737 Shares 5193 views

Kowalik Często: opis, siedlisko, powielanie

Stangret, kowalik lub zwykły – mały ptak z rodziny Kowalik, który jest rozpowszechniony w Afryce Północnej, Azji i Europie. Można go znaleźć w centralnej Rosji i na Syberii. Istnieje ras mieszanych, liściastych i iglastych lasów, w ogrodach i parkach osiedli. Kowalik zwyczajny w poszukiwaniu pożywienia ze zręcznością porusza się przez gałęzie i pnie drzew, często do góry nogami.

opis

Ta mała ruchoma ptak osiągnięciu 14,5 cm długości, o masie 25 g, o rozpiętości 27 cm; z wielką głową, grubym i prawie niezauważalny, krótkiej szyi. Plumage grubości, puszyste. Powłoki zależy od środowisku, w górnej części ciała jest więc zawsze różne odcienie koloru szaro-niebieskiego. W południowo-wschodniej Azji, Europie Zachodniej i na Kaukazie brzuch imbir i ma białą brodę do szyi. Na północy jej niski poziom białych z czerwonymi bokami zresztą kasztanowca podhvostem z pasmami białego koloru.

Kowalik zwyczajny, zdjęcia, które zostały przedstawione w tym artykule, żyją we wschodniej części Chin, ma całkowicie czerwony dno. W gatunku dalekowschodnich z białych piór piersi. W skrajnych piór kierujących zawsze mają białe plamy. Od początku dziobem na karku jest ciemny poziomy pasek. Dziób ostry, prosty i długi, szary. U jego podstawy są wysyłane do przodu sztywne włosie. Zaokrąglone skrzydła, krótkie, dziesięć pierwotnych piór. Krótkie, proste ogon. Nogi są mocne, szaro-brązowym, z wytrwałych długie pazury, doskonale dostosowane do aktywnym drzew wspinania. Kobiety i mężczyźni od siebie zewnętrznie nie różni, tylko nieznacznie większe niż mężczyźni.

obszar

W lesie w Palaearctic (większość z Azji, Europy i Afryki Północnej) jest powszechna kowalik zwyczajny. Zdjęcia ptaków są przedstawione w niniejszym artykule znajdują się niemal wszędzie w Europie. Na terenie naszego kraju ze strefy brzegowej północ jest ograniczona do Morza Białego, w dolnym biegu rzeki Ob i miejscowości Ust-Tsilma; od południa – Saratowie regionie Woroneża, Kokshetau, południowy Ural, Barnauł i Omsk. Poza naszym kraju mieszka w Korei, Chin, Tajwanu i japońskich wysp; Mieszka w południowej części Iranu, Izraela, Indochin i Himalajów. W Afryce, można znaleźć w Maroku.

siedlisko

Karoliński zwykłe życie w lasach iglastych, liściastych – i mieszany, natomiast wybiera obszary z dużą liczbą starych drzew i leśnych, która szuka pożywienia. Również łatwo osiada w parkach i ogrodach z roślinności drzewiastej. W południowych regionach i zachodniej Europie preferuje lasy liściaste, który jest zdominowany przez grab, dąb, buk.

Kowalik wykorzystywane do osiągnięcia lasów w tundrze na północy, na południu – strefie stepowej, gdzie gniazduje w lesie i lasy łęgowe. Na Dalekim Wschodzie i Syberii, gdzie rosną głównie lasy iglaste, głównie mieszkających w lesie z dużą ilością modrzewia i cedru. Wiadomo, że rozdrobnienie tablic leśnych, często prowadząc do zmniejszenia liczby różnych gatunków, nie ma wpływu na płodność Kowalik.

Karoliński zwykłą (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) prowadzi siedzący tryb życia, a zwykle, przylega do tego samego miejsca, jeśli nie przeszkadza. W środku tajgi na północy obszaru ptaki migrują na południe w zimie. O tej porze roku mogą dołączyć inne ptaki (głównie piersi), ale nie stanowią one paczki. Terytorialny ptak chroni swoją stronę przez cały rok.

reprodukcja

Na początku sezonu lęgowego ptaków zależy od szerokości geograficznej. Na przykład, w centralnej Rosji zaczną gniazdowania w kwietniu, podczas gdy w północnych obszarach – tylko w maju. Ptaki są monogamiczne (tylko jedna kobieta stanowiły jeden mężczyzna); pary przez całe życie zapisane.

Nuthatches jego ściankach pustych glina, pozostawiając tylko małe nacięcia.

wylęganie

Karoliński vulgaris, z których są linki w tym artykule, z początku przestaje rozmyślać, stając niezauważalne. Samice Inkubaty, podczas gdy opuszcza gniazdo tylko w razie niebezpieczeństwa, które uprzednio pokryte pościel muru. Inkubacji trwa około dwóch tygodni. Następny wyklute pisklęta są pokryte długi cienki w dół na plecach, ramionach i głowie. Pod opieką obojga rodziców, przynosząc im jedzenie do 350 razy dziennie. Pisklęta są na skrzydle po 25 dniach, choć nawet przez 1-2 tygodnie karmić swoich rodziców, a następnie rozproszone.

Podstawowa kwota młodych ptaków do końca lata podnieść swoją osobistą stronę, ale z wyborem partnera i obszar gniazdowania całkowicie zależy wyłącznie od następnej wiosny. Ptaki w naturalnym środowisku żyją około jedenastu lat.

wydrążony

Ptak Kowalik zwykłych gniazduje w dziuplach, ale w przeciwieństwie do tych samych dzięciołów, nie mogąc oderwać wydrążony siebie, zatem używać starych gniazd lub wziąć naturalnych ubytków w drzewach. Wydrążony wybrany w odległości 4-8 m nad ziemią. Również zajmują budek lęgowych w sposób sztuczny. Często zdarza się, jeżeli dostatecznie duże otwarcie one zaciemnić jego gliny do ochrony przed różnymi drapieżniki sporadycznie mieszając ją z nawozem, pozostawiając jedynie niewielki otworów spustowych do średnicy 35 mm. Okresowo glina rozmazany jako samodzielnego zagłębieniu i okolic.

Wydrążony wewnątrz jest wyłożona małej skali cienkiej warstwy górnej kory, czasami – plastry liścia. pościel Lush – jaja w niej prawie całkowicie zanurzone.