670 Shares 5371 views

Smartfon Lenovo Vibe P1M: Opinie z właścicieli, specyfikacje, opisy i funkcje

Prawdopodobnie każdy użytkownik nowoczesnych smartfonów często do czynienia z sytuacjami, w których urządzenia pobieramy gwałtownie maleje. A po południu, że prawie spada do zera. Na problemie producentów urządzeń mobilnych nie są pierwszym roku walk. Oni, podobnie jak TRIZovtsam wynalazca, szuka alternatywnych rozwiązań. Jednak zwiększenie pojemności baterii konsekwentnie przynosi nie najlepsze korekty ergonomii urządzenia. Jednym z przełomów w tej dziedzinie można nazwać smartfon Lenovo Vibe P1M, który podsumowuje potwierdzić ten fakt.

Krótki zestaw specyfikacji technicznych

Smartfon Lenovo Vibe P1M, których opinie szybko rozprzestrzenił się do międzynarodowej sieci, trudno będzie mógł ubiegać się o tytuł zaszczycony flagowego. Jednak według zwykłych użytkowników, jest w stanie zaskoczyć potencjalnych nabywców. Spróbujmy znaleźć te opcje i zastanowić się resztą.

Aby być precyzyjnym, przed nami jest typowym przedstawicielem klasy smartphone, wykonane w obudowie znanego jako monoblok. Karta SIM musi obsługiwać na standardzie Micro. Urządzenie działa w sieciach GSM typu. Transfer danych odbywa się kosztem technologii EDGE, HSPA. Możliwe jest również, aby LTE 4G.

Platforma i chipsy

Wielu ludzi docenić smartfon Lenovo Vibe P1M. opinie klientów wskazują na dobrą skuteczność. Ludzie oceniają go na solidnej czterech. Urządzenie działa w oparciu o system Android w wersji „” operacyjnego 5.1. Jest zbudowany z dwóch gigabajtów pamięci RAM, jednak dostępne dla użytkownika, aby angażować się w zastosowaniach 1,5 GB. W tym samym czasie ilość wewnętrznej pamięci do przechowywania danych użytkownika wynosi 16 GB. To jest bez uwzględnienia nośnika zewnętrznego. Obsługuje karty pamięci Micro SD rozmiarze standardowo do 32 gigabajtów.

Patronat i autonomiczne działanie

W swojej klasie jest jednym z najbardziej konkurencyjnych urządzeń – smartfon Lenovo Vibe P1M 16 GB. Opinie wskazują, że urządzenie jest wyposażone w specjalne urządzenia do ochrony przed wilgocią i kurzem. Na jego 13 rubli takie posunięcie nie może być otsenon amatorskich urządzeń mobilnych. Nawiasem mówiąc, urządzenie wykorzystuje typ akumulatora litowo-polimerową. To jest oceniane na 4000 miliamperów na godzinę. Bateria nie jest wymienny, niestety. Mimo to, na dłuższą metę jest zdolny smartfon Lenovo Vibe P1M Dual SIM: opinie jego właściciele twierdzą, że gadżet może pracować do 16 godzin w sieciach komórkowych trzeciej generacji. W trybie gotowości, operacja będzie około 564 godzin.

Ekran i procesor

Być może ostatni punkt zasługuje na „chipy”. Ale jeśli nie, będziemy starali się łączyć pracę procesora na ekranie. Jest to typowy wyświetlacz o przekątnej równej pięciu cali. Obraz jest wyświetlany na ekranie jako HD. Oznacza to, że mamy do czynienia z rozdzielczością 720 przez 1280. W celu złożenia ekranu stosowany typ matrycy IPS. Jest to możliwe w celu zmniejszenia zmęczenia oczu.

Według użytkowników, nawet jeśli odwzorowanie kolorów jest na poziomie najwyższej nazwać to też nie będzie działać. Gęstość kropka – 294 pikseli na cal. Pojemnościowy wyświetlacz reaguje na pięciu jednoczesnych dotknięć. Ta maksymalna wartość. I jako procesor, jesteśmy obecnie „dzieło sztuki” od MediaTek. W ramach prac chipsetu zaledwie cztery rdzenie. Częstotliwość pracy – jeden GHz. W celu rozwiązania problemów wystarczy nawet trywialne jak to do pracy do wielu zadań. Jednak wymagające aplikacje będą wisi, niestety.

