134 Shares 6749 views

Kto jest silniejszy – lew czy tygrys? Starcie tytanów

Wielkie koty są zawsze w centrum uwagi, dużo ludzi podziwiam ich wdzięk, odwagę, wytrwałość. W zależności od warunków życia i ugruntowanych prawami natury, każdy gatunek ssaków w różnych sposobów, aby zarobić na życie, broni terytorium i ich dóbr osobistych. Każdy z drapieżnikami budzi respekt i podziw jego życie, ale zastanawiam się, kto jest silniejszy – lwa lub tygrysa, kto wyjdzie zwycięsko z bitwy, a kto pokonanym?


Różni ludzie rozwinęli swoje własne pomysły na temat konkretnego zwierzęcia. Na przykład, lew jest uważany za króla zwierząt, a przez hieny są lekceważąco, ponieważ są padlinożercy. Ale to jest naprawdę? Strzelanie filmów dokumentalnych o dzikich pokazał, co faktycznie leniwce lwy i hieny które polują też tylko w opakowaniach. Zachowanie każdego zwierzęcia wypracowane przez lata, a to ma wpływ wiele czynników.

Bez wahania, kto jest silniejszy – lwa lub tygrysa – to jest bardzo trudne, ponieważ te dwa drapieżniki u władzy niemal równe, a walka w naturze między nimi są niezwykle rzadkie. Król zwierząt zamieszkują sawanny, poluje na terenach otwartych. Życie w dumę, że walczy tylko dla ich własności i prawa do bycia liderem, ale na jedzenie spełnia lwica. Istnieją przypadki, kiedy kobiety wygrał w walce z obcymi mężczyznami i wyrzucili ich ze swojego terytorium, ochrona młodych.

Trudno jest mówić o tym, kto jest silniejszy – tygrys albo lew, być może, wszystko zależy od tonu, w którym zamieszkuje drapieżnika i gdzie znajduje się pojedynek. Pasiaste koty zwykle żyją w lasach tropikalnych polowanie z zasadzki, z ich własnego gatunku, rzadko wchodzi do walki. Wszystkie zwierzęta mają swoje terytorium, które są wyraźnie oznaczone granice. Gdy ich drogi krzyżują, a następnie tylko podczas strajku głodowego, kiedy nie było wystarczająco dużo żywności, a zwierzęta są zmuszone do migracji do nowych lokalizacji.

Jeśli porównamy kto jest silniejszy – lwa lub tygrysa na masę ciała, długość ciała, zwycięzca przechodzi tygrysa. Pręgowany król cięższe zwierząt średnio o 50 kg, długości pnia, są praktycznie jednakowe, długość ogona zarówno u zwierząt, jeden metr. Siłą ukąszenia i szczęki zaciskowe drapieżników także nie przyznają się do siebie, nawet zabity w ten sam sposób – wbijając kły w szyję ofiary. Tiger vs Lion – kto jest silniejszy? Można to ocenić dopiero po zakończeniu meczu, w każdym indywidualnym przypadku, wynik będzie inny.

Te dwa zwierzęta są bardzo różne od siebie nawzajem sposobu życia. Lwy mogą wygrać walki, ponieważ są przeszkoleni do ciągłych walk o prawo do pobytu w pysze, broniąc ich ziemię. Tygrysy, choć większe, ale praktycznie nie komunikują się ze sobą, a więc nie walczyć, sam polowanie. Czasami wskaźnik wytrzymałości mówi objętość serca, ale w tym przypadku to nic nie znaczy. Kto jest silniejszy – lwa lub tygrysa, to zależy od stanu zdrowia zwierzęcia, jego wieku, odwagi, doświadczenia w walkach. Te dwa drapieżniki dostosowany do zupełnie odmiennych warunkach naturalnych, różne sposoby polowania i życia. trenerów cyrkowych wielokrotnie świadkiem, jak lew wyszedł zwycięzcę walki z tygrysem, ale to nic nie znaczy. Oba wielkie koty są w przybliżeniu równe w siłę.