511 Shares 7832 views

Amerykański kolarz Greg Lemond: Biografia, kariera sportowa

Podczas gdy świat ogląda międzynarodowe igrzyska olimpijskie są odtwarzane w Rio, byłych sportowców i trenerów cicho pamiętać razy Doświadczony chwałę. Jednym z nich jest znany profesjonalny rowerzysta z amerykańskiego Greg Lemond. Wspólnie pozwalają nam zanurzyć się w serii wspaniałych wspomnień trzykrotny zwycięzca Tour de France.

Informacje z biografii sportowca

Gregori Dzheyms LeMond, lepiej znany jako Greg, urodził się 26 czerwca 1961 w Kalifornii. Od dzieciństwa, przyszłość stała sportowcem się zaangażować w kolarstwie. W tym czasie miał jeszcze chęć stania się prawdziwym kierowcą wyścigowym. To był tylko mały hobby: pojechał wyścig z samych chłopców, którzy mieszkają w pobliżu. Jednak rodzice nalegali, że starał się angażować w kolarstwie na bardziej poważnym poziomie. Kiedy pojawił się przypadek młody amerykański zidentyfikować grupę juniorów. Wtedy Greg Lemond i nadal angażować się w swoich ulubionych rzeczy, ale pod auspicjami profesjonalnych trenerów.

Pierwsze sukcesy w karierze kolarskiej

Od pierwszego dnia, że Greg rozpoczął poważny trening z trenerem, był nawiedzany przez niesamowitą pragnienie zwycięstwa. Mówi się, że w 17 lat w przyszłości zostało już zamówione mistrzem jasny plan, w którym opisał swoje zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Juniorów i Igrzysk Olimpijskich, które odbyły wśród juniorów. 22 lat planował zdobyć złoto w prestiżowym Pucharze Świata, a do 25 – do wygrania Tour de France. Jednak LeMond nie tylko marzycielem. Nie siedzieć bezczynnie, a długie i trudne udał się do swego celu, każdy dzień sprawowania się pocić. Wreszcie, jego wysiłki zostały nagrodzone. Zawodnik był jednym z najlepszych wśród juniorów i nawet udało się przyciągnąć uwagę reprezentacji kolarskiej Ameryki. To właśnie był Greg Lemond. Wzrost, waga i inne informacje o tym można dowiedzieć się na sportowca.

Od wzrostu i masy ciała był rowerzysta?

Warto zauważyć, że zawodnik był dość wysoki. Jego wysokość wynosi 1,78 m Biorąc pod uwagę tę liczbę, możemy powiedzieć, że waży się trochę. – tylko 67 kg. Do pewnego stopnia, nie zatrzymał się i pomógł mu osiągnąć takie znaczące rezultaty, z których mówimy dzisiaj.

Udział w Pucharze Świata i pierwszego poważnego zwycięstwa

W 1977 roku Greg Lemond (biografia zawiera wiele ciekawych faktów) stała się US Młodzieżowy Champion. A dokładnie dwa lata w końcu potwierdził swój status zwycięzcy, uzyskawszy tytuł najszybszej i potężnego rowerzysta w Ameryce. Jednocześnie zwrócił uwagę na fakt, że dosłownie niszcząc jego przeciwników na prawie każdym wyścigu rowerowym.

Przez cały rok, obiecujący młody człowiek nie stracić czujność i szybko zyskuje kształt. Jak się okazało, był szykując zdobyć nowe szczyty, który stał się Mistrzostwa Świata, który odbył się w 1979 roku w Argentynie do niego. Opóźnienie nie chwila, uczynił jego nazwisko w już istniejącej listy juniorów. Ku zaskoczeniu widowni, i wszystkich krewnych młodego człowieka, był on w stanie nie tylko wygrać w wyścigu drogowego grupowego, ale również uzyskać tylko trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

Po tej wspaniałej wygranej do głosu mediów i przedstawicieli społeczności sportowej jako przyszły mistrz, nabiera tempa z szybkiego życie. Ponadto, został wybrany do udziału w zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku. Jednak z jakichś powodów zawodnik był w stanie wziąć w nich udział.

Przeprowadzka do Europy i znajomości przyszłych pretendentów

W 1980 roku było niesamowite i znaczące wydarzenie – młody sportowiec zauważył zwycięzcę pięciokrotny z „Tour de France” – francuski kolarz BERNAR Ino – i jego dyrektor sportowy Sirill GIMAR. Być może był to bardzo los znak, który wiele osób musi czekać wiele lat. A stało się to wszystko na młodego sportowca zwycięstwa w kolarstwie „Circuit de la Sarthe”, która odbyła się we Francji. W tym czasie, Greg grał w reprezentacji, który był w stanie ominąć wielu znanych veloprofi z Europy Wschodniej i Zachodniej.