Aparat i interfejsy

Lenovo P1M Vibe Podwójna, których opinii duża liczba klientów zostały pozostawione na oficjalnej zasobem firmy, ma główny aparat o rozdzielczości ośmiu megapikseli. Urządzenie jest wyposażone w automatyczną regulacją ostrości na temat fotografii. Nabywcy są spełnione, który jest dostępny dla wideo strzelanie z klatek 30 sztuk na sekundę z rozdzielczością 1280 x 720 pikseli.

Ponadto istnieje lampy do tworzenia zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. Moduł kamery z przodu jest zaprojektowany do pięciu megapikseli. Wśród możliwości komunikacyjnych niezbędnych do wyboru Wi-Fi, pracujący w zakresie b, g, n «Bluetooth” wersja 4.1, obecność modułu LTE. Wtedy wszystko w standardzie. To samo microUSB 2.0, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm norma. Tu, być może, wszystko, co trzeba wiedzieć.

Opcje

Jego zestaw dostawy jest mało prawdopodobne, aby zaskoczyć Lenovo Vibe P1M Onyx. Opinie o nim w pierwszym dosłownie wysadzili Internetu. Ale potem, jak w piśmie ludowej regularnie, wydaje się, że zestaw nie jest tak bogaty. Mimo pewnych jakości akcesoriów w chwili obecnej. Kiedy otworzyć okno, będziesz mógł od razu znaleźć ładowarkę. Jego napięcie wyjściowe wynosi 5,2 woltów. Istnieje również standardowy kabel Micro USB. Są proste i słuchawki do słuchania muzyki lub radia. Są to wkładki. Oczywiście, pójdą do zestawu słuchawkowego, jeśli alternatywą jest po prostu nie ma. W każdym przypadku należy użyć ich nie ma sensu.

Konstrukcja i cechy wyglądu

Zapoznanie się z urządzeniem nie daje jednoznacznych reprezentacje niego. Opinie pozostają kontrowersyjne. Ilu specjalistów – tak wielu z nich. Ale wszyscy zgadzają się, że telefon jest rzeczywiście dla znacznie mniejszej ilości niż to wygląda. Projektanci to osiągnąć za pomocą polerowania urządzenie strona obwódki. są również przetwarzane i soczewka kamera, wyświetlacz, krawędź, a każdy z tych klawiszy. Jest to najbardziej kosztowny połysk naprawdę powala wszystko mylić. Zabieg ten jest najczęściej znaleźć w smartfonach metalowych. A gdy weźmiemy naszego urządzenia, możemy spodziewać się czuć zimno. Ale nie było.

Być może wtedy czekamy, a pierwsze rozczarowanie faktem, co sprawiło, że smartfon Lenovo Vibe P1M Black. Opinie użytkowników opisują go jako wersja wykonana w innych kolorach, jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego. Jednak, aby przyzwyczaić się do tego od dłuższego czasu nie jest konieczne. Okazuje się, że plastik jest akceptowalnej jakości. On jest bardzo przyjemny w dotyku i praktyczny. Przykładowo, tylna pokrywa jest wykonana z miękkiego ściegu. Ma uhvatistye boczną. Można powiedzieć, że projektanci i wydać swoje pieniądze wraz z odsetkami. Pracowali dobrze, uważany najmniejsze wady. Możemy nie wiele można zarzucić jakiegokolwiek elementu na zewnątrz, nawet jeśli mocno chcieć. Po prostu nie ma powodu. To samo można powiedzieć o jakości wykonania. To nie jest najwyższej klasy, ale spadnie całkiem solidne cztery. Istnieje małe zarysowanie w zagłębieniu paneli bocznych. Ale roszczenie do tyłu produktu, który nie będzie działać. Ona jest twarda, trwała, gruba.

Smartfon Lenovo Vibe P1M Biały. Recenzje, ergonomia

Jeśli chodzi o kolory, chińska firma nie excel. Ona po prostu następuje zasad klasycznego wzornictwa. Przykładem był smartfon Lenovo Vibe P1M, których opinii nie są znacznie różni się od swojego białego odpowiednika. W każdym razie, maszyna ma dość typowe wymiary, które są nieodłączne w nowoczesnym sektorze publicznym. Cóż, wykluczenie może osiągnąć grubość. W naszym przypadku jest to 9,35 mm. W tym przypadku, urządzenie jest równa masie 148 gramów. Takie cechy, jest dalekie od typowego smartphone klasy „super” jest wynikiem wstawienia pojemności baterii w 4000 mA na godzinę.

