154 Shares 3317 views

Jak przygotować grunt do sadzenia? Jaki jest najlepszy grunt dla sadzonek?

Nowy Rok przychodzi na własną rękę. W ogrodzie śniegu i zimna. Jednak był to pierwszy plantatorzy zima roślinne otwarcie sezonu. Co jest powodem takiego wczesnego siewu? Dotyczy to zwłaszcza upraw warzyw, która jest wymagana do dojrzałości technicznej od 90 do 150 dni. Sadzonka metody pozwala na przyspieszenie dojrzewania owoców. Data wysiewu nasion w szklarni zależy od indywidualnej kultury i jej odmiany. Przy ustalaniu siewu należy obliczyć ciepło niezbędne dla roślin. nie powinniśmy się spieszyć. To może prowadzić do obniżenia jakości sadzonek.

Główne warunki dla uzyskania materiału rozmnożeniowego

Pierwsze dobry plon warzyw zależy od jakości sadzonek. W celu uzyskania wysokiej jakości materiałów siewnych jest konieczne:

 • używać nasion jakości;
 • przedsiewnego traktowania produkcji nasion;
 • obserwować termiczną, światło i tryby wodnych.

Ale zanim przygotować nasiona i rozpocząć sadzenie, należy dbać o kontenerach sadzonek i gleby.

przygotowanie gleby

Jak przygotować grunt do sadzenia? To pytanie jest bardzo ważne dla uprawy roślin w pomieszczeniach zamkniętych. Niedoświadczeni hodowcy nie zwracają wystarczającej uwagi na ten problem. W rezultacie, wschodzące siewki zaczynają boleć i umierają. Spróbuj zrozumieć przyczynę. Przy wyborze gleby może przebiegać na kilka sposobów:

 • kupić gotowe gleby;
 • przygotowanie struktury gleby samodzielnie.

Gotowy podkład można znaleźć w sklepach. Zazwyczaj jest to uniwersalne zemlesmes przeznaczone do uprawy sadzonek roślinnych. Ale na podstawie doświadczeń wielu plantatorów, możemy z całą pewnością powiedzieć, że bardziej wiarygodne Drugi sposób wykorzystania gleby. Lepiej jest być ostrzeżony wcześniej i być przygotowanym na jesieni własną rękę.

Podstawowe wymagania dotyczące składu gleby dla sadzonek warzywnych

Przed przygotowanie ziemi do sadzenia, należy uznać za szczególnie. Skład gleby powinno zapewnić prawidłowy rozwój i wzrost tego lub innego kulturę roślinnego. Do tej ziemi, aby spełniać następujące wymagania:

 • płodność;
 • Zawartość Wymagany zestaw mikroelementów;
 • neutralnej kwasowości;
 • kruchość i wystarczającą przepuszczalność;
 • brak nasiona chwastów i szkodników;
 • Wyeliminowanie infekcji i toksyn.

Składniki stosowane do wytwarzania podłoża i zemlesmesi

Preferowane do uprawy ziemi można wytwarzać przy użyciu różnych związków organicznych i nieorganicznych w ściśle określonych proporcjach. Co do zasady, w swoim składzie zawierają trzy lub cztery części.

Torf ziemia – to górna warstwa gleby, pokryte trawą. Jest zbierane latem lub jesienią. Przerwane łopata cienką warstwą gleby umieszcza się w pojemniku w celu późniejszego wykorzystania. Zastosuj darń grunt po specjalnym szkoleniu. Ponadto przed użyciem, poddaje się obróbce cieplnej. Wykorzystane jako podstawa gleby do sadzenia.

Torf (koń, przejście lub nizinny) – rozkładających martwe rośliny. Wzbogacenie gleby materii organicznej poprawia strukturę.

Sphagnum mech – roślina wieloletnia. Jako część mieszaniny gruntu jest do zastąpienia. Vaccum mech poprawia jakość gleby, która staje się bardziej otwartą strukturę. Naturalne właściwości antybakteryjne roślin – doskonałym narzędziem od zgnilizny korzeni.

Trociny – odpady po obróbce drewna. Zapewnia luz i przepuszczalność gleby.

Kompost – ulega rozkładowi przez mikroorganizmy substancje organiczne. On jest doskonałym naturalnym klimatyzacji powietrza. Zawartość próchnicy i minerałów zapewnia odżywienie roślin.

Piasek jest stosowany w celu zwiększenia porowatości i kruchości. Sprzyja wnikaniu wilgoci i powietrza do systemu korzeniowego sadzonek. Zastosuj gruboziarnistą strukturę.

Kokos – kokos. Stosowany do wytwarzania podłoży.

Wermikulit – minerał składający się z warstw płytek. Z dobrą chłonność wilgoci, składnik uniemożliwia wysychanie gleby.

Perlit – lekki materiał porowaty. W celu uzyskania materiałów wulkanicznych poddaje się obróbce cieplnej. Dodanie perlitu do mieszaniny gleby sprawia, że luźne i oddychająca. To także poprawia zdolności utrzymywania wody zemlesmesi.

