365 Shares 3591 views

Wymiana nagrzewnicy tap VAZ-2114 z jego własnymi rękami

Żuraw grzejnik VAZ-2114 – jeden z najsłabszych układu chłodzenia. On zepsuje tak często, że większość właścicieli samochodów, zdobyć doświadczenie, własną, aby zmienić go na nowy bez żadnych problemów. Dlaczego się zawiesi, a także o tym, jak grzejnik wymiana dźwig VAZ-2114 krok po kroku omówimy w tym artykule.

Co to jest i dlaczego trzeba zaworu nagrzewnicy

Element ten jest urządzenie zamykające do regulacji przepływu chłodziwa przez grzejnikiem. W ciepłej pory roku, kiedy grzejnik nie jest zazwyczaj używany, sterownik powoduje zamknięcie zaworu, a gorący zamarzaniu lub zamarzaniu są pominięciem go bez ogrzewania lub wstrzykuje swobodnemu przepływowi powietrza w kabinie. Zimna, wręcz przeciwnie, urządzenie jest otwarte, zwalniając drogę do chłodziwa do „pieca”. To jest nieskomplikowany sposób zamiar regulacji klimatu w kabinie VAZ-2114.

Żuraw jest napędzana przez linę z dźwigni znajduje się w konsoli środkowej samochodów. Dźwignia wyznaczonego długą czerwoną strzałkę na dole.

Przyczyny awarii

dotknij przyczyny niepowodzenia są tylko dwa:

 • przywieraniu (zakwaszanie) elementy robocze mechanizmu blokującego do korpusu lub do siebie nawzajem;
 • naruszenie korpus uszczelniający (nieszczelności).

Biorąc pod uwagę, że jego konstrukcja nie jest składane w każdym z tych przypadków wymaga nie tylko remonty i pełną wymianę grzejnika dźwig VAZ-2114.

Jak ustalić, że zawór jest uszkodzony

Zdiagnozować uszkodzenie jest łatwe. W pierwszym przypadku przyczyną jest utlenianie elementów mechanizmu blokującego. Prowadzi to do tego, że nie jest już po prostu poruszać się w dowolnym kierunku.

Podczas próby, aby przesunąć dźwignię zaworu, nie drgnie. Starają się zakłócić mechanizm stosując siłę, jest obarczona złamania dźwigni, pęknięciu kablowej lub mechanicznego uszkodzenia żurawia.

Naruszenie urządzenie uszczelniające jest przyczyną uszkodzenia uszczelki, które są głównie wykonane ze zwykłej gumy reaguje przeciw zamarzaniu i przeciw zamarzaniu. Rozumiem, że z kranu popłynęła, będzie kałuża płynu chłodzącego na matę do przedniej nogi pasażera lub tłustej białej powłoce na szybie, która jest jej odparowanie. Ale w tym przypadku trzeba się upewnić, że jest zawór kroplówka, zamiast chłodnicy „piec” lub rury.

Wybór baterii

Dzisiaj, w samochodzie można nabyć trzy rodzaje urządzeń do ogrzewania blokowania:

 • Standard (normalny regularny kranu z Wpy) z mechanizmem blokującym metalu i gumową przegrodę;
 • Ball (z mechanizmem blokującym jak przenoszenie kuli z otworem);
 • ceramicznej (posiada mechanizm blokujący z dwoma płytkami ceramicznymi).

Dźwig standardowy zainstalować cię nie polecam żadnej z Automaster. Będzie ona trwać długo, a cena nie różni się zbytnio od zmodernizowanych modeli. Wymiana nagrzewnicy tap VAZ-2114 na kuli pozwala mu pracować trochę dłużej, ale to nie rozwiąże problemu całkowicie, a jego mechanizm blokujący jest również metalowa.

Jest najlepiej sprawdzone urządzenia ceramiczne. Mają obudowę z tworzywa sztucznego oraz mechanizm ceramiczny, nie jest podatna na procesy utleniania. Takie urządzenie będzie działać wystarczająco długo, jeśli nie pozwoli uszczelki.

Poniższa tabela przedstawia modele grzejnik Crane VAZ-2114 ze wskazaniem producenta, numer katalogowy oraz rodzaj mechanizmu blokującego.

producent

Numer katalogowy

Materiał mechanizm blokujący

Luzar

2108-8101150

ceramika

YAVVA

2108-8101150

ceramika

„Mapa drogowa”

21080-8101150

ceramika

AvtoVAZ

21080-810115000

metal

TSN-Citron

8.5.2

metal

OAT DAAZ

21080-810115000

metal

Co powinno być w zasięgu ręki

W celu wykorzystania grzałki wymiana VAZ-2114 nie trwa długo, to lepiej zawczasu przygotować niezbędne narzędzia i zasoby. Potrzebujemy:

 • pojemnik z szeroką szyjką do zbierania uwalnianego płynu chłodzącego (nie mniej niż 5 l);
 • Śrubokręt krzyżakowy;
 • Wkrętak ;
 • klawisz 10;
 • klawisz 13;
 • szczypce;
 • 4 ślimakowe zacisk 15-23 mm;
 • środki do usuwania rdzy (typ WD-40);
 • szmata.

Ponadto, samochód będzie musiał być ustawiony na „pit” lub na molo.

Następnie opiszemy jak wygląda wymiana nagrzewnicy dźwig VAZ-2114. Zdjęcia tego procesu zostały przedstawione w artykule.

