488 Shares 1569 views

Co jest wyprzedzanie i co jest uważane za naruszenie przepisów ruchu drogowego?

Wyprzedzanie – zdecydowanie najbardziej niebezpieczne manewrów, które kierowca może podczas prowadzenia pojazdu. Pomimo prostoty tego pojęcia, nie wszyscy kierowcy zrozumieć jego znaczenie. Zobaczmy co wyprzedzanie i jak to zrobić tak, że nikt nie został ranny! Zacznijmy od terminologii.


Co jest wyprzedzanie i czym różni się od czasu?

Zanim zaczniemy nasz przegląd podstawowych zasad dotyczących wyprzedzania, niech określić pewne warunki. Więc wyprzedzanie – manewr, który polega na przenoszenie do nadjeżdżających pojazdów, mających na celu pogłębianie inny pojazd, a następnie powrócić do poprzednio zajmowanego pasa. Wielu kierowców mylić pojęć takich jak wyprzedzanie i ołowiu, co często prowadzi do problemów z prawem.

Przodzie samochodu nazywa się ruch z prędkością większą niż związanego pojazdu.

Tak więc, wyprzedzanie jest szczególnym przypadkiem terminów, ale postęp nie zawsze jest wyprzedzanie. Głównym wyróżnikiem szybkiego ruchu – zjazd na nadjeżdżających pasa. Jest to istotne dla sprawy, jeśli droga ma jeden pas ruchu w każdym kierunku. Jeśli dwóch lub więcej pasów ruchu, zawsze istnieje możliwość, aby zaliczki, bez konieczności wychodzenia do nadjeżdżających pasa.

Kiedyś to regułę, który otrzymuje brzmienie: „Wyprzedzanie jest dozwolone wyłącznie do przeprowadzenia po lewej stronie” To jest absolutnie logiczne, a po prawej stronie może być nadjeżdżających pasa. Ta zasada wykorzystywane przez nieuczciwych przedstawicieli policji drogowej, klarujących niedoświadczonych kierowców do posuwania się prawego pasa i przekazywanie go do niewłaściwego wyprzedzania.

Advance jest znacznie bezpieczniejsze niż manewr wyprzedzania, więc jest prawie zawsze dozwolone. A teraz przyjrzyjmy się, jak prawidłowo przeprowadzić manewr, który teraz opisać.

Preparat do wyprzedzania

Przed przystąpieniem do manewru, kierowca musi koniecznie upewnić się, że nadchodząca tor jest wolny w odległości wystarczającej do manewru, co nie jest niebezpieczne dla innych użytkowników dróg. Nie zawsze jest konieczne, aby liczyć czas i dystans z marginesem. Im większy margines, tym lepiej. Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że kierowca pojazdu powiązanej lub kogoś, kto cię porusza się w przeciwnym pasie, spowolni. Nie są do tego zobowiązane.

Wykonywanie wyprzedzania

Generalnie, zjazd do nadjeżdżających pojazdów zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, pod nadzorem sterownika, co sprawia, że wyprzedzanie. Jeśli zdarzy się wypadek, on jest winny. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy związany kierowca pojazdu (MV), celowo zakłócać wyprzedzania się (przyspieszenie „kiwanie” i t. D.). Zgodnie z przepisami nie może zapobiec wyprzedzania.

Zasady zabrania wyprzedzania w przypadkach, gdy prędkość samochodu nie jest wystarczająco duża. Na przykład, jeśli przejeżdżający samochód porusza się z prędkością 85 km / h, a swoim – 90 km / h, to iść do przodu z tym, że trzeba co najmniej 180 metrów. W tym przypadku, paski licznik powinien być wolny od co najmniej 360 metrów (180 metrów dalej do nadjeżdżających samochodów). W przypadku, gdy kierowca wykonuje podwójne wyprzedzanie (bezpośrednio przed dwoma pojazdami), konieczne jest zwiększenie tej odległości co najmniej dwukrotnie. Jeśli wyprzedzają samochody powoli, to lepiej zrezygnować z manewru, ponieważ potem, wracając do swego pasa, będzie się zakłócać tego samochodu. Nawiasem mówiąc, podwójny karnet, zgodnie z przepisami mogą być realizowane tylko w przypadku gdy na koniec pierwszego manewru trzeba będzie natychmiast rozpocząć drugi.

