85 Shares 7778 views

Kaukaski płci męskiej i żeńskiej nazwy

Nazwy mieszkańców Kaukazu są dość zróżnicowane. W tym artykule będziemy mówić trochę o czym są i skąd. Ponadto prezentujemy krótką listę, która zawiera najbardziej typowe nazwy kaukaskiej.


Nazwy Kaukazu: skład

To właśnie w tym regionie jest naprawdę dużo i nie stanowią one jedną wspólną tradycji kaukaskiej. Onomasticon Kaukaz składa się głównie z niezależnych tradycji wszystkich państw narodowych. Oczywiście, każda grupa etniczna ma swoje własne opcje, zakorzenione w kulturze i języku narodowym. W związku z tym, wiele nazwisk jest pewien kolor kraju, w którym występuje. Niemniej jednak, na Kaukazie i istnieje jakiś wspólny zbiornik, jak wiele nazw kaukaskie pochodzą z perskim i arabskim. Ich rozmieszczenie w regionie ze względu na islamizacji, która przeszła większość państw kaukaskich. Christian sam kraj, takie jak Gruzji i Armenii mają Onomasticon, co jest dość charakterystyczny tradycja, że niewiele wyróżnia. Oprócz Kaukazu, istnieją różne subethnos który, zachowując swoje unikalne tradycje kulturowe i religijne, są również wyróżniają się nazwami znaków, że dzieci być nazwane.

Nazwa rasy kaukaskiej: źródła

Pomijając wszystkie rodzaje szczególności skupiamy się na tym, co jest głównym nurtem rasy Onomasticon. W odniesieniu do nazw źródeł, że praktycznie nie różni się od innych grup etnicznych, osiadłych na całym świecie. Po pierwsze, najstarsze pochodzą nazwy rