887 Shares 6696 views

Na jakie ciśnienie jest ryba dziobująca? Pogoda na wędkowanie

Prawdziwe połowy to nie tylko fascynujące, ale i trudne. Aby osiągnąć ten sukces, musisz znać warunki pogodowe, w których ryby będą dobrze ugryźć. Musisz też wybrać staw, a raczej ryby na nim postawić. Dowodem jest również wpływ presji na ukąszenie ryb. Właściwy dobór sprzętu i ich jakość pomogą również nie wrócić do domu bez złapania. I, oczywiście, aby ryba gryziła się w ogóle, przystawki i przynęty są potrzebne. Nie zapominaj jednak o ciśnieniu atmosferycznym. Połowy są bardziej odpowiednie dla jego stabilności i braku huśtawek. Chociaż doświadczony łapacz przy jakimkolwiek ciśnieniu wie, jak nie wracać do domu w pustych rękach.


Więc, jakiego nacisku robi się ryba? Krótka odpowiedź jest łatwa do sformułowania: zarówno przy zmniejszeniu, jak i przy zwiększeniu i optymalnym. Na różnych zbiornikach ciśnienie, które jest wygodne dla ugryzienia może się różnić. To zależy od położenia rzeki w stosunku do poziomu morza. Jednak w przypadku większości zbiorników standard ciśnienia nacisku do gryzienia wynosi 750 mm Hg plus minus 10 mm. Wartość ta jest uważana za optymalną i nie zmienia się w różnych porach roku. Przy rosnącym lub malejącym ciśnieniu w stosunku do optymalnego, pogryzanie niektórych gatunków ryb pogarsza się. Cóż, teraz rozważymy bardziej szczegółowo kwestię, jaka jest presja na ukąszenia ryb i dlaczego.

Warunki pogodowe wędkarskich

Wiele zależy od ciśnienia atmosferycznego i obecności opadów. Czas na połowy powinien być odpowiedni. Wiatr, temperatura, a nawet ciśnienie – wszystko to wpływa na zachowania ryb. Dlatego planując połowy, musisz znać prognozę pogody na dzień wybrany dla tej firmy.

Cyklony, antycyklonie, burze magnetyczne i ruch w atmosferze to praktycznie bezsensowne słowa dla przeciętnego człowieka, a prawdziwy doświadczony rybak może natychmiast ustalić, jakie one będą gryzie, i czy ryby będą nawet lekko aktywne w tych dniach.

I pora roku ma duży wpływ na rybołówstwo. Na przykład, latem, przy zmiennym i silnym wietrze, gryzienie nie jest dobre. Wiosną lub jesienią takie warunki prawie nie szkodzą skutecznemu łowieniu ryb. I to wynika z faktu, że głodna ryba nie jest tak wrażliwa na różne zjawiska atmosferyczne. W okresie letnim roślinność roślin kwiatowych i pod wodą dużo jedzenia. Podwodni mieszkańcy mają coś do jedzenia – jedzenie jest obfite. Jest to powodem, dla którego ryby o tej porze roku są bardziej kapryśne i śmielsze. Jesienią pasza staje się znacznie mniejsza, a ona ugania się bardziej chętnie, zwracając niewielką uwagę na ciśnienie atmosferyczne.

Wędkowanie wiosną

Wzrost temperatury wody jest jednym z głównych warunków sukcesu. Wczesna wiosna to najlepszy czas na złapanie, jako głodnych drapieżników, a główna część podwodnego świata chętnie przyjmuje jakąś przynętę. Woda o tej porze roku jest bardzo czysta, dlatego trzeba korzystać z cienkiej linii i dobrze zamaskować na brzegu.

Pogorszenie gryzienia może wynikać z ostrego chłodzenia, silnych spadków ciśnienia i wichrów. Począwszy od połowy wiosny, ryba staje się coraz bardziej wybredna. Świetnie wypadła, jeśli wiatr jest słaby, a zmiany w ciągu dnia są niewielkie. Zły wpływ na ryby zmętnia rzekę, spowodowaną przez meltwankę, opadami deszczu, burze lub gwałtowne, zmienne wiatry.

Lato gryzie

Jeśli temperatura wody przekracza 25 stopni, ryba staje się kapryśna, a jej zachowanie zależy w dużej mierze od zjawisk atmosferycznych. Bezchmurne dni są uważane za dobrą pogodę dla wędkowania. W przypadku ryb drapieżnych dni chwytania są odpowiednie, gdy występują krótkie burze.

Idealny czas letni na wędkowanie jest wczesnym rankiem i nocą, gdy temperatura jest nieco niższa niż w ciągu dnia. Na jakiej presji ryba z rodziny cyprinidów gryzie? Najlepszy znak jest stabilny lub jego stopniowe spadki. Przy długim upale i spadku ciśnienia, gryzienie jest złe.

Połowów jesieni

Aktywność ryb wzrasta wraz ze spadkiem temperatury, ponieważ tłuszcz zaczyna "rozgrzewać" na zimę. Ryba jest bardzo chętna do przynęty. Najlepszy czas to ciepłe jesienne dni, jeśli w tym samym czasie wiatr nie jest silny.

Szczupak najlepiej jest złapać we wrześniu, w pochmurnej pogodzie. Takie dni dla wędkarzy są po prostu idealne. Ale drapieżnik zostaje złapany bezpośrednio na pierwsze przeziębienia, a następnie jego gryzienie wraca do recesji. A jesienią przedstawiciele rodziny karpi, aktywność znacznie się zmniejsza.

Zimowe połowy

Na jakiej presji ryba gryzie zimą? W tym samym czasie co latem 750 mm Hg. Art. Optymalna wartość ciśnienia nie zależy od pory roku. Idealne gryzienie w słonecznej i spokojnej pogodzie. Cóż, jeśli przed połowami przez kilka dni była stabilna temperatura lub lekki szron. A w przypadku połowów szczupaków potrzebujesz niższego ciśnienia atmosferycznego. Redfin i leszcz dobrze się czują w tej pogodzie.

Jeśli mrozy są silne, nadszedł czas na złapanie okoń okonia i okoń. Reszta ukąszeń ryb niechętnie. Przy połowach zimowych wiatry na południu i wschodzie nie są dobre, jak również nagła zmiana ciśnienia i duże opady śniegu. Ale burbota nie boi się nawet kurzów śnieżnych, więc w każdą pogodę ugryzie się dość dobrze.

Jak ważne jest ciśnienie atmosferyczne w rybołówstwie

Zjawisko to niewątpliwie jest bardzo ważną częścią procesu, ale nie determinuje wszystkiego we wszystkim. Ciśnienie w rzeczywistości wpływa na zachowania ryb: z optymalną, czuje się dobrze, odpowiednio, odzwierciedla gryzienie. Jeśli spada – ugryzienie pogarsza się.

Normalne ciśnienie w połowach wynosi 750 mm Hg. Art. Nie powoduje to zmniejszenia aktywności mieszkańców. Ryby dobrze widzą jedzenie i czują się świetnie. Jeśli jednak ciśnienie atmosferyczne wzrośnie, to poziom wody maleje, a odpowiednio zwiększa jego gęstość. Dlatego ryba na głębokości staje się niewygodna i porusza się wyżej, gdzie jest wygodna i więcej paszy. Po podniesieniu ciśnienia nie ma czasu na gryzienie. Gdy ryba się przystosuje, powraca do zdrowia.

Ciśnienie atmosferyczne i gryzienie są ze sobą powiązane. Dzięki zmniejszonej rybie staje się niewygodna na powierzchni. I tym samym stara się iść głęboko i przestaje mimowolić. W tym okresie trudno jej otrzymać jedzenie – ryba dostosowuje się do nowych warunków. Po pewnym czasie przyzwyczai się do niej. Po zakończeniu adaptacji ryba zaczyna aktywnie szukać żywności. Cleves w tym czasie wznowie.