Zakaz wyprzedzania

Teraz rozważmy przypadki, gdzie wyprzedzanie jest zabronione pod względem sytuacji na drodze, to znaczy, gdy nie ma takich czynników zakaz, jaki znaki, oznaczenia i inne.

Więc wyprzedzanie jest zabronione, gdy:

  1. Wspinać pojazdu podróżujących z przodu, czyni przeszkód objazdów i wyprzedzania.
  2. Te same pierwsze TS złożył lewy kierunkowskaz.
  3. TC, przesuwając tyłu, zaczniesz wyprzedzać.
  4. Pod koniec manewru, nie będzie mógł wrócić do swojego pasa ruchu bez powodowania zakłóceń pojazdu tylnej wiatru.

Tak więc, wszystkie te zasady można streścić w jednym: „Wyprzedzanie jest zabronione w przypadku mijania pojazdu (przedniej lub tylnej), zanim zaczął manewrować”.

Miejsca, gdzie wyprzedzanie jest zabronione

Kierowcy często zapominają, gdzie to możliwe, a jeżeli nie jest możliwe przeprowadzenie manewru, co może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Miejsca, gdzie wyprzedzanie jest zabronione:

  1. Kontrolowane skrzyżowaniach i nieuregulowane skrzyżowań w przypadku, gdy poruszają się na drodze dojazdowej.
  2. przejściach dla pieszych.
  3. przejazdy kolejowe i sąsiednie 100 metrów na drodze, po każdej stronie.
  4. Mosty, wiadukty, estakady i tunele.
  5. Niebezpieczne zakręty, wyciąg górny i inne obszary o ograniczonej widoczności.

skrzyżowanie

We wszystkich kontrolowanych skrzyżowaniach ten manewr jest zabronione. Przypomnijmy, że regulowane są te skrzyżowania, kolejność ruchu, na którym zestaw światłach. Jeśli ruch nie jest (lub nie działa), ale nie są priorytetowe znaki, skrzyżowanie dotyczy nieuregulowane. Na tym skrzyżowaniu można wyprzedzać, ale tylko jeśli jedziesz wzdłuż głównej drogi.

W tym przypadku, przy głównej drodze nie powinien zmienić kierunek. Jeśli zmienia kierunek i jesteś w ruchu w prawo, potem rondach musisz działać zgodnie z zasadą „prawej ręki”. Innym czynnikiem, który może utrudniać wyprzedzania na nieregulowanym skrzyżowaniu, jadąc na głównej drodze – w sąsiedztwie skrzyżowania przejściu. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest zabronione w każdym przypadku.

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu najbardziej istotne w przypadku wznoszenia pojazdem, poruszając się w przód, skręcić w prawo. Aby to zrobić, musi zwolnić. I wynika z pojazdu, tak aby nie spowalniać, można uzyskać wokół niego w przeciwnym pasie. Warto od razu zweryfikować istnienie znakiem „głównej drogi” i nie ma przejścia. Pamiętaj, że wyprzedzanie jest zawsze będzie zabronione! Należy zauważyć, że kierowca pojazdu, który w tym czasie obraca się w lewo z drogi wtórnej, ryzykuje uruchomionej maszyny wyprzedzania. Dlatego, pozostawiając drugorzędną drogę, trzeba się upewnić, że nikt nie wyprzedza samochód, zwracam się do głównej drogi w prawo.

Most, wiadukt, wiadukt i tunel

Na wszystkich tych odcinków dróg, aby wykonać przed krzywej z ruchomymi do nadjeżdżających ruchu jest zabronione. To samo odnosi się do obszarów w ramach tych obiektów. Czasami małe mosty nie są widoczne, a kierowca, pozostawiając nadjeżdżających pasa, po prostu nie widać. W tym przypadku, poza miastem do identyfikacji most jest jeszcze trudniejsze, gdyż jej granice nie mogą być oznaczone odpowiednimi znakami. To po raz kolejny podkreśla, że wykonywanie wyprzedzania, należy zachować szczególną ostrożność.

Obszary o ograniczonej widoczności

Jak pan wie, wspinać się wyprzedzić pojazd jest zabronione na niebezpiecznych zakrętach, szczyty wzniesień i innych obszarach o słabej widoczności. Obecność stromego wznoszenia lub ostrym zakręcie zazwyczaj zapobiec poprzez odpowiednie znaki. Warto zastanowić się, że wyprzedzanie jest zabronione na górze każdego wyciągu, to znaczy, że nie musi być cool.

