688 Shares 2685 views

Fakty o paleniu: uderzające statystyki!

Prawie każdy człowiek we współczesnym świecie nie słyszał o szkodliwości palenia. Jednak po raz kolejny sapiąc, nikt nie myśli o przyszłych konsekwencjach papierosów i dymu im. Wiele faktów na temat palenia, słyszeliśmy więcej ze szkoły, ale niektórzy wciąż pokryte mroku zapomnienia. Nie jest to zaskakujące, jako producent papierosów co roku starają się obniżyć cenę towaru, dodanie większej ilości substancji niebezpiecznych dla ludzi.

Ogólne statystyki

Fakty na temat szkodliwości palenia sugerują, że głównym ciosem zakładamy układy i narządy wewnętrzne, które od pewnego czasu zaczynają awarii.

Dziś wiemy, że 9% populacji umiera z powodu chorób, które pojawiły się w wyniku regularnego stosowania papierosów i wdychanie dymu. Należy pamiętać, że w ciągu ostatniego półwiecza z „gorączką 21 wieku,” umarł więcej ludzi niż w czasie drugiej wojny światowej.

Tytoń = trucizna!

Fakty o paleniu stają się interesująca, kiedy człowiek czuł je sama. I aby uniknąć w życiu otruć tytoniu, ważne jest, aby wiedzieć, co następuje:

  • Minęło 6 sekund, gdy czytasz ten artykuł, a w międzyczasie zmarła 1 osoba na Ziemi w wyniku palenia.
  • Skład papierosów stanowiły ogromną różnorodność, gdzie można znaleźć więcej niż cztery tysiące substancji toksycznych, radioaktywnych lub rakotwórcze. Nie jest to przyjemny dodatek do ciała każdego dnia. Badania pokazują, że pierwiastki chemiczne są nie tylko same w sobie szkodliwe dla organizmu, ale również nasilać działanie alkoholu, fajki i inne substancje o charakterze negatywnym.
  • 43 pierwiastków chemicznych sprowokować rozwój komórek rakowych.

Lata mijają …

Istnieje kilka bardzo interesujących faktów na temat szkodliwości palenia, pokazujące, ile lat może skrócić życie człowieka. Zainteresowany w tej kwestii, nawet przez międzynarodowych ekspertów, którzy badają wpływ tytoniu na oddechowego, układu mięśniowo-szkieletowego i układu sercowo-naczyniowego. Stwierdzono, że średnia długość życia palacza (z doświadczenia więcej niż jeden rok) zmniejsza się o 13 lat. Wskaźnik ten jest bardzo waga, biorąc pod uwagę fakt, że wielu z nich nie przeżyje nawet przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

W przypadku rozpoczęcia lub kontynuowania palenia po 35 lat, a następnie co roku zwyczaj trwa 3 miesiące w przyszłości.

Fakty wskazują, że palenie wpływa wiele różnych chorób ważnych systemów w tym samym czasie! Od pierwszej sekundy dym wchodzi do płuc, tworzy nieprzepuszczalną powłokę niż dostarczanie tlenu trudne. Najmniej niebezpieczne konsekwencje palenia jest zapalenie oskrzeli, które może łatwo przekształcić się w zapalenie płuc. Najpoważniejsze choroby układu oddechowego są astma i onkologia. I, oczywiście, wraz z wyżej wymienionych dolegliwości, jako „premia” palacz zostanie zakłócony metabolizm, awarie w jelit, zapalenie żołądka, zapalenie trzustki, i tak dalej.

Jeśli rzucisz?

Fakty na temat palenia tytoniu powodują zainteresowanie wielu, ale nie każdy myśli o tym, jakie zmiany zachodzą w ciele, jeśli zdecydujesz się opuścić uzależnienie w przeszłości.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że 76 centów za powrót na papierosy – Zdecydowana większość! Większość przypadków ponownego wędzenia dzieje się w pierwszym tygodniu abstynencji.

Enduring statystyki pokazują, że tylko 7 procent palaczy są w stanie pokonać uzależnienie. Zazwyczaj ilość razy w zakresie od 5 do 7, kończące się niepowodzeniem. Ale w tych samych produktów nikotinozamenitelnaya zwiększa szanse na udane oddzieleniu od nałogu o 90 procent.

Nieoczekiwanie, interesujących faktów na temat palenia są te, w których wiadomo, że 40% palaczy – kobiety! Wystarczy wyobrazić sobie, prawie połowa z tych, którzy na co dzień trzyma się papierosem – to przyszłość czy teraźniejszość matki, płci pięknej, które są mało prawdopodobne, aby dbać o swoje zdrowie. A badania sugerują, że kobiety są bardziej podatne na uzależnienia jeśli próbował palenia przed 10 lat – i że 25% nastoletnich palaczy.

Gdy rzucisz, w …

Oczywiście, można zatrzymać proces rozpadu ciała na zawsze, jeśli porzucić zgubny nałóg, i robią to im szybciej, tym lepiej!

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć po odrzuceniu papierosów – zdrowy wygląd twarzy. Zdasz suchość, trądzik, pryszcze, toksyny opuścić swoje ciało stopniowo. Po rzuceniu palenia ryzyko chorób serca, zawału mięśnia sercowego znacznie zmniejszona, raka płuc, żołądka, choroby wieńcowej nie będą już zagrażać organizmowi. Kilka tygodni przechodzą duszność, układ oddechowy zostanie przywrócony, będzie w stanie uruchomić coraz częściej, nie doświadczają ciężkich ładunków. Życie jest pełne jasnych kolorach i świetle bez papierosów, które kierowały wiele do grobu. Powinienem zacząć śmiertelną biurokracji dymu papierosowego, które mogą przylgnąć do ciała jak pasożyt?