452 Shares 1057 views

Białe plamy na ciele – co to jest? Możliwe przyczyny i metody leczenia

Nie jest tajemnicą, że kolor skóry spełniać specjalne pigmenty, które rozwijają się w wyniku niewłaściwego lub jeśli negatywny wpływ na środowisko może zmienić kolor skóry. W szczególności nie mogą być białe plamy na ciele. Co to jest i jaka jest dokładna przyczyna ich wygląd może określić dermatologa. Na dzień dzisiejszy, zidentyfikowali szereg podstawowych mechanizmów ich powstawania.

Jakie są białe plamy na skórze?

Dzisiaj, dermatolodzy sugerują trzy główne czynniki lub chorób, które powodują przebarwienia skóry. Należy rozumieć, że mogą pojawić się zarówno duże i małe białe plamy na ciele. Główne powody ich wystąpienia są:

  • półpasiec słoneczne. Charakteryzuje się występowaniem małych plamek na obszarach intensywnej pracy gruczołów łojowych. Z reguły są one małe, a ich cechą charakterystyczną jest fakt, że nawet po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium, nie zmieniają ich kolor.
  • Bielactwo. W tym przypadku, w każdym miejscu może pojawić się białe plamy na ciele. Co to jest znane dzisiaj, nie wszyscy eksperci, a niektórzy błędnie mylić go ze wspólnym grzybicy. Wielu specjalistów właściwe skojarzenie ich wygląd z naruszeniem przewodu pokarmowego, wątroby, lub nadnerczy. W tym przypadku lekarze zaczęli niedawno mówić o tym, że choroba może być dziedziczna.

Nawiasem mówiąc, absolutnie każda osoba może pojawić się białe plamy na ciele. Ich przyczyny, jednakże, jako właściwego leczenia, można określić i przepisać tylko dermatologa i to pod warunkiem, kompleksową dostawę wszystkich niezbędnych analiz.

Metody leczenia bielactwa i pozbawienia słonecznej

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że choroba jest w zasadzie nie powoduje żadnych niedogodności. Białe plamy na ciele (co to jest, to zostało opisane powyżej), nie swędzi, nie palić i nie powoduje absolutnie żadnych dolegliwości, ale wszystkie one wymagają takiego samego traktowania. Kubańscy lekarze stworzony terapii substytucyjnej, który polega na użyciu specjalnej maści o nazwie „Melaginin”. Dzięki regularnym stosowaniu jest przywrócenie naturalnej produkcji melaniny i pigmentacji skóry znika.

Jednak wielu naszych rodaków wolą używać bardziej radykalne metody: Peeling chemiczny twarzy i ciała, odmłodzenie i kilka innych zabiegów kosmetycznych.

W tym przypadku, należy rozumieć, i że białe plamy pigmentowe mogą pojawić się ponownie bardzo szybko. Wszakże jeśli bielactwo zostaną usunięte za pomocą zabiegów kosmetycznych, powodem ich wygląd nie zostaną wyeliminowane, a zatem spoty pojawią się w kółko. Dlatego bardzo ważne jest, w czasie, aby zobaczyć się ze specjalistą i przejść niezbędne badania, ponieważ w niektórych przypadkach, zaburzenia pigmentacji mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Jeśli mówimy o leczeniu wielobarwnej porostów, istota nie jest tak bardzo różni się od leczenia bielactwa. Jeśli się do specjalisty na wczesnym etapie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że następnie uszkodzona skóra nie będzie się różnić od zdrowych. Chociaż w przypadku słonecznej pozbawić wielu dermatolodzy zalecają ona uciekać się do peelingu chemicznego.

Czy są powody do obaw?

Niestety, wielu ludzi nie są w pośpiechu, aby skierować do lekarza, kiedy mają białe plamy na ciele (co to jest dokładnie określić specjalista będzie w stanie). Po tym wszystkim, to pigment nie powoduje praktycznie żadnych dolegliwości oprócz nieestetyczne. Jednak w niektórych przypadkach może być tak, że te białe plamy są sygnałem ciała jakiejś choroby. Dlatego też, w celu uniknięcia poważnych konsekwencji, należy zrobić test i dostać się na spotkanie z doświadczonym lekarzem.