680 Shares 9782 views

Wyciąg Zawieszenie „Niva” własnymi rękami. Jak wdrożyć wyciąg przednie i tylne zawieszenie samochodu „Niva”?

Krajowy SUV VAZ „Niva” – doskonały analog nowoczesnych importowanych terenowych jeepów, a nawet niektórych napęd na cztery koła. Ta maszyna jest początkowo charakteryzuje się lekki, wysokiej prześwit dużej konserwacji. Jednakże dla bardziej pewni jazdy na drodze, niektórzy właściciele samochodów zrobić własny wyciąg zawieszenia. „Niva”, a następnie wznosi kolejne dziesięć centymetrów i jest w stanie pokonać wiele przeszkód.

Ponadto, ze względu na zwiększony prześwit na kierowców okazją do zainstalowania błoto terenowych opon o większej średnicy. A dziś przyjrzymy się, jak to zrobić na VAZ „Niva” zawieszenia unieść ręce.

Możemy dokonać wyboru

Aby zwiększyć prześwit najlepiej jest użyć fabrycznie ustawiony windy i postępuj według instrukcji dołączonych do niego. W tym przypadku, aby wyciąg zawieszenie, „Niwa” (VAZ-2121) będzie modernizować nie więcej niż 1 dzień. Ale można iść w drugą stronę – do takich szczegółów niezależnie. Dzięki czemu można dostosować „pola” do swoich indywidualnych potrzeb, które nie mogą być wykonane od zestawu fabrycznego.

instrumenty

W celu wytworzenia windy zawieszenia ( „Chevy Niva” diesel) na własną rękę, musimy przygotować kolejny zestaw części:

  1. Komplet przednich i tylnych sprężyn. Nie nadają się idealnie do części „Chevrolet Pole” 31,5 cm długości i grubości 1,57 cm. Można kupić sprężynę i drugiej opcji – wszystko zależy od gustu.
  2. przekładki gumowe z metalowych kubków. Im, będziemy instalować sprężynę.
  3. amortyzatory. Jak pokazuje praktyka, najbardziej odpowiednie dla produktów marki „Niwa” są Premium i Excel-G. Ale znowu, to wszystko zależy od rodzaju zawieszenia sztywności chcesz uzyskać wynik.
  4. Dystansowe pod górną przegubem kulowym. Im w sklepie jest mało prawdopodobne, aby znaleźć, i dobrze jest zamówić je od znajomego Turner. Grubość elementów dystansowych – rzędu 2-3 centymetrów. W tym przypadku, wsporniki pod tylne amortyzatory muszą podejmować własne ręce.
  5. Powiększone podkładki pod filiżanki. Wewnętrzna średnica musi wynosić 1 cm, zewnętrzna – 3 cm. Wszystkie te cele będziemy potrzebować 12 sztuk.
  6. Pod górną przegubów kulowych i kubek powinien kupić specjalny wydłużony śrubę. W tym przypadku, dane z tłumikiem fit „ósemki” (M8h65) oraz vazovskaya M10h75h1,25 jednostki wahacza 6 i 4, odpowiednio.
  7. Kilka gniazda, sprężyny i środki sprzęgające do płyt dla wykładziny.

O dystansowego

Dystansowe do tylnych amortyzatorów powinny tworzyć własne ręce. Jeśli nie, szok nie będzie uruchomiony w górę. Mogą być wykonane z tradycyjnego rogu metalu. Top niej spoiną 36 milimetrów tuleję o średnicy wewnętrznej 13,2 mm. Tym samym jej grubość powinna wynosić około 32 mm. Po tym wszystkim można rozpocząć, aby dźwig zawieszenia.

