326 Shares 2945 views

Czerwona Księga obszarze Kemerowo: zwierzęta i rośliny. Zastrzega regionu Kemerowo

Czerwona Księga regionie Kemerowo stale rośnie. Jej pierwszy tom ukazał się w roku roku, w 2012 roku opublikował drugą część dwóch tomach.


Dla kogo jest wydawana regionu Red Book Kemerowo?

Książka ta obejmuje zwierzęta, ptaki, grzyby i rośliny, które istnieją na skraju wyginięcia i wymarcie. Wydała nie tylko dla specjalistów, ale także dla zwykłych ludzi, którzy nie są obojętni na to, co dzieje się z otaczającą naturą. Departament Zasobów Naturalnych i Ekologii w regionie Kemerowo pracuje, aby zapewnić, że obywatele byli zorientowani w świadomości ekologicznej, prowadzenie seminariów w instytucjach.

Dlaczego wymierają całe gatunki?

Wiele tysięcy lat temu spowodował wyginięcie tego gatunku, jak dinozaury, był upadek wielkiego meteorytu. Zamiast gigantycznych jaszczurek przyjść mamuty, ale całkowicie zniknął. Nie mamy pojęcia, jakiego rodzaju zwierząt i ziół wymarły z powodu zmian klimatycznych na naszej planecie. W miejsce jednego gatunku przyszedł innych, zdolnych do życia w warunkach stworzonych przez Ziemię.

Dziś najważniejszym powodem wyginięcia całego gatunku – człowieka. Ludzi na planecie – jedyny rodzaj, który trwa dłużej niż jest to niezbędne do życia. Nieustannie stworzyć warunki do komfortowego pobytu, całkowicie niszcząc je dla wielu organizmów żywych. Wylesianie, zanieczyszczenie wody i powietrza, polowanie dla zabawy i pieniędzy – to czynniki, które zabijają życie wielu gatunków flory i fauny.

Syberia Zwierzęta zagrożone wyginięciem

Syberia – duma i chwała Rosji. Od czasów starożytnych, znany ze swojego futra. Ciężkie ziemia, dał wspaniałe futro ich dzikich mieszkańców, a wtedy dużo ludzi, którzy żyją nie tylko w kraju, ale również za granicą. Czerwona Księga regionu Kemerowo, gdzie zwierzęta są zarejestrowane w drugim wydaniu, włączyła sto trzydzieści pięć gatunków zagrożonych wyginięciem. Oto czternaście rodzajów ssaków, ptaków aż pięćdziesiąt osiem, pięćdziesiąt jeden rodzaj rzadkich owadów, ryb – pięciu gatunków, reszta – to robaki, płazy, gady i mięczaki. zagrożonych gatunków, takich jak zwierzęta były karibu, wydry, syberyjskiego żaby, grzebieniastą, krzykliwego łabędzia, orła bielika, białej sowy dudka, czarne bocianow też zwykłego. To nie jest cała lista zwierząt potrzebujących pomocy ludzi do oszczędzania.

Czerwona Księga obszarze Kemerowo: rośliny

Niewielu ludzi myśli o tym, że oderwał się piękny kwiat, możesz stać się ogniwem w zniknięciu tej rośliny. Hunters użyteczne korzenie, udając się na zysk, nie zdając sobie sprawy, że zagrożenie wyginięciem – nie jest żart, to smutny fakt. Wielu wierzy, że Narwal piękny bukiet lub wpisując wiadro grzybów, nie wpłynie to na bezpieczeństwo gatunku. Ale myślę, że tak wielu ludzi, więc wiadro nie jeden, ale setki tysięcy kwiatów. Czerwona Księga regionie Kemerowo w pierwszym tomie opowiada o roślinach, które nie mogą już zobaczyć nasze wnuki. Ural lukrecja, kopytnik pospolity, orlik Syberyjski, irysy – to tylko kropla w morzu imion rzadkich roślin na Syberii. Z nich jest coraz mniej z każdym rokiem. Departament Zasobów Naturalnych i Ekologii regionie Kemerowo zaapelował, aby zatrzymać barbarzyńskiego traktowania roślin i nieuregulowanych zbieranie korzeni leczniczych.

czy rezerwy pomagają ratować życie?

