688 Shares 3981 views

Śruba polan: tasak, nowość

Od niepamiętnych czasów, tradycyjne narzędzie do rąbania drewna opałowego siekiery uznane. To jest tak wszechstronne narzędzie, które o niej nawet wymyślone opowieści (pamiętacie „Owsianka z siekierą”?) I zagadek. Tak więc, mimo legendarny, użyj go do współczesnego człowieka, przyzwyczajony do pracy fizycznej, jest dość trudne. W pierwszych dniach występują modzele na rękach, jest ból w okolicy lędźwiowej i innych nieprzyjemnych „niespodzianek”. Ale co, mimo wszystko, jakieś wyjście z tej sytuacji powinno być? I to jest! Zamiast zwykłych osi można kupić specjalny rozdzielacz śrubowy. Jego specjalna konstrukcja i niewielki silnik umożliwia duża ilość drewna do posiekać na jak najkrótszy okres czasu. Ponadto, za pomocą tego urządzenia, prawie nie wywierać siłę cięcia pieńki. Sam sposób używać go w gospodarstwie domowym może absolutnie każdy, nawet na emeryturze. Co to za urządzenie cud i jak to działa? Niech szybko dowiedzieć.

projekt

Zewnętrznie przykręcania tasak tasak wygląda bardzo konkretnie. Kształt i struktura różni się od tradycyjnych maszyn do obróbki drewna. W środku tego rodzaju urządzenia jest umieszczony stożek z gwintem. Dzięki odwrotnej stronie uruchomiony silnik, który zapewnia ruch obrotowy śruby. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest dość prymitywne. Jednakże, jest również łatwy w użyciu. Wszystko trzeba podzielić na kilka części pnia – to w celu dostosowania go do wierzchołka ślimaka i odczekaj kilka sekund, aż osiągnie punkt maksymalnych dopuszczalnych włókien gap (każde drzewo ma swoją wartość). Po tym, drzewo z powodzeniem podzielić na kilka części. Wszystko, co pozostało do zbierania Poleshko, wynikające z ogromnym pniu, i dostosowania go do kolejnej śruby.

Należy zauważyć, że śruba ma bardzo wąskie ostrze Cleaver. Jego szerokość jest 3-4-krotnie mniejsza niż wysokość całej tarczy. Za pomocą tej konstrukcji, metalowy płynnie przechodzi w Śruba do drewna i szybko rozdarcia wzdłuż włókna, która pozwala na uzyskanie na wyjściu kompaktowych kęsów.

aplikacja

Głównym zastosowaniem tego urządzenia – ten wyrąb i pozyskiwanie witryny. Śruba również rozgałęźnik jest stosowany w zakładach przemysłowych do drewna opałowego, który następnie będzie spalić lub ogrzeje w obudowie grill.

parametry techniczne

Średnica ślimaka używany do cięcia włókien drzewnych wynosi około 80 mm, przy czym długość urządzenia wynosi około 250 mm. Silniki elektryczne są używane do celów gospodarczych potrzeb dwufazowe biegnący od 220 V, pojemność 3-4 kW. Z tych specyfikacji urządzenie łatwo pęka pniaków 50 x 50 centymetrów.

splitter Śruba: cena

Należy zwrócić uwagę, dobre cenowej tego urządzenia w porównaniu z maszynami obróbcze koszt takiego urządzenia będzie kilkadziesiąt razy tańsza – od 3 do 6000 rubli. Zatem koszt wersji przemysłowej, przeznaczony do masowej produkcji kłód, nie osiągnie poziomu 13 tysięcy rubli.