Oświadczam, pierwszy zareagował na młodych talentów Bernard Ino znanego w velokrugah nick Badger. Jego otrzymał za niewiarygodną sposób walki podczas zawodów. Nawiasem mówiąc, Bernard nawet nie domyślić, że w obliczu swego protegowanego znaleźć silnego i godnego przeciwnika. W tym momencie Ino wskazał na jego reżysera Grega i powinni spojrzeć na chłopca mocniej. W rezultacie, bez wahania, Sirill GIMAR odbyło się szereg spotkań i jeszcze przekonać zawodnika do podpisania umowy i przejść do nich w Europie. Pochlebia uwagi kierowcy z doświadczeniem, Greg Lemond nie wahał się zgodzić. Tak, opuścił rodzinę i udał się na podbój Europy pod koniec roku.

Zawrotnej kariery sportowca w zespole Sirilla Gimara

Raz w wielkim świecie sportu, Greg nie był zaskoczony. I, oczywiście, ja nie zgubić się wśród ogromnej liczby silnych i znanych zawodników. Mimo młodego wieku, ma już zyskał wiarygodność nawet wśród zawodników z doświadczeniem. Ku zaskoczeniu Sirilla Gimara, jego wybór okazał się trwały, silny i wytrzymały. W związku z tym, że często musiał konkurować z rowerzystów, którzy byli znacznie starsi od niego. Jednak nie dały im, co w rzeczywistości, bardzo podobnie jak Bernard Hinault podczas początku swojej gwiezdnej kariery.

W 1981 roku amerykański kolarz został honorowo uczestniczących w jednym z najsilniejszych zespołów francuskich – Renault-Elf-Gitane. Obejmuje on sam BERNAR Ino. W tym samym roku w „Dauphiné Libere” młodego talentu otrzymał trofeum – trzecie miejsce. A dokładnie rok później LeMond wygrał „Tour de l'Avenir” i zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Świata. W 1983 roku tytuł był w stanie potwierdzić i zapewnić nowe zwycięstwa i medale.

Szereg wspaniałych zwycięstw

W 1984 roku kolarz rozpoczął serię wspaniałych zwycięstw. Tak, wygrał tylko dwa brązowe medale, jeden – w „Liège-Bastogne-Liège”, a drugi – na „Critérium du Dauphiné Libere”. W tym samym czasie kierowca po raz pierwszy brałem udział w „Tour de France”, który zajął trzecie miejsce, a jako najlepszy młody sportowiec, był tak zwany biały Jersey.

Niezgoda w zespole i przejście Greg w La Vie Claire

Widząc to rywal w końcu Greg Eno wypadł mu z powodu jego reżysera i opuścił zespół. W przeciwieństwie do tego, Gimaru BERNAR stworzył swoją grupę, którą nazwał La Vie Claire. Tu jest zapraszany i Lemond, który miał mówić w jego imieniu. Jednak, aby być na uboczu ambitne Amerykanie nie lubią. Podczas każdego ze swoich zawodach, udało mu jego mentor, natomiast rywal szef zespołu do głowy. Dlatego często kłócił i argumentował. I 20 lipca 1986 Greg Lemond wreszcie podszedł Eno i wygrał Tour de France.

W 1987 LeMond został poważnie ranny w wypadku podczas polowania. Z tego samego powodu musiał ominąć dwie rundy zawodów. Ale po przywróceniu Greg zdobył honorową międzynarodowym turnieju jeszcze dwukrotnie: w 1989 i 1990 roku. W tym roku został „Sportowcem Roku” i otrzymał kilka innych wyróżnień i nagród.

Greg Lemond: rower marki i jej wycofanie się ze sportu

Po serii niezwykłych zwycięstw Greg zakończył karierę w 1994 roku. Jednocześnie czekał na nową karierę w biznesmen Lemond rowery. Firma założona w 1990 roku, ale udało się go uwolnić dopiero po tym, jak opuścił rowerze. Od tamtej pory zawarła z Treka i profesjonalny zajmuje się sprzedażą rowerów pod logiem LeMond. LeMond później odkryto Lemond fitness oraz restaurację na Tour de France Francja Avenue.