Dlaczego ciśnienie atmosferyczne wpływa na ryby?

Jeśli ciśnienie jest niskie, ma bardzo silny wpływ na skład tlenu zawartego w wodzie. Ten ostatni, wraz z temperaturą, jest głównym czynnikiem determinującym aktywność ryb. Ciśnienie atmosferyczne i pod wodą – rzeczy są różne. Pierwsza jest znacznie niższa niż druga. I aby wyrównać ciśnienie w bąbelku, ryba musi spaść lub wejść w górę.

Jeśli ciśnienie, przeciwnie, jest wysokie, obserwuje się całkowity spokój. Warstwy wody nie mieszają, a ryba idzie na głębokość, koncentrując się na temperaturze, która jest bardziej wygodna. Ale ponieważ jest mało tlenu, proces trawienia jest bardzo powolny, więc mało go mało. Z powodu tego i szyi rzadziej. Zdarza się, że przy długim, spokojnym gryzeniu jest tylko dwie lub trzy godziny, a potem poczujesz, że w stawie nie ma ryb. Z powyższych rozważań możemy stwierdzić, że ciśnienie atmosferyczne jest decydującym czynnikiem dla rybołówstwa.

Podsumujmy więc jakiś wynik. Na jakie ciśnienie jest ryba dziobująca? Jeśli jest optymalny, wiatr jest umiarkowany, a przemieszczanie się mas wody jest stabilne, wtedy nie wystąpią problemy z zaczepem. Cleves w tym przypadku będzie.

Dlaczego poranne godziny połowu są skuteczne?

Powodem jest, że górna warstwa wody na noc, chłodząc, spada na dno. I nawet jeśli w tej chwili jest wysokie ciśnienie, odgrywa ona niewielką rolę. Ponieważ ta warstwa jest bogata w tlen, a ryba wchodząca do tej wody zaczyna aktywnie spożywać. Wszyscy miłośnicy połowów wiedzą, że przy każdym nacisku, a nawet w obecności opadów, chwytanie poranne godziny przebiega dobrze. Dlatego staraj się przychodzić do stawu wcześnie, kiedy ryby zacierają się. Ciśnienie zaczyna również wpływać na połowy po około 10:00.

Jaka ryba ma złapać podwyższone ciśnienie atmosferyczne

Wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie również liczba przedstawicieli świata podwodnego, które rosną w górę za paszą. W zasadzie to leszcz, marchewka, gusster, ide, chehon, asp i chub. Bardzo dobrze w tym czasie, aktywował młode okoń. Ale ryby drapieżne i denne, wręcz przeciwnie, zmniejszają ich działalność. Zasadniczo jest to som i burbot. Staw okoń prawie nie reaguje.

Jaka ryba połowu pod obniżonym ciśnieniem

Przy takim ciśnieniu maleje aktywność białych ryb. Powoli staje się osłabiona i schodzi głębiej. Natomiast drapieżniki są odwzorowane, ponieważ przez długi czas nauczyły się używać takich naturalnych zjawisk do celów łowieckich. Zasadniczo jest to okoń szczupak, suma, burbota, duże okoń i bardzo często szczupak.

Pike: gryzienie i ciśnienie atmosferyczne

Ryba reaguje na wahania ciśnienia znacznie więcej niż ludzie. Każdy gatunek preferuje różne ciśnienie, a tylko w jednym prawie wszystkie są podobne – nie lubi ostrych różnic. Wpływ nacisku na zgryz szczupaka jest taki, że ryba czuje się najbardziej komfortowo pod niskim ciśnieniem.