Oprócz wyżej wymienionych komponentów, i innych pritenyayut zwiększających wilgotność, takich jak:

 • hydrożel;
 • gliniec;
 • rozdrobnione pianki.

Aby zmniejszyć kwasowość gleby jest przydatna do zastosowania komponentów śledzenia:

 • wapno wapna w proszku;
 • kredy;
 • Mąka dolomitu.

Grunt pod sadzonki powinny być gotowe do sadzenia. elementy detalu, aby sobie z tym poradzić w upadku. Przechowywać je w plastikowych pojemnikach w temperaturze zera.

Komponenty, które nie powinny być stosowane do przygotowania gleby

Do sadzenia materiał był silny i zdrowy, zanim przygotować ziemię do sadzenia, trzeba wiedzieć na temat elementów, które nie są wskazane do stosowania w mieszaninie gleby. Dość często pojawia się pytanie o wykorzystaniu ziemi z ogrodu. Jest to niepożądane. Powodem jest to, że mogą one być obecne nasiona chwastów i szkodliwych zakażeń. Ta ziemia mogą być owady i dżdżownice. Również w glebie nie zawierają nowego nawozu. Nie używaj niedojrzały kompost i nieleczona ziemi darń.

Wytwarzanie glebie sadzonek

Przed przygotowaniem do uprawy ziemi określenia składu gleby dla danej hodowli. Uprawa warzyw ma pewne cechy indywidualne. I oczywiście, skład gleby mogą być różne. Grunt na sadzonki pomidorów mogą mieć następujący skład:

 • Obie części murawy ziemi;
 • jedna część kompostu i torfu;
 • jedna część piasku lub perlitu.

Trawiasta ziemi umieszcza się w pojemniku zbiorczym. Nie może zawierać żadnych grudek. Primer ugniata i dobrze wymieszać. Do tego dodano kompost lub torf. Mieszaninę ziemia powinna być jednorodna. Po dodaniu piasku lub perlit łączyć wszystkie składniki gleby starannie zmieszano. Grunt na sadzonki pomidorów przygotowane. Jest ona przeniesiona do pojemników do sadzenia nasion.

pieprz ziemia sadzonki mogą być takie same jak w przypadku pomidorów. Można użyć inną strukturę:

 • trzy kawałki darni ziemi;
 • jedna część kompostu;
 • jedna część trocin
 • jedna część piasku.

Ziemia do sadzenia papryki i pomidorów przygotowane z wyprzedzeniem. Na tydzień przed zasiewem podstawę do rozprowadzania potencjału sadzonki i nawilżają różowy roztwór nadmanganianu potasu. Następnie można dodać nawozy mineralne i popiół drzewny.

Przygotowanie podłoża dla sadzonek warzywnych

Głównym składnikiem kompozycji do gleby nad ziemią. Jednak możliwe jest uprawa ziemi bez sadzonek. W tym celu, zamiast zwykłej ziemi oczyszczonej. Jedną z opcji może być sadzenia strukturę:

 • dwa kawałki zrębków;
 • jedna część piasku.

Ciekawym rozwiązaniem dla rosnących siewek może służyć substrat kokosowy. Otrzymuje się go ze skórki orzechów kokosowych. To podłoże ma dobrą wydajność, głównymi są sterylność i przyjazność dla środowiska. Jest to zrównoważone mieszaniny płodnych dobrą przepuszczalność dla wody i powietrza. Alternatywnie, do uprawy sadzonek tabletki kokosowym – wciśnięty kokosa.

Poza tym podłożu kokosowym, możliwe jest użycie substratu torfowego. Podstawą jest to naturalny materiał – torf.

Nowoczesne metody uprawy sadzonek

Nowe metody uprawy sadzonek wyeliminować potrzebę gleby i podłoża. W tym celu trocin, papieru lub hydrożelu. sadzonka uprawę bez ziemi pozwala na ograniczonej przestrzeni, aby uzyskać wystarczającą ilość materiału do sadzenia. Do uprawy na papierze moczone nasiona. Następnie umieszcza się je na wilgotną ściereczką umieszczonej w plastikowym pojemniku. Na szczycie ich polietylenu schronienie. Co za tym idzie jest to, że tkanina była mokra. Po kiełkowanie nasion jest stale zwilżone. Temperatura nie powinna spadać poniżej 25 ° C.

Do uprawy sadzonek roślinnych można stosować na mokro trocin. Nasiona wysiewa się w potraktowano wrzącym dokumentach wody. Sadzonki są objęte filmu kontenera. Film powschodowo jest usuwany. Zbiorniki zamontowane na dobrze oświetlonym miejscu. Pielęgnacja jest regularne podlewanie. wydać również 2 podkorowy dziewanny.

sadzonka uprawę bez ziemi ma swoje zalety. Główną z nich – to sterylny. Eliminuje to możliwość uzyskania infekcje, nasiona chwastów i szkodników.