381 Shares 2908 views

„Mazda Axel”: Dane techniczne i opinie

„Mazda Aksel” – kompaktowy samochód klasy C, która produkuje komercyjnie od 2003 roku. Model przyszedł, aby zastąpić legendarne 323F. Podobnie jak jego poprzednik, nowy „Axel” szybko zyskał popularność i szerokie uznanie na rynku światowym. W Rosji, samochód znany jako „Mazda 3” lub „trzech rubli”. Cóż, weźmy bliżej przyjrzeć się tej maszyny.

projekt samochodu

Od 2000 roku, rosnąca popularność golfa była klasa. A jeśli Zachód promowane słynny „Volkswagen Golf” (już trzeciej i czwartej generacji), to „Axel” powstała w krainie wschodzącego słońca. W uczciwości, zauważamy, że nie tylko „Mazda” jest zaangażowany w produkcji samochodów w Japonii – tam nie są mniej popularne, „Honda Civic”. Ale powiemy o tym innym razem. W międzyczasie, przyjrzeć się, jak to wygląda „Mazda Axel”. Zdjęcia samochodów mamy w naszym artykule. W porównaniu z modelem 323, „Mazda” dojrzał znacznie. „Axel” różni się jasny, elegancki i dynamiczny wygląd. Wystarczy pamiętać hasłem: Zoom-Zoom. Szczególnie skuteczna maszyna pojawi się na niebiesko i czerwono.

Zdumiewająca cecha – projekt „Axel” nie jest predysponowany do konkretnej płci. Maszyna ta może być zarówno kobiet i mężczyzn. Za kierownicą „Mazda” nie wstydzi się nawet emeryci. Japończycy udało się stworzyć najbardziej uniwersalną konstrukcję, która jest odpowiednia dla osób w każdym wieku.

Maszyna posiada jasną część przednią – optykę nawiasów, stylowy mgłę i podniesiony kaptur ze zintegrowaną kratką. Lusterka i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia posiada podstawową konfigurację. Klienci mogą korzystać z szerokiego wyboru kół, które harmonijnie zajrzeć na tle samochodu Mazda „Axel”.

Po pewnym czasie na zewnątrz odnowiony wersji hatchback. Zdjęcie samochodu można zobaczyć poniżej. Co wyróżniało ten czas „Mazda Axela?” Zderzak, jak również linii bocznej, stały się bardziej widoczne. Kaptur nieznacznie wydłużony. Nabył nową kratę, duża plastra miodu. Schemat kolorów nie uległa zmianie. Oprócz podstawowych kolorach (niebieski i czerwony), do dyspozycji wiele innych – biały, srebro, perła, złoto itp Maszyna ma nadal napięta i nieco agresywny wygląd … Szczególnie podoba mi się projekt młodej publiczności. „Mazda” zawsze wyróżnia odważnych rozwiązań projektowych. Tak więc „trzy ruble” tylne zostało zmienione. „Mazda Aksel” ma optykę już z fabryki. Konstrukcja wyszedł bardzo ciekawe – okrągłe lampy zintegrowane z ukośnym reflektorem z czarnym dyfuzorem. Takie śmiałe pomysły nie ćwiczyć nawet jednego producenta. Z tyłu po lewej stronie nie jest mniej atrakcyjny. Pokrywa bagażnika w hatchbacku (a także były sedany) ma umiarkowanie wypukłe szkło. Pamiętaj, że wyglądało to jak „Nissan Primera” back w tym czasie.

Swego rodzaju „nadęty pomarańczy.” Jak więc było ujemne w kierunku „Nissan” … Ale wracając do „trójki”. „Mazda Axel” jest jednym z niewielu japońskich samochodów, które mają bardzo ładny wygląd. Zostało powtórzył opinie właścicieli tego samochodu.

Co do wielkości maszyny, mimo kompaktowego wyglądu, ma bardzo duże rozmiary. Tak więc, „Zubożanie Axel” długość diesel 4,49 m (6 centymetrów sedan większe) wysokość – 1,46 m, szerokość – 1,75 m. Prześwit – 16 centymetrów. Co właściciele powiedzieć o samochodzie „Mazda Axela?” Recenzje zauważyć brak prześwit, szczególnie w okresie zimowym. Wydaje się, że jest to problem wszystkich kompaktowych hatchbacków.