Ta ryba karmi się codziennie, ale czas karmienia jest zróżnicowany. Zwykła dzienna stawka szczupaka dorosłego wynosi od dziesięciu ryb ważących 250 gramów. Ciśnienie i apetyt są ze sobą ściśle ze sobą powiązane. Pomimo faktu, że szczupak do polowań preferuje niskie ciśnienie, nie czuje się źle na wysokościach, najważniejsze jest to, że powinno być stabilne. Jeśli utrzymuje się utrzymanie ciśnienia przez okres do trzech dni, apetyt szczupaka nabiera tempa. W tym przypadku złapie wszystko, co przychodzi jej na myśl.

П Nawet w tempie dwóch milimetrów na kolumnę rtęci, w odniesieniu do optymalnego ciśnienia, nieznacznie wpływa na połowy. Ryba trochę zmniejsza ich dietę. Jeśli ciśnienie zmienia się gwałtownie przez kilka dni, szczupak ma względną obojętność na żywność. Ale gryzienie nie kończy się całkowicie. W tym czasie wystarczy właściwie wybrać sprzęt, miejsce karmienia i czas połowu. Ryba zjada każdego dnia, co oznacza, że nadal będzie gryzienie, ale nie tak aktywne, jak nam się podoba. Dla głębokości szczupaków, ciśnienie nie ma znaczenia. Może to być gdziekolwiek.

Jaki jest wpływ nacisku na ryby, kiedy zachodzi stabilność? Okres ten przypada na środek lata. Jest to zauważalne w przypadku złego rybołówstwa, ponieważ szczupak jest w stanie niepewnym i prawie nie karmi. Jeśli stabilizacja nastąpi po spadku ciśnienia, na chwilę ryba nadal roi się – po prostu przez bezwładność. Ale na to musisz aktywnie angażować się z przynętą.

Jak szczupak zachowuje się, jeśli podnosi się ciśnienie atmosferyczne

W tym stanie może całkowicie zrezygnować z jedzenia i być głodnym przez cały dzień, a nie dotykać nikogo. W tym czasie przeciwnie, grzywny są aktywowane, korzystając z obojętności drapieżnika. W tym okresie szczupak karmi się owadami, chorymi słabymi rybami i robakami.

Aby udało się łowić na szczupaku , należy użyć muchy muchowej (muchy), przynęty z twisterem, plastikowymi lub naturalnymi żabami, kawałkami ryb i spinnerbatami. Wczesnym rankiem lub późnym wieczorem gryzienie staje się nieco bardziej aktywne.

Cechy pęcherzyków pływających w rybach i wpływ na nich nacisk

Pęcherzyk płowy wypełnia gazy, które są ściśliwe, jeśli ciśnienie wzrasta i na odwrót. Objętość jej zmienia się odpowiednio, i pływalność ryb.

Roach, leszcz i okonia z nadmiaru gazu, który jest w bąbelkach, szybko się pozbyć. To, co robią, gdy ciśnienie spada. Jednakże przywrócenie właściwej ilości gazu przy wzrastającym ciśnieniu jest znacznie wolniejsze.

Kiedy będzie najlepsza gryzienie

Idealna pogoda na wędkowanie to bezwietrzne, ciepłe, ciche i mętne dni. Dobre gryzienie może być spowodowane przedłużającą się złą pogodą, a odwrotnie, jeśli dobrą pogodę wpada i trwa długo. Bardzo aktywna jest ryba tuż przed burzą. Jeśli doszło do długotrwałej suszy, a po małych, krótkich połowach deszcz będzie udana. Dość dobre gryzienie w słonecznej pogodzie i jeśli południowa wiatr wieje, jak w płytkim, deszcz deszczowy, co daje niewielkie odbijanie się wody. Niektóre gatunki ryb są pięknie schwytane, jeśli wieje wiatru przeciwnego do obecnego.

Dla początkujących, oczywiście, te informacje będą przydatne. Rybacy z doświadczeniem dobrze znają metody łapania w każdą pogodę i warunki pogodowe oraz ciśnienie atmosferyczne we własnym interesie. Dlatego idąc do stawu, wiedzą na pewno, że nie wrócą do domu z pustymi klatkami.