688 Shares 3660 views

Woblery na szczupaku

Żadne połowy są nie do pomyślenia bez przynęty, zwłaszcza jeśli chodzi o drapieżne ryby. Najbardziej popularnymi, powszechnymi i omawianymi przynętami są woblery na szczupaki. Ich asortyment jest bardzo duży i stale uzupełniany o nowe modele. Zrozumienie tej różnorodności pomoże w pewien sposób warunkowej klasyfikacji głębokości zanurzenia w wodzie.


Woblery do szczupaków można podzielić na:

  • Przynęta, która jest używana na powierzchni wody lub ma niewielką penetrację (do 10 cm);
  • Przynęta przydatna do złapania drapieżnika na głębokości 0,5 m;
  • Wobler z zanurzeniem powyżej 0,5 m.

Ponadto są podzielone na następujące typy:

  • Posiadanie neutralnego wyporu;
  • Pływające;
  • Zanurzony lub tonący.

Każdy z nich posiada również własne cechy. Tak więc, na przykład, wobler, który ma neutralną wyporność, użyj skokowych trajektorii ruchu.

Do głębokiego nurkowania wykorzystywane są woblery na szczupaku. Wśród nich są również modele zdolne do nurkowania. Stopień wyporu woblerów zależy od projektu i materiału, z którego są wykonane. Intensywność wznoszenia i zanurzenia zależy bezpośrednio od kątów ostrza. Im bardziej skomplikowana jest konstrukcja ostrza, tym bardziej florid będzie robił woblery.

Przy wyborze koloru należy rozważyć kilka czynników. Obejmują one warunki pogodowe, cechy wody, itp. Na przykład, jeśli łapią ryby w ciągu dnia, przy dobrej pogodzie i płytkiej wodzie, najlepiej w tej sytuacji będą srebrzyste woblery. Głębszy staw obejmuje użycie niebieskich i niebieskich dźwięków. Kolory złotego odcienia są idealne na mętny dzień, a czerwone i pomarańczowe powinny być stosowane w stawach z błotnistą wodą.

Rozmiar jest dobierany z uwzględnieniem wymiarów szczupaka, który zamierzasz złapać.

Wielu wędkarzy, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, używa woblerów. Duża ilość tych przynęt jest przewidziana dla szczupaka. Są wykonane z twardych materiałów – drewna i plastiku. Wobblery są używane do połowu szczupaków i innych mięsożernych ryb do przędzenia. Zasadą ich działania jest to, że dzięki ruchowi imitują zachowanie rannych lub chorych ryb, do których drapieżny szczupak reaguje.

Nowoczesne przynęty oferowane na rynku przez różnych producentów pozwalają wybrać i kupić najlepsze woblery przeznaczone na szczupaki do tej pory. Kompetentni specjaliści poinformują Cię, która przynęta jest najlepsza dla tych lub innych warunków. Zwykle jest wybierany na podstawie aktywności szczupaka w stawie.

Catchy woblery na szczupaku, którego zachowanie jest aktywne, są wydawane pod nazwą "Bassaday Feather Cranc 12r Fl". Są idealnie zalane nawet przy wystarczająco dużym wietrze i niezależnie od kąta Twojej lokalizacji w stosunku do niego. Model ten jest niewątpliwym faworytem w warunkach konkursowych lub w przypadkach, gdy postanowiłeś umieścić własny rekord.

Bardzo chwytliwe woblery dla szczupaka to "Namidakun". Są przystosowane do połowu małych szczupaków i osób dorosłych ważących więcej niż 1 kg. Są one stosowane na powierzchni cieków wodnych.

Najlepsze woblery na szczupaki reprezentowane są przez model "Jackson Dead Float". Są dobre do użycia, gdy szczupak zachowuje się nieaktywny. Kolor przynęty nie jest ważny dla ryb, ale kolor wobblers na powierzchni wody łatwiej jest kontrolować rybaka.

Jeżdżąc po połowach, warto pamiętać, że aby złapać szczupak, musisz mieć jeszcze kilka tajemnic. Należą do nich uzależnienia od ryb i czynniki mające wpływ na gryzienie. Jeśli studiujesz wszystkie te punkty dokładnie, masz gwarancję doskonałego złapania.

Co innego rybaka potrzebuje wiedzieć? Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę stan stawu i jego oświetlenie, a następnie sukces przyjedzie do Ciebie gwarantowany w postaci ogromnego złapania.