parki narodowe, chronione przez państwo, są prawdziwą ochronę dla wielu zwierząt i roślin z zamachem ludzi. Zastrzega regionu Kemerowo Syberii rozciągnięty ochrony zwierząt oraz pomaga odnowić populacji. Tutaj nie da się przenieść na pojazdy w miejscach, gdzie zwierzęta żyją, blisko wody, dzięki czemu woda nie kładzie się szkodliwe substancje. To jest niemożliwe do niekontrolowanego łowiectwa i rybołówstwa. Nie zbierać rośliny. Od rezerwatu maszyny i torby są sprawdzane starannie. Jeśli ktoś próbuje wyjąć „przemytu”, czeka na niego dość duże grzywny lub nawet pozbawienia wolności, w tym artykuł. Głównie w rezerwach regionu Kemerowo, turyści przyjeżdżają, aby cieszyć się przyrodę syberyjskich lasach, podziwiać zwierzęta i rośliny, niektóre świeże powietrze, a także pamiątka wziąć tylko piękne unikatowe fotografie. W regionie Kemerowo posiada dwie duże rezerwat przyrody – Shor jest park narodowy i Kuznetsky Alatau.

Shor Park Narodowy

Park ten położony jest w południowej części regionu Kemerowo. To jest ogromny – jego długość ponad stu dziesięciu kilometrów wzdłuż około dziewięćdziesiąt – w poprzek. I to jest naprawdę ostra miejsce. Cała góra waha się z tych dolin rzecznych. Średnia temperatura w zimie minus dwadzieścia pięć stopni, a latem temperatura rzadko wzrasta do poziomu oraz siedemnastu. A wiatr, wiatr, wiatr. W zimie nie zna okolicę osoba może po prostu zgubić się w parku shor. Pokrywa śnieżna tu na nizinach sięga czterech metrów, aw górach – dwa i pół. Jeśli przyjdziesz do zdobycia szczyty górskie w tej rezerwie, wynająć przewodnika. Czerwona Księga regionie Kemerowo podjęła wiele zwierząt ten park pod swoje skrzydła. Ten zając, Wolverine, lisy i wilki, wydry, łasica syberyjska, bocian czarny, orzeł … i wiele innych gatunków.

Kuznetsky Alatau Reserve

Jest to prawdziwy raj dla miłośników letnich upałów. Rezerwat ma powierzchnię ponad czterech tysięcy hektarów, w jego posiadaniu, gór, rzek, dolin i lasów syberyjskich rzeczywistych, które przechowują wiele gatunków roślin chronionych przez prawo. Zima jest ciepły i łagodny, średnia temperatura najzimniejszych dni tylko minus dziesięć. W lecie można i smażyć w czterdziestu stopni inferno. Rezerwat rozciąga się przez środek regionu Kemerowo, więc są najbardziej popularne wśród turystów. Alpejskie łąki i alpejski tundra – nie ma, co zobaczyć. Czerwona Księga regionie Kemerowo są również znaleźć wiele oddziałów, nie wolno pisać na swoich stronach: Rhodiola rosea, popularnie znane jako złoty korzeń, rośnie w tych lasach. Jego cudowne właściwości doprowadziły do jego wyginięcia. Lady Slipper, Maral korzeń, jodła syberyjska pinia, łoś, sable, jelenie i sarny, jelenie piżmo, renifery, złote orły i bociany czarne – niewielka część dzienną i rośnie tu żywych stworzeń i roślin zagrożonych wyginięciem.

czas na refleksję

Czy to nie czas, aby myśleć o tym, co się stanie naszej planety, czy jej twarz straciła zwierzęta i rośliny? Co stanie się z samej ludzkości? Fantastic Film Hollywood pokazują piękne i beztroskie istnienie, jeśli to była era transportu lotniczego, sztucznej żywności i sztucznych roślin. Tak, my nauczyliśmy się tworzyć żywność z tworzyw sztucznych, ale jak reszta życiu naszych potomków, jeśli nie pozostawiają im dziedzictwo natury? Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie, że coś nie będzie przystojny Tygrys syberyjski, majestatyczne jelenie i najbardziej inteligentny słonia. Każde źdźbło trawy, każdy owad, stworzony przez naturę, ma prawo do życia, jest nie mniejsza niż człowiek. The Red Book – jest przypomnieniem, że jest to ciche wołanie o pomoc osoby, aby zatrzymać i wezwać pomoc, w końcu, charakter stworzył nas, nie odciąć własne ręce. W każdej władzy zapisać zagrożonych gatunków: myśliwych – zmniejszenie kolektory rybackich – tam zatrzymać, wszystko – aby jeden rubel dla utrzymania roślin i zwierząt. Niemożliwe staje się możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy się razem do wspólnego celu – aby uratować świat przed zniszczeniem.