"Niva". Podnoszenie podwozia z rąk: Przednie zawieszenie

dzielimy na dwie części zadania. W pierwszym etapie będziemy mieli zmodernizowane przednie zawieszenie, drugi – z powrotem. Teraz jesteś gotowy do pracy. Aby rozpocząć, należy zdjąć koło i zwolnić tuleje. Ponadto, zgodnie z przegubem kulowym ustawionej gniazda, ustawione pod ostatniej płyty i unieść maszynę aż sprężyna nie będą kompresowane. Następnie zestaw opaskę na sprężynie, to kurczliwe odkręcić mocowanie amortyzatora. Następnie ekstrakt górne i dolne przeguby i usunięcia stabilizatora. Zwolnić dźwignię i demontażu sprężyny. Jak dalej zrobić podnieść zawieszenie? „Pole” pozostaje nieruchoma, a w tym czasie zwracamy się w stronę piasty koła i umieścić go na statywie. Ważne jest, aby nie uszkodzić przewodów hamulcowych.
Następnie zmniejsz wstrząs. Kilka skrajne śruby (które są na kole), aby zmienić wydłużone. Teraz konieczne jest ustalenie pomiędzy miseczką i ramienia spacer z zebranych podkładek kontaktowych. Następnie zainstalować specjalne przekładki gumowe z kubków stalowych. Mocowanie sprężyny. Ważne jest, aby ustawić je względem siebie. Następnie konieczne jest dźwignia linach. Zainstalować stabilizator i dolny przegub kulowy. Górna piłka zamontować poprzez łącznik. Zapiąć amortyzatory. Następnie zamocować piastę w miejscu i umieścić na kole, w celu usunięcia gniazda. Wszystko, teraz sfinalizowane przedniego zawieszenia.

"Niva". Modernizacja tylne zawieszenie

Teraz przechodzimy do drugiego etapu naszej pracy o zniesieniu – tylny modernizacji zawieszenia. Tutaj konieczne jest przygotowanie półautomatyczną spawarkę, a samochód do jazdy na dziurę patrzenia. Pierwszą rzeczą jest, trzeba zainstalować sprężynę jeszcze kilka filiżanek. Części te są zainstalowane w górnej części za pomocą standardowych śrub. Tylne amortyzatory są zainstalowane w zestaw uchwytów na miejscu, a ponadto spawanych. W rezultacie, tylna oś przesunie się do przodu i na boki. Aby tego uniknąć, trzeba rozszerzyć wszystkie istniejące projekty (w tym boczne). Dolna kubek jest cięty i przesunięte o pół do dwóch centymetrów. W tym przypadku konieczne jest, aby przenieść, tak aby nie urazić i nie złamać poprzeczke wał napędowy. Nowe naczynia zbyt spoin półautomat spawalniczy. Jest to w celu utrzymania tylną poprzeczkę przed uszkodzeniem podczas jazdy off-road. Dalsze wydłużenie zaworową sterowania hamulca. W rezultacie, długość 30 mm, powinna być większa od normy.

Ostatnie kroki

Następnie zgrzewa pod amortyzatorów pod palce zaciskowe hamulca rury stalowej. Zamocować amortyzatory i jazda do myjni samochodowych na przyrównania. Więc w końcu zrobić dostrajania mostu. Wszystko w tym samochodzie VAZ „Niva” został pomyślnie zaktualizowany tylne zawieszenie. Jak widać, podnoszenia podwozia jest całkiem możliwe, aby to zrobić w swoim garażu bez pomocy specjalnych narzędzi. Jednakże, jeśli nie masz półautomatyczną spawarkę, trzeba będzie kupić lub wypożyczyć, jak elektryczność czy falownik może spalić przez cienką metalu. Lub wybrać mniej grube elektrody.

Niebezpieczne liftovka dla pojazdu terenowego?

Jeśli korzystasz z tej metody modernizacji, zawieszenie ( „Niva” VAZ-2121 i „Chevrolet Niva”), oczywiście, będą bardziej wiarygodne i nadaje się do jazdy off-road. Jednak w tym samym czasie trzeba zapomnieć o felgi aluminiowe – on może być zainstalowany tylko taka maszyna stemplowane. Warto zauważyć, że wzrost średnicy kół prowadzić do zwiększenia momentu obrotowego – to trzeba zmienić Przełożenia na głównych parach. Ponadto, po tym uaktualnieniu trzeba będzie zainstalować mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu tylnej osi, a to znowu dodatkowy koszt.

Również w liftovke znacznie zmianę kąta złamania węży i przewodów hamulcowych i samego życia elementów zawieszenia w celu obniżenia, bo teraz samochód będzie stale narażone na ogromny stres podczas jazdy off-road. Jednak z drugiej strony, „Niva” prześwit wzrasta tak bardzo, że można dobrze ustalić tutaj 33-calowe koła (i że zamiast zwykłej 16-calowe!) Bez zwiększania łuki.

wniosek

Tak, my zorientowali się, jak zmodernizowane zawieszenie tylne i przednie.
„Niva” VAZ-2121 – to pojazd, na którym nie boi się robić eksperymenty, więc jeśli chcesz, możesz zwiększyć prześwit w dowolnym momencie, własnymi rękami.