99 Shares 4029 views

Jak zbudować harmonogram w programie Excel? Instrukcje krok po kroku dla początkujących

Dziś, pakiet Microsoft Office jest jednym z najbardziej wydajnych, nowoczesnych, komfortowych i wielofunkcyjnych kompleksów, który jest popularny nie tylko w dużych przedsiębiorstwach i instytucjach, ale również idealny do użytku domowego. Praca z różnymi elementami pakietu, można tworzyć proste notatki i dokumenty tekstowe i potężną bazę danych, dostosowanego do konkretnych celów i zadań.


Microsoft Excel – jeden z programów zawartych w pakiecie podstawowych programów biurowych i pozycjonuje się jako arkusza kalkulacyjnego. W rzeczywistości, Excel – potężne narzędzie, które pozwala na pracę nie tylko z podstawowych funkcji zawartych w pakiecie, ale z makrami – specjalnie zaprogramowanych algorytmów, które zaczynają działać w przypadku aktywacji arkusza lub książki, podświetlenie lub zmienić komórkę, naciskając odpowiedni klawisz i itd.

Jednym z najbardziej prostych i intuicyjnych funkcji programu Excel prac – budowa ilustracjami graficznymi do odpowiedniego zakresu arkusza kalkulacyjnego. Jak zrobić wykres w Excelu? Najprostszym i najbardziej zrozumiały sposób, który jest wykorzystywany zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów – Kreator wykresu. Znajdź kreatora nie jest trudne: jest w standardowym pasku narzędzi i posiada ikonę, która pokazuje wykres słupkowy. Ponadto Kreator wykresów można znaleźć poprzez podmenu „Wstaw» (Excel w wersji 2003), wybierając odpowiednią ikonę.

Po uruchomieniu kreatora wykresów, zbudować wykres w programie Excel nie jest problemem! Najpierw musisz wybrać typ wykresu, które potrzebujesz. Powiem jak zbudować wykres do Excela, ważne jest, aby pamiętać, że należy wybrać typ wykresu w kreatorze, a następnie nacisnąć przycisk „Dalej”, przechodząc do następnego etapu.

Drugi etap pozwala wybrać zakres komórek, które będą używane w harmonogramie budowy. Zanim jednak narysować wykres do Excela, ważne jest, aby zidentyfikować linię osi i podpisanie odpowiednich wartości, które są nazywane serii Kreator wykresów. Po wszystkich danych na temat przyszłego harmonogramu, należy nacisnąć przycisk „Dalej”, po raz kolejny przeniósł się do następnego etapu.

Trzecim krokiem w procesie tworzenia diagramu pozwala zmienić wygląd przyszłości graficznym wyświetlaczem danych. Jak narysować wykres w Excelu , aby wyświetlić legendę, jako siatki ustawień i danych tabeli? To bardzo proste: wszystko, co musisz wiedzieć o przyszłej wykresu należy określić na tym etapie, przełączanie między poszczególnymi zakładkami.

W końcowym etapie czwartym, Excel wyświetli monit, aby wybrać, gdzie będzie umieszczony utworzyć wykres: na osobnej kartce lub na istniejący (niekoniecznie na którym kreślenia została uruchomiona). Schemat budowy Zakończenie następuje po naciśnięciu przycisku „Gotowe”.

Podsumowując, otrzymany wykres zawsze jest możliwe, aby zmienić podświetlanie wynikowy wykres w arkuszu i przez Mistrza diagramów. W tym przypadku parametry, które wybrano początkowo tworzyć graficzny wyświetlacz danych będzie zobowiązany do wskazania w kreatorze. Można je zmienić, jak trzeba.

Biorąc pod uwagę wygląd otrzymanego wykresu, należy zwrócić uwagę, aby podjąć wszelkie niezbędne zmiany wynikające diagramie mogą być dwukrotnie podkreślając harmonogram. Jednocześnie SAS otwiera okno „Formatuj obszar wykresu”, gdzie można dokonać niezbędnych zmian.

Tak, to jest oczywiste, że odpowiedź na pytanie „Jak zbudować harmonogram w programie Excel?» Jest proste i intuicyjne dla użytkownika o dowolnym poziomie umiejętności obsługi komputera. Microsoft Excel – arkusz kalkulacyjny unikalny, co pozwala nawet początkującym używać bardzo potężne narzędzie do przetwarzania danych.