Takie warunki nie bardzo nawet obniżyć ogólną wydajność. Pomimo tego, projektanci i inżynierowie firmy dołożyli wszelkich starań, aby ich, aby osiągnąć ten cel. Powinno to obejmować metody wizualne. Wystąpić i dotykowe funkcje. Jest, na przykład, fazowane krawędzie. Są one częściowo ukryć smartphone grubości. Nawiasem mówiąc, nie jest przypadkiem, że tworzywo sztuczne został wybrany do produkcji. Jeśli korzystasz z metalu, okazuje brzydkie mini cegły. Projektantom umysłu została wniesiona systemu bilansowania. W rezultacie, jesteśmy silni, możemy powiedzieć, dobrze dziać smartphone, które jednak nie męczy dłoni nawet podczas długotrwałego użytkowania.

sterownica

Złącza, wraz z przyciskami znajduje się dość typowe dla smartfonów firmy. Po prawej stronie możemy znaleźć ekran blokady klawiszy. Znajduje się tuż powyżej i przycisk bliźniaczy do regulacji głośności i zmienić tryb dźwięku. Tutaj wszystko jest dość prozaiczny. Jedyną rzeczą, która wyróżnia się, to elementy: są one niezwykle zaniżone. Palec po raz pierwszy takie rozwiązanie jest niezwykłe. Jednakże kupujący są pewni, że można się przyzwyczaić do wszystkiego. I ten przypadek nie jest wyjątkiem.

Dolna granica pomieścić otwory, które odpowiadają, odpowiednio, dla wycofania mikrofon i głośnik. Ciekawe i lewa twarz. Jest tylko jeden przycisk, można go nazwać suwak. Po przesunięciu aktywuje tryb oszczędzania energii lub odwrotnie, wyłącz go. Na górze widzimy złącze interfejsu, którego położenie do „Lenovo” stało się tradycją. Istnieją dwa wejścia: jedno do słuchawek przewodowych standardowe 3,5 mm, a drugi – do formatu kabel MicroUSB.

Przedni panel będzie widoczne jako całkowicie czarne, gdy urządzenie wyświetlające jest wyłączony. Oto małe szczegóły, które biorą pod uwagę projektanci, Zadowoleni klienci, nie będziemy ukrywać. Widzimy układ tradycyjnej górnej części ekranu. Składa się z wskaźnikiem, który sygnalizuje nieodebrane zdarzenia, słuchawki, przednią kamerę. „Do smaku” dodaje czujniki jasności i bliskości. Że, co do zasady, jest charakterystyczny telefon, której cena wynosi 13 tysięcy rubli.

pokaz

Nie trzeba mówić o niespodzianki. Chociaż nie jest to zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę smartfonu. Można wybrać typową matrycę IPS. Ekran ma przekątną równą pięciu cali. Zgodnie z tymi warunkami obraz jest wyświetlany jako HD, to znaczy, że mamy rozdzielczość wynosi 1280 x 720 pikseli. Mieszczan powiedzieć, że do perfekcji, oczywiście, daleko, ale jakość obrazu nie jest zła. Raczej cechą mniej lub więcej dobre smartphone budżetu.

Po rozpatrzeniu poziomy jasności i kontrastu, można przystąpić do ich kalibracji. Ale dużo miejsca do działania nie jest przestrzegana. Przeczytaj tekst w naturalnym świetle, jak to możliwe, że nie narzekają kupujących. To jest w porządku z kątami. Ale oto co spodobało, więc jest to dobra jakość oleophobic powłoka. Unika szybkich wydruków build-up. A gdy tak się stanie, można szybko i łatwo usunąć je.

Część sprzętu

Przedmiotem dzisiejszej recenzji jest wyposażony w bardzo skuteczny rodziny procesorów MediaTek. Ten MT6735m chipset. Możemy powiedzieć, że cztery rdzeń „Cortex-A53” radzi sobie z wyzwaniami, które są umieszczone przed procesorem. Częstotliwość zegara każdego z nich jest równa 1 GHz, ale z większym przyspieszeniem i może być mowy. Jako akceleratora graficznego zainstalowanego „Mali-T720.” W zasadzie taki związek sprawia, że można skutecznie pracować w trybie wielozadaniowych, bez awarii i wisi. Choć to tak zwane ciężkie zabawki nie będzie zachowywać się zupełnie prawidłowo. Ze względu na brak procesora szybkości klatek spada znacznie w porównaniu z lekkich i prostych przykładów realizacji.

