzmacniacz; & # 38;

W "ampersand". W HTML, znak wskazuje początek ważności znaków specjalnych. Oznacza to, aby używać go w standardowym formacie, przeglądarka będzie prawidłowo postrzegają znak. W celu uniknięcia takich sytuacji, należy skorzystać z wymiany.

<

& Lt; & # 60;

W „mniej niż”. Ten symbol wskazuje na działanie zmiennych początek. Chociaż w większości przypadków przeglądarka rozpoznaje pozycję, jak zwykle, ale czasami konieczne stosowanie wymiany. Na przykład, jeśli użytkownik chce wyświetlić dowolny tag.

>

& Gt; & # 62;

W „już”. Ten symbol oznacza koniec znacznika akcji. Według jego właściwości i działania, jest on całkowicie analogiczne do znaku „mniejszego”.

"

Cali do I 34;

Cudzysłowy. Mówi początek i koniec wartości atrybutów. W normalnym piśmie można użyć prostego formularza, bez substytucji. Ale jeśli trzeba, aby zapewnić użytkownikom niektóre lub atrybutu lub podobne, konieczne jest, aby skorzystać z wymiany.

'

N' & # 39;

Apostrof. Mówi początek i koniec wartości atrybutów. Wszystkie właściwości i oznaczenia są całkowicie podobny do znaku „cudzysłów”.

Tak więc, jeśli chcesz swoich czytelników wyobrazić sobie, na przykład, znacznik , a następnie w celu uniknięcia niewłaściwego wyświetlacz, będzie musiał użyć następującej składni: & ltbody & gt albo & # 60body & # 62. Takie jak zastąpienie należy zrobić, jeśli trzeba użyć cudzysłowu. Jeszcze raz warto podkreślić, że konieczne jest zastosowanie takich znaków tylko wtedy, gdy jest to konieczne, w postaci zwykłego tekstu nie muszą. Specjalne znaki HTML mogą być również stosowane z elementami CSS.

znaków specjalnych. oficjalnie nie istnieje jakaś specjalna grupa znaków specjalnych. W swoim liście użytkowników przyczyniają się pewne elementy, które nie mogą być drukowane na tradycyjnej klawiaturze. W HTML znaki specjalne mogą tworzyć różne znaki lub ikony. Na przykład, karty lub niestandardowych rysunków notacji. Następne będą najczęściej znaki specjalne HTML.

©

& Copy; & # 169;

znak praw autorskich. Łacińska litera C, krążył stoisk – prawa autorskie, które znaczy: prawo autorskie. Te znaki specjalne HTML można znaleźć w dowolnym odpowiednim miejscu (na końcu artykułu, witryny, dowolnej zawartości). Po takim znakiem, co do zasady, wskazać nazwisko autora.

®

& Reg; & # 174;

Prawna ochrona znaku znaku towarowego. Łacińska litera R, zamknięty w kręgu. Pełny zapis: Zarejestrowanych, tłumaczenie: zarejestrowany. Określa ona oficjalną przynależność. W rosyjskim analogu takiego znaku jest słowne oznaczenie „zarejestrowanym znakiem towarowym”.

I Handlu; & # 8482;

Towarowym. Kompletna towarowy oznaczenie. Wiele osób myli znak ze znakiem zarejestrowany. W tym przypadku, ten element nie wskazuje rejestrację towarów w oficjalnych usług.

Wnioski. HTML są potrzebne znaki specjalne, a bez wiedzy nie możemy w pełni korzystać ze wszystkich funkcji tego języka. Jeśli chcesz zapoznać się ze wszystkimi takich elementów, zaleca się, aby zajrzeć do konkretnego materiału odniesienia.