W ogóle, ograniczonej widoczności, zgodnie z SDA, zadzwoń, ograniczonej widoczności terenu, roślinność, parametry geometryczne dróg, budynków i innych obiektów, w tym innego pojazdu. Tak więc, ta koncepcja jest bardzo niejasne. Zawsze warto skupić się na głowie, zwłaszcza w przypadku takim jak wyprzedzanie, gdzie wszystko zależy od prawidłowo obliczoną czas, dystans i prędkość, i, oczywiście, doświadczenie.

Wyprzedzanie jest zabronione: Znaki i oznaczenia

Typowo, wszystkie czynników wymienionych powyżej, zakazujące wyprzedzania, obsługiwane za pomocą odpowiednich oznaczeń i oznaczeń. Przed niebezpieczne obszary są prawie zawsze jest tam znak „Wyprzedzanie jest zabronione”. Znaki nie może się ostać, chyba że przed przeprawy. W tym przypadku działa ona stałe oznakowanie. A jeśli nie, to po prostu pamiętać, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest zabronione! W ten sposób, w zasadzie, w celu sprawdzenia legalności manewru jest wystarczające w przypadku braku „Nie” znak wyprzedzania, ciągłe linie nacięć.

W tym przypadku, jeśli zaczęły wyprzedzać, a już zmierza w przeciwnym pasie zobaczył linia przerywana oddzielające dwa kierunki, zamienia się w ciało stałe, to lepiej zrezygnować z manewr i wrócić na swoje miejsce. Taki manewr być traktowane jako wyprzedzania liniami ciągłymi. Kierowcy zaczynają wyprzedzać ciężarówkę często, a on zamyka jego znak ciała „Wyprzedzanie jest zabronione”. W tym przypadku okazać się prawem ich przypadku będzie trudne.

Kierowcy często zwracać uwagę na znaki, ale zaniedbują oznakowania. Warto zauważyć, że jeśli sytuacja ruch pozwala wyprzedzać, ale układ zakazuje, na przykład podczas jazdy przez skrzyżowanie manewru jest dać. Przechodząc przez linię ciągłą może skutkować poważnymi karami.

Etykieta na drodze

Tak, wiemy już, co jest wyprzedzanie z prawnego punktu widzenia. Teraz pomówmy o ważny element, bez którego życie kierowca byłby znacznie mniej wygodne – etykiety. Na drodze jest zawsze warto pamiętać o szacunku dla innych użytkowników dróg. Wyprzedzanie – wręcz niebezpieczny manewr, więc nie kolidują z kimś, kto próbuje wyprzedzić. Doświadczeni kierowcy ciężarówek mają pewne niepisane zasady etykiety dotyczące wyprzedzania. Przede wszystkim, to prawy kierunkowskaz, aby pokazać, że jazda do tyłu samochodu mogła wyprzedzić je bez przeszkód. To bardzo pomaga, bo czasem na ogromną ciężarówką trudno jest analizować sytuację w pasie nadjeżdżających. Po drugie, kiedy wyprzedzać niebezpieczne truckers to lewy kierunkowskaz, ostrzegając kierowcę podróżujących z tyłu. Mogą to zrobić również w przypadku, gdy prawo jest znak „Wyprzedzanie jest zabronione”, ale z tyłu kierowca nie mógł go zobaczyć. Te same maniery, i przeniósł się do kierowców samochodów osobowych. Dlatego też, gdy planuje przekazać, warto zapoznać się z przejętych kierunkowskazami samochód. I nie zapomnij, po przeprowadzeniu zakończenie wyprzedzanie innych użytkowników dróg podziękowania za pomoc.

wniosek

Dzisiaj przypominamy sobie, że to wyprzedzania, czym różni się od czasu, i jakie przepisy regulują. Na koniec chcę powiedzieć, że ponieważ narusza warunków pełnej kontroli nad sytuacją osoba może zapłacić karę. A kiedy analfabetą zachowanie na drodze (w tym w ramach przepisów), można stracić i życie. Dlatego przeprowadzenie określonych czynności na drodze, konieczne jest, aby upewnić się, że nie będzie zagrażać bezpieczeństwu i że wśród innych użytkowników dróg. I nie zapomnij o grzeczności!