Nawet przy maksymalnym CPU i smartfonów w ogóle, prawie nie czuć, że ciało jest rozgrzane. To dobrze. Chciałbym jednak zauważyć, tutaj jest chyba najważniejsza część: programiści pracowali ciężko, aby oszczędzać energię. Mimo, że bateria litowo-polimerowa sam w sobie jest dość duża, funkcje oszczędzania energii, które odegrały mówi pod ręką. Wśród innych przydatnych funkcji w sprzęcie, mówią właściciele smartphone, można uwzględnić obecność dwóch gigabajtów pamięci RAM. Ona, oczywiście, dostępny dla zadań użytkownika nie są w całości. Ale twierdzą, że jest to zwycięski rozwiązanie proponowane przez chińską firmę swoich potencjalnych klientów, to jest trudne. Z pamięci nieulotnej (16) PL dostępnych około 12-14. interfejsy bezprzewodowe obejmują „Bluetooth” w wersji 4.1, jak i LTE. Może być stosowany, a dwie standardowe karty Micro SIM.

oprogramowanie

Na oficjalnej stronie producenta szczegółowo opisane smartphone Lenovo Vibe P1M Black. Opinie klientów są tam. Ludzie piszą, że byli mile zaskoczeni, biorąc urządzenie po wyjęciu z pudełka. Okazało się, że jest on uruchomiony Android 5.1 system operacyjny. Chiński producent ma wbudowane w oprogramowanie i jego powłoki, by tak rzec, opatentowane rozwiązanie. Jeśli ktoś nie wie, możemy powiedzieć, co cechą jest możliwość wyboru konkretnego motywu wizualnego. Smartphone to tradycyjny ruch spółka. Model P1M ma sporo zaprogramowanych programów i usług. Wiele osób pewnie myśli, że każde oprogramowanie ładunek nie może się odbyć. Być może to jest. Jednak jego instalacja podczas wielokrotnych prób nie wpływają na ogólną wydajność. Dlatego, aby mówić o tym prawie nie warto.

Chciałbym podziękować inżynierowie i programiści skorupę, co zrobili świetną robotę na pracy interfejsu. Nawet po krótkim użyciu już wiedzą, że działa szybko, szybko, bez zwłoki czasowej. To, co jest naprawdę niezwykłe dla smartphone, proponowanych nabywców na cenę. Stabilność, wydajność – to charakterystyczne cechy tego urządzenia w porównaniu do innych konkurentów. W czasie testu zaobserwowano żadnych nieprawidłowych zjawisk i odchylenia w powłoce.

Zdjęcia i wideo

Tutaj wszystko kręci się wokół kosztów ponownie Lenovo Vibe P1M Czarnego. Opinie mówią, że, z jednej strony, niektóre oczekiwać zawrotnej wynika z smartphone z tym przedziale cenowym nie trzeba. Z drugiej strony, powiedzieć, że możliwości fotograficznych w urządzeniu sytuacja jest zła, nie włącza język. Przeciwnie, istnieje pozytywna średnia dla danej klasy smartphone. Oczekujemy kamerę główną ośmiu megapikseli i „frontalka” pięciu jednostek. Miłośnicy autoportretów, nawiasem mówiąc, z pewnością docenią wysoce tych jednostek.

Jest jeszcze jeden ciekawy wzór. Przejawia się to w tym, że jakość obrazu będzie wprost proporcjonalna do poziomu oświetlenia w miejscu fotografowania. Ludzie, którzy kupują smartfon, wskazują, że aby uzyskać dobry obraz o lepszej ostrości w deszczowej pogody nonsolar byłoby bardzo trudne. Istnieje pewien zestaw domyślnych ustawień, które można skręcać wycisnąć maksymalną jakość aparatu. Film jest nagrany w rozdzielczości 720 pikseli, ale można ją obniżyć. Dochodząc do wniosku Podsumowując: aparat można zrobić dobre zdjęcia. Ale nie jest to arcydzieło, to na pewno.

Telefon Lenovo Vibe P1M. opinie

Mogą powiedzieć ludziom, którzy zakupili ten model chińskiej jednostki? Jako podstawę wzięto dwóch opiniach wyposażenia sklepów internetowych. Dzięki nim, okazało się, że pozytywne cechy są elementy, takie jak potężny procesor pracuje w połączeniu z dużą ilością pamięci RAM, baterii litowo-polimerowej energooszczędnego. Członkowie zauważyć, że moduł LTE działa dobrze bez usterki. Ale to, co im się nie podoba ten telefon, więc to nie jest najlepszy (kontrastu), a ekran nie jest bardzo wysokiej jakości aparat. Mimo, że są w stanie zrobić całkiem przyzwoite strzałów z umiejętnego obchodzenia się i pomyślnego środowiska. Pozostała część urządzenia jest w pełni odpowiada wartości, który jest oferowany na rynku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę sprawne działanie oprogramowania i systemu operacyjnego.