476 Shares 5786 views

Alessandro Rosina: Biografia

Alesandro Rosina jest znanym piłkarzem włoskim, który działa jak lewy obrońca. Trzy sezony był w zespole "Zenith" z Petersburga.


Rodzina

Alessandro Rosina urodziła się 31 stycznia 1984 roku. Miejsce urodzenia – Belvedere-Marittimo. Jego imieniem jest Maria, jej ojciec nazywa się Alfonso. Oprócz Alessandro, rodzina ma jeszcze dwóch synów. Bracia nazywają Francesco i Fabrizio. Aby zacząć interesować się piłką nożną, Alessandro Rosina zaczęła jako dziecko.

Pierwsze kroki w piłce nożnej

Gdy chłopiec miał pięć lat, zaczął mówić do klubu Chidadella del Capo. Tutaj pokazał doskonałą grę, która zdobyła wiele znanych zespołów włoskich, w tym legendarny "Juventus". Jednak Alessandro nie zdołał dostać się do szeregów "starej damy". Ojciec przyszłego piłkarza nie chciał dać swojego syna do jednego z największych klubów we Włoszech, a zamiast tego do Parmy. Właśnie tutaj Alessandro musiał rozpocząć karierę zawodową. Ale najpierw przeszedł wszystkie etapy zespołu młodzieżowego – ten etap przygotowawczy trwał dziewięć lat.

Parma

Debiut w "Parmie" Alessandro Rosina była w lutym 2003 roku. Pierwsza oficjalna gra, którą zrobił z tym zespołem przeciwko Juventusowi. Facet zaczął szybko rozwijać się jako profesjonalista i wyróżniał się w tej dziedzinie. Początkowo grał rolę rezerwy, pomagając zespołowi w trudnych sytuacjach. W meczu przeciwko "Piacenza" Alessandro Rosina, której biografia może pochwalić się ciekawymi momentami, pojawiła się na boisku z wynikiem 2: 0, który nie przychylnie jego drużyny, ale zdobył dwie bramki, pomógł "Parmie" wygrać.

Nowy sezon nie był tak udany dla Alessandro. Przyczyną niepowodzenia nie była szkoda, ale nowa taktyka, którą trener klubu zaczął stosować. Teraz Rosina mniej chętnie wchodziła do drużyny, ponieważ nie było dla niego miejsca. Niemniej jednak, w tym roku przyniósł Rosina debiut w zespole młodzieżowym we Włoszech. Pierwsza gra odbyła się przeciwko Grecji.

"Werona" i "Torino"

Na dziedzińcu był rok 2005, ale miejsce w pierwszym zespole nie mogło dostać Alessandro Rosina. Gdzie obiecujący Junior gra, wielu nie wiedział. Włoski i klub postanowili wynająć, a wkrótce stał się częścią Werony. Półrocze w nowym zespole były bardzo owocne. Alessandro Rosina jest piłkarzem, który w bardzo krótkim czasie zdobył pierwsze miejsce w drużynie, grając siedemnaście meczów i strzelił dwa goli.

Po pomyślnych występach, Rosina zaczęła otrzymywać propozycje wielu włoskich klubów. Jednak jego wybór spadł na "Torino", który zapłacił za gracza 400.000 euro.

Pierwszy sezon obrońcy był bardzo owocny – na boisku pojawił się czterdzieści dwa razy. Miał na swoim koncie dwanaście meczów. Alessandro stał się najbardziej wydajnym piłkarzem zespołu. Po tak dużym sukcesie reżyser "Torino" w pełni odkupił prawa graczowi od "Parmy".

Sezon 2006/2007 był nieco mniej skuteczny dla gracza. Rosina pojawiła się na boisku trzydzieści pięć razy i strzeliła dziewięć goli. Wydawało się, że kariera gracza spadała, ale w następnym roku nie przestał cieszyć się fanami, strzelając osiem goli. Jesienią 2007 roku Alessandro podpisał nowy kontrakt z klubem, który został podpisany do 2011 roku. Kilka miesięcy później Rosina została kapitanem włoskiego zespołu.

Idąc do Zenit

Pomimo dobrej wydajności w sezonie 2008/09, Rosina zaczęła się kłócić z fanami. W rezultacie włoski zaczął szukać nowego zespołu. Na piłkarz twierdził, że niemiecki "Stuttgart", jak również "Zenith" w Petersburgu. Opłata transferowa wynosiła pięć i pół miliona euro, ale klub z Rosji zwiększył tę kwotę do ośmiu milionów. W rezultacie Rosin wybrał "Zenith", za który marzył wielu wykonawców. Pula wynagrodzenia obrońcy nowego klubu wynosiła dwa miliony euro rocznie.

Debiut w "Zenith" odbył się latem meczu Pucharu Rosji. Przeciwnikiem był zespół "Nizhny Novgorod". W tym samym spotkaniu, Alessandro strzelił swój pierwszy cel dla Petrograderów. W tym miesiącu przyniósł Alessandro tytuł najlepszego zawodnika w "Zenith", gdzie strzelił dwa gole w siedmiu meczach.

Jednak kolejna sztuka Alessandro pozostawiała wiele do życzenia. Do roku 2011 grał nieregularnie w składzie, a następnie otrzymał informację o wynajmie obrońcy włoskiego "Cesena". W zespole spędził dokładnie rok i wrócił do Zenit. W tym czasie przywódcy Petersburga nie potrzebowali już włoskiego piłkarza i został przeniesiony.

"Siena" i "Catania"

Latem 2012 roku gracz wrócił do ojczyzny, gdzie zaczął grać w "Sienie". W zespole spędził dwa lata, pojawił się na polu siedemdziesięciu ośmiu razy i strzelił osiemnaście celów. W roku 2014 Alessandro dokonał przejścia na "Catania", gdzie nadal gra.