Preparat do procesu wymiany

Po przejechaniu samochodu na platformie, otworzyć maskę, odkręcić korek wlewu chłodnicy i czapce na zbiorniku wyrównawczym. Następnie idziemy pod samochodem. Poniżej bloku cylindrów znaleźć korek spustowy chłodziwa (nie mylić z korkiem spustowym oleju do obudowy). Pre zastępując pusty pojemnik odkręcić go z kluczem 13 i czekać, aż cała ciecz jest odprowadzana.

Po tym, wyjdzie spod samochodu i udać się do komory silnika. Wymiana grzejnik dźwig zostanie wykonany z kabiny, ale musimy odkręcić go spod kaptura. W komorze silnika po stronie pasażera znajdziemy dwie rury idzie do salonu. Wejście i wyjście dźwig rury. Oni osłabić obroże i ich rozłączyć. Przy rurach dwa gwintowane kołki i nakrętki. Są one w rzeczywistości, naprawić kran. Aby ułatwić odkręcić nakrętkę, leczenie płynu spinki rdzę.

Dla wygody, zastępując dotknąć niektóre z podstawowych i właścicieli samochodów całkowicie zdemontować deskę rozdzielczą. Rozwiązanie to nie jest konieczne. Pokażemy Ci, jak wymiana podgrzewacz dźwig VAZ-2114 bez konieczności zdejmowania panelu.

demontaż dźwigu

Przejdź do wnętrza samochodu na przednim siedzeniu pasażera. Po lewej nogi pasażera mają zaślepkę. Musi ona być usunięta przez odkręcenie śruby śrubokręt krzyżakowy. Teraz, że mieliśmy dostęp do korka chłodnicy grzejnika i kranu są umieszczone pod suchą szmatką. Jest to niezbędne w przypadku wycieku płynu chłodzącego.

Wkrętak z cruciate bat osłabić kleszcze dysze na urządzeniu blokującym i odłącz je.

Ponadto wymiana dźwigu nagrzewnicy wymaga odłączania kabla sterującego. Weź szczypce i trzymając uchwyt utopił im śrubokręt płaski kabel napędu odłączyć. Następnie ponownie przesuwa się w komorze silnika.

Kluczem 10 odkręcić nakrętki mocujące kran. Dalsze wyodrębnić niedziałający mechanizm blokujący po stronie pasażera.

Instalowanie nowego grzejnika kran

Instalacja dźwigu w odwrotnej kolejności. Najpierw przymocować go do nadwozia poprzez przykręcenie nakrętki na śruby, a następnie podłączyć kabel napędu. Kołnierze do armatury także lepiej zastąpić nowymi. Należy zwrócić uwagę na stan węży. Jeśli końce są zbyt rozciągnięte lub są pęknięcia i lepiej je wymienić. Jeżeli wszyscy byli w porządku, mają one podłączone do kranu i mocowane zaciski przy pomocy śrubokręta. Przykryć płytkę w miejscu aż do zbioru. Musimy sprawdzić, czy nie ma wycieków, gdy silnik jest uruchomiony.

Oto, co do zasady, a cały proces. Jak widać, wymiana nagrzewnicy dźwig VAZ-2114 z jego własnymi rękami nie jest takie trudne zadanie.

Zakończenie i próba szczelności

Po zakończeniu wracamy pod samochód i dokręcić śrubę spustową. Po tym, wlać chłodzącego do króćca chłodnicy, koncentrując się na poziomie w zbiorniku rozprężania.

Wymiana VAZ-2114 grzejnik kran wymaga dokładnego sprawdzenia szczelności połączeń na końcu prac konserwacyjnych i opanowanie to będzie interesujące zobaczyć, jak dobrze to działało.

Możemy uruchomić silnik i szary go aż wentylator chłodnicy. Bez wyłączania silnika, sprawdzić szczelność przewodów połączeniowych w kabinie i pod maską. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, staramy się otworzyć i zamknąć zawór przesuwając dźwignię gdy dmuchawa. W pozycji otwartej, powietrze jest wdmuchiwane do kabiny musi być gorąca. Oznacza to, że mechanizm blokujący jest otwarty i płyn chłodzący przepływa przez grzejnik. Przy zamykaniu zimne powietrze musi przepływać kran. Wskazywałoby to, że mechanizm blokujący zablokowany przepływ cieczy chłodzącej w chłodnicy „piec”.

Kilka porad

 1. Wymiana grzejnik tap VAZ-2114 musi być wykonane w bardzo krótkim czasie w identyfikacji jego winy. Zwłaszcza jeśli mówimy o wycieku chłodziwa. I przeciw zamarzaniu i przeciw zamarzaniu są toksyczne!
 2. Nie warto zaoszczędzić, wybierając kranu. Lepiej wziąć dobry model marki, która jest odporna na utlenianie i używać go 5 lat niż rok kupić urządzenie z wątpliwej jakości i pochodzenia.
 3. Nie należy stosować niskie chłodziwa – na ich skład zależy od czasu trwania prac nie tylko z ciężarami, ale także cały układ chłodzenia.
 4. Jeżeli kranu przecieka i zapach w kabinie koszty przeciw zamarzaniu albo zapobiegający zamarzaniu, a szkło ma powłokę olejową, niezbyt lazy do mycia i suszenia maty lub dywanów, i wycierania szyby z użyciem roztworu alkoholowego.
 5. Jeżeli powyższy proces wydaje się skomplikowane dla Ciebie, lepszy kontakt z myjni.