204 Shares 4997 views

Kompleks turystyczny "Gniazdo orła", Ałtaj: opis

Resztę na Altai nie da się porównać, być może, z niczym. Górzysty teren, powietrze, nasycony igłami sosnowymi, jeziorami … Najpiękniejsze miejsca Altai Krai przyciągają turystów z różnych części Rosji i za granicą. Miejsca tutaj są fantastyczne, zapierające dech w piersiach i turystyczne widok, pozostawiając niezatarte wrażenie wizyty. Przed widowiskiem naturalnej panoramy, śnieżnobiałe szczyty górskie, klify i stepy, tajemnicze fragmenty tajgi, jaskinie i przepustki, piękne wodospady otwarte. Jednym z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych było orło orła. Altai to miejsce, w którym chce się powrócić.


Szwajcaria Syberyjska

Jeśli ktoś był w szwajcarskich górach lub po prostu marzy o tym, że region Altai nie jest gorszy od ich malowniczych miejsc lub jakości reszty, którą można spędzić w obozach zlokalizowanych tutaj. Wielu ludzi nazywa "Szwajcarią Syberyjską" lub "Tybetem Tybetańskim". Warto odwiedzić co najmniej raz w swoim życiu – to są miejsca, które pozostawiają potężną energię i nieusuwalny znak w duszy osoby, która przybyła tutaj, aby odpocząć. Wśród miejsc rekreacji "Orzeł Gniazdo" stało się powszechnie znane. Altai słynie z różnych tras turystycznych, na których jest więcej niż jedno centrum rekreacji. Przybywając tutaj, możesz wspinać się po górach tak wysoko, aby podziwiać śnieżne szczyty, oddychać najczystszym powietrzem i pływać w górskich rzekach i jeziorach.

Możliwości spędzania wolnego czasu

Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w Ałtaju w lecie, rozwijane są różne drogi. Jeśli pragnie się połączyć z naturą, wypełnić ją żywą energią – wybierz trasę konia. Niesamowite krajobrazy, jedność ze światem zwierząt – wszystko to daje szansę na zdrowie i ogromne korzyści z odpoczynku. Dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek w Ałtaju w lecie z ekstremalnym nachyleniem, szlaki wzdłuż górskich rzek są doskonałe. Tutaj, niebezpieczne gwałty i zwroty – wszystko, co jest konieczne do ekstremalnych emocji. Ta trasa nazywa się raftingiem. Możesz podróżować niezależnie na Altai. Aby to zrobić, musisz mieć rower. Istnieją również opcje dla wycieczek samochodowych i pieszych. Z dowolnym wariantem wycieczki można wybrać trasę, w której centra turystyczne Altai zapewnią komfortowe wakacje z różnymi zasadami ustalania cen.

Droga konna

Przez cały czas trwania trasy, na koniach turyści wyjeżdżają do górzystych miejsc, w których nie ma schronu, więc zakwaterowanie odbywa się w namiotach. Wiele (ale nie wszystkich parkingów) wyposażonych jest w baldachim i wnękę na śmieci. Toaleta jest zwykle prymitywna. Każdy, kto zakupi pozwolenia na Altai, powinien dowiedzieć się od operatora wycieczki wszystkie warunki, w których trasa przebiega. Zwykle do przewozu bagażu są używane specjalne torby, które są rzucane nad koniem przez baldachim. Pożądane jest, aby ciężar towaru wraz z turystą nie przekraczał 100 kg dla jednego konia. Torby na transport ładunków nazywają się archemaksami. Jeśli trasy są długie, to wybór rzeczy jest bardzo racjonalny. Pozostała część bagażu jest przechowywana w podstawce, z którą rozpoczyna się trasa. Oczywiście ciepłe ubrania powinny być z Tobą bez problemu.

Wycieczki po budżecie

Jeśli nie masz pieniędzy w kieszeni i chcesz odwiedzić Terytorium Altai, nie musisz się rozpaczać. Wiele centrów turystycznych w Ałtaju zapewnia małym budżetom ekonomiczne zakwaterowanie dla turystów. Zasadniczo wycieczki budżetowe sugerują piesze wędrówki z plecakiem za lub na rowerach. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na trochę na benzynę, można zrobić wycieczkę samochodową. Takie wycieczki dla turystów są korzystne nie tylko z materialnego punktu widzenia, ale także z możliwością podróżowania autonomicznie niezależnie od grupy. Możesz mieszkać w kempingu, sektorze prywatnym (pensjonatach). Możesz zapisać na kuponie, a po części trasy samemu spocznij na "Orzeł Gniazdo". Altai to miejsce, w którym można zrelaksować się przy każdym budżecie, od najbardziej skromnego do eleganckiego … Często, niezależnie od agencji turystycznych, miłośnicy wolności wolą odpocząć. Możesz nawet pojechać autostopem lub autobusem. We wszystkich wioskach są sklepy. Komunikacja komórkowa obejmuje również większość miejsc w Terytorium Altai.

