397 Shares 7090 views

Dlaczego iPhone nagrzewa się podczas pracy?

Na rynku elektroniki istnieje ogromna ilość produktów wysokiej jakości, które zapewniają komfort i łatwość komunikacji w pracy i podczas zabawy. Znamiennym przykładem takich produktów jest iPhone.


Ten gadżet jest wykonany z niezawodnych materiałów i ma wiele zalet w porównaniu do innych smartfonów. Jednak w niektórych przypadkach, urządzenie to umożliwia usterkę i zaczyna się nagrzewać. Najczęściej, gdy problem w baterii telefonu komórkowego należy wymienić lub naprawić ten problem. Jednak, aby rozwiązać problem trzeba znaleźć powody, które prowadzą do nadmiernego nagrzewania gadżetu.

Dlaczego iPhone nagrzewa?

Opisane urządzenie mobilne jest podgrzewana przez kilka powodów:

  • W niektórych przypadkach, ogrzewanie następuje przy nieprawidłowej instalacji nowego oprogramowania iOS. System operacyjny, gdy usterka zużywa dużo energii, w wyniku przyspieszonego zużycia energii akumulatora i telefonu ogrzewania.
  • Podczas ładowania baterii telefon komórkowy nagrzewa się podczas korzystania z uniwersalną ładowarkę. Oraz w celu uniknięcia problemu, gadżet powinien zostać obciążony kosztami oryginalnej ładowarki, ponieważ w przeciwnym razie może to doprowadzić do samozapłonu iPhone.
  • Wysokie napięcie ładowania telefonu w prowadzi do wzrostu temperatury. Nie możemy pozwolić na to, że bateria była całkowicie rozładowana podczas korzystania z gadżetu.
  • Nieostrożne obchodzenie się, takich jak upadek i uderzenie negatywny wpływ na urządzeniu.
  • Najczęstszym powodem, ogrzewa ayfon jest wnikanie wilgoci do wnętrza korpusu urządzenia. Ciecz dalej gadżet ogrzewanie prowadzi do utleniania kontaktów lub zwarć.

Jakie inne problemy spowodowane przez ogrzewanie iPhone

Po miesiącu, telefonu musi być oczyszczany z nagromadzonego pyłu oraz wszelkie inne rodzaje zanieczyszczeń, które wnikają do wnętrza urządzenia. Jeśli iPhone jest podgrzewana w trybie czuwania, aby rozwiązać problem należy wymienić akumulator.

Aby nie trzeba spekulować dlaczego iPhone jest ogrzewany, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na inne problemy:

  • bateria trzyma ładunek na kilka godzin;
  • nastąpiła awaria oprogramowania, przejawiający się spontanicznie przełączanie menu, włączanie lub wyłączanie gadżetu m p..;
  • gadżet zawiesza lub spowalnia;
  • Problemy pojawiają się, gdy telefon jest wyłączony.

Wszystkie te czynniki, w różnym stopniu prowadzić do częściowego lub całkowitego podgrzewania obudowy, co dalej prowadzi do uszkodzenia urządzenia.

Powody do ogrzewania „iPhone 5”

ogrzewanie telefon przyczynia się do wielu różnych powodów. Jeśli „iPhone 5” jest ogrzewany, można skontaktować się z centrum serwisowym, ale można spróbować najpierw rozwiązać problem samodzielnie.

Dlaczego jest podgrzewana „iPhone 5”? Jeśli tak się dzieje, gdy aktywna praca nie jest prowadzona, to jest oczywistym powodem do niepokoju. A powody do ogrzewania, jak już powiedzieliśmy, sporo: wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, awarii programu, problem z zasilaczem kontroler.

Na przykład, jeśli bateria jest uszkodzona, na baterii pojawi się czerwony wskaźnik. Taki akumulator należy natychmiast wymienić. Nadmierne korzystanie z ustawień aplikacji (takich jak ustawienie aktualizacji, Bluetooth, Wi-Fi, różne programy działające w tle, oraz wszelkie inne procesy) telefon działa szybciej, a bateria szybko się rozładowuje.