salon samochodowy

Wnętrze, w porównaniu do 323F, wygląda o wiele lepiej. „Mazda” nabył nowe koło 3-ramienna kierownicę z przyciskami multimedialnymi, gładki panel i czerwoną tablicę przyrządów (rodzaj nutą sportowego). Każda skala „utonął” w studni. Karta drzwi są zintegrowane potężnych głośników. Po stronie pasażera – duży, pojemny schowek, który jest zamknięty na klucz. Maksymalna Trim „Mazda Axel” wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz nawigacji, który pozostawia panel środkowy. Konsola – dość szeroka i nie zatłoczona zbędnych przycisków. Wraz z wydaniem Radio „Axel” teraz jest w komplecie z systemem klimatyzacji. Stwarza to problemy przy wymianie radia na ewentualność. Pomimo przynależności do klasy kompaktowej, w terminie nie brakuje wolnego miejsca, jak stwierdzono w opinii wielu właścicieli. Na tylnym siedzeniu, istnieją trzy zagłówki i podłokietnik miękki. Każdy pasażer ma pasów. Reagują one dobrze i właścicieli miejsc. Są umiarkowanie twarde i mają dobre trzymanie boczne. W zależności od wersji, regulowane mechanicznie lub na dysku.

Charakterystyka techniczna pojazdu

Co silniki Mans "Mazda Axel?" Silnik jest głównie benzyny, ale istnieje również diesel „treshki”. Na nich powie w końcu.

Tak więc pierwszy przewód z silnikiem benzynowym jest jednostka 1,6 litra 105 KM. Silnik ten spełnia większość rynku rosyjskim.

Istnieje również wersja dwu-litrowy 150 KM. Silnik ma dobry moment. Do „setki” przyspiesza Axel Mazdy w 9 sekund. Maksymalna prędkość 200 kilometrów na godzinę. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym – 8,2 litra. Zalecana liczba oktanowa – AI-95.

Na rynku amerykańskim były dwie jednostki napędowe z wtryskiem paliwa rozproszonego wtryskiem:

  • Silnik 1,4 litra 84 KM. Dość rzadkie w Stanach Zjednoczonych. Niepłynne powodu słabych właściwościach dynamicznych. Aby rozproszyć setki trwało prawie 15 sekund.
  • Silnik 2,3 litra 170 KM. Rozproszenie do setki zajmuje 7,5 sekundy. Prędkość maksymalna – 250 km na godzinę.

Diesel "Mazda"

W odniesieniu do silników wysokoprężnych w kolejce jest reprezentowany tylko przez jedną jednostkę „paliwo stałe”. Co znajduje się jego parametry techniczne? „Mazda Axel» TD ma pojemność 109 koni mechanicznych w objętości 1,6 litra. Silnik turbo inny, więc ma dobre tempo. Przed setkami diesel „Axel” przyspiesza w 11,5 sekundy. Prędkość maksymalna – 182 km na godzinę.

Transmisja samochód

„Mazda Aksel” ma szeroki zakres PPC. Ustalono 4 rodzaje przekładni:

  • A mechanika pięć prędkości.
  • Cztery-stopniowa automatyczna.
  • A mechanizmy sześciu częstotliwości.
  • Pięć-biegowa automatyczna.

Najbardziej popularne – 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Jest duże zapotrzebowanie zarówno w Rosji i na rynku amerykańskim. Według wielu opinii, nie ma problemu w działaniu.

"Axel T"

turbodoładowany wersja „Mazda” dostępny jest w limitowanej serii. Są one obsadzone benzynowy 2,5 litra 280 KM. Aby rozproszyć setki trwało 6 sekund. Prędkość maksymalna jest ograniczona przez oprogramowanie, a jest 250 kilometrów na godzinę.

Podwozie samochodu

„Axel”, w przeciwieństwie do pozycji 323 posiada w pełni niezależne zawieszenie. Jednak samochód dostaje się trudne w dołach. Wynika to z Sportowy „Mazda” – opony o niskim profilu i krótkich klap udarze. Ale w zakrętach nie pięty, według opinii właścicieli. Przód – "McPherson", z tyłu – "mnogoryichazhka". Są to stabilizatory. Układ hamulcowy – tarcza na obu osiach. Przód – wentylowane. Niektóre wersje są zakończone z wentylowanymi tarczami i tyłu. Napęd – tylko przód.

wniosek

Tak, znaleźliśmy to, co jest „mazda Aksel„specyfikacje techniczne, projektowanie i wnętrze. Samochód nadal wyróżnia się z tłumu. Maszyna nie jest pozbawiony dynamiki (jeśli nie traktuje silnik 1,4-litrowy) i tanie w eksploatacji. Jest to jego główne zalety.