Problemy medyczne dla turystów

Kupując pakiety turystyczne do Altai od turystów, turyści często zadają pytanie o różnice ciśnień w obszarach górskich, które mogą wpływać na samopoczucie. Rzeczywiście, w górach spadają ciśnienie. I nie wszyscy ludzie mogą łatwo tolerować takie zmiany. Uważa się, że fakt ten może mieć pozytywny wpływ na organizm człowieka. Jest taki przypadek, gdy człowiek z przewlekle zwężonymi naczyniami krwionośnymi i bóle głowy poczuł się wielki w górach. Opuścił wszystko i przeprowadził się na stałe. Ogólnie rzecz ujmując, trzeba tylko przyzwyczaić się do jakiegokolwiek nacisku. W związku z tym, aby przystosować ciało do turysty, przed aktywnym rozpoczęciem podróży zaleca się, aby spędzić kilka dni (około trzech) na lokalnych warunkach. Doskonałe miejsce na adaptację może służyć jako baza "Orzeł Gniazdo". Ałtaj jest piękny, a nie powinieneś martwić się o swoje ciśnienie, będzie to w porządku, jeśli słuchasz wszystkich zaleceń instruktorów i personelu medycznego.

Wypocząć na bazie turystycznej

Jeśli nie chcesz podróżować w Altai, ale po prostu chcesz odpocząć w malowniczym miejscu na świeżym powietrzu, możesz na przykład przyjechać na kemping "Eagle's Nest". Terytorium Altai oferuje wiele możliwości spędzenia spokojnych i rodzinnych wakacji w cichym otoczeniu, bez zamieszania i innych niepotrzebnych ruchów. Obszar Ałtaj jest bogaty w sosny, co umożliwia nasycanie płuc uŜytecznym powietrzem, które nie znajduje się w cywilizowanych miejscach. Wspomniany hostel "Eagle's Nest" otoczony jest lasem sosnowym. Składa się z czterech kompleksów. Wszystkie domy zbudowane są z kłód okrągłych. W pobliżu każdego domu znajduje się szpaler. Na terenie bazy jest wystarczająco dużo miejsc na wypoczynek w altanie. Wielu pyta o możliwość odpoczynku ze zwierzętami. Na tej podstawie zwierząt nie wolno odpoczywać. Jednak w Altai jest wystarczająco dużo miejsc, gdzie spotykają się ze zwierzętami.

Lokalizacja bazowa

Obszar, położony nad brzegiem górskiej rzeki Katun, od czasów starożytnych uważany jest za mityczny. Mieszkańcy wierzą, że ma korzystny wpływ na związek rodzinny. Tu znajduje się kompleks turystyczny "Orzeł Gniazda". Góra Ałtaj Jest gotowy na przyjęcie turystów przez cały rok. Najbardziej popularnym czasem odpoczynku jest oczywiście lato. Najlepszym miejscem na relaks z dziećmi może być trudne do znalezienia na Terytorium Altai. Z najbardziej turystycznej bazy do miejscowości Ust-Muna jest tylko trzy kilometry. Wystarczająca odległość, aby być z dala od osad i jednocześnie, jeśli to konieczne, aby dostać się do małej cywilizacji. W różnych odległościach od bazy znajdują się stoki narciarskie:

  • Przejście Seminsky (94 km).
  • GLK "Manzherok" (27 km).
  • Turquoise Katun (22 km).
  • Kompleks "Gorynya" (t / b Adaru – 52 km).
  • Mount Merry (Jezioro Aya – 50 km).

Infrastruktura kompleksu turystycznego

Baza posiada plac zabaw dla dzieci, restaurację na 60 miejsc i kominek. Restauracja jest europejska i oczywiście kuchnia rosyjska. Tu są wszystkie niezbędne błogosławieństwa cywilizacji. Lokalizacja bazy oznacza jednak spokojny odpoczynek w rodzinie lub bliskich, a być może nawet samotnym. Jednocześnie baza posiada własną letnią kawiarnię z parkietem. Więc fani mają okazję do tańca i mają okazję odpocząć i uzyskać wiele pozytywnych emocji. Dla rodziców, którzy chcą spędzić czas w samotności, daje możliwość umieszczenia dziecka w pokoju dla dzieci z animatorem. Baza ma do swojej dyspozycji zadbane domki i domy alpejskie. Turysta może znaleźć zakwaterowanie dla siebie. Baza jest popularna, dlatego lepiej jest zadzwonić do administracji z wyprzedzeniem i omówić warunki urlopu i możliwość przyjazdu.