Podczas ładowania drogi, nagłe spadki energii elektrycznej, wykorzystanie potężnych ładowarek do telefonów w większości przypadków zaczyna się nagrzewać. Podłączenie do telefonu do sieci rozładowania akumulatora w przyszłości prowadzi do uszkodzenia akumulatora.

Staje się też jasne, dlaczego iPhone jest ogrzewany gdy nadchodzi z zimnego do ciepłego pomieszczenia. Nagłe wahania temperatury szkodliwe dla niego. Przy wejściu od ulicy, gdzie temperatura poniżej 30-40 ° C, niż w pokoju natychmiast włączony, a więcej pracy z iPhone surowo zabronione!

Z jakiegoś powodu, podgrzewane „iPhone 5S”?

Powinieneś wiedzieć, że większość z urządzenia grzewczego może być usunięty po aktualizacji. Tryb uśpienia pozwala odciążyć systemu operacyjnego i oszczędza energię.

W niektórych przypadkach, dlatego gorąco „iPhone 5 S”, jak również inny smartphone generacji to wada produkcyjna. A jeśli to zidentyfikować, producent szybko zmienia się na nowe urządzenie, tak długo, jak telefon został zakupiony w sprawdzonej miejscu.

Dlaczego jest podgrzewana „iPhone 6”

W niektórych przypadkach „iPhone 6” staje się cieplejsza niż w standardowych przypadkach, prostych, naturalnych przyczyn. Korzystanie szereg dodatkowych funkcji, takich jak 3G lub 4G, sprawdzanie poczty, prowadzi do nieznacznego ogrzewania gadżetu. Stale działa Wi-Fi, i prowadzi do dość silnego urządzenia grzewczego. Dodatkowo, gdy zdalny punkt ayfon spędza większą ilość energii w połączeniu z siecią, co również prowadzi do przegrzania.

I dlaczego jest podgrzewana do ładowania iPhone? Temperatura urządzenia, gdy połączony z ładowarką, nieco lepszą. Jeżeli przed podłączeniem została w pełni zamknięta, prowadzi również do ogrzewania, ponieważ otrzymuje się duże ilości energii.

Należy pamiętać, że praca z iPhone, podłączony do sieci, nie możesz! Prowadzi to nie tylko do telefonu na nadmierne ciepło, ale również szybkiego pogorszenia stanu baterii.

Przyczyny przegrzewania iPhone podczas jego eksploatacji

Dlaczego iPhone nagrzewa się podczas pracy? Może to przyczynić się do różnych procesów, takich jak przejściu gry, oglądania filmów, słuchania muzyki lub audiobooków. Kiedy dodatkowe obciążenie – wielokrotne aplikacje – ogrzewanie gadżet odbywa się znacznie szybciej niż w standardowych warunkach.

Jeśli telefon jest naprawdę gorąco w trakcie rozmowy, praca z aplikacjami i innych działań gadżet jest załadowany, należy natychmiast rozwiązać problem. Niewielki wzrost temperatury ciała w takich operacjach jest normą.

Po pewnym okresie pracy gadżetu, przywrócić uszkodzony jednostka staje się prawie niemożliwe. Podziały przebiegają w czasie. Po upadku lub uderzeniu korpusu mikropęknięcia wzrostu utleniania i ślady korozji, stają się coraz dłuższe. Dlatego też, jeśli urządzenie rozpocznie się rozgrzać, konieczne jest, aby zobaczyć się ze specjalistą.

Kiedy nadmierne ciepło jest winą ciało musi zostać jak najszybciej usunięte, w przeciwnym razie będzie to bezpośrednio wpływa na wydajność iPhone w przyszłości może doprowadzić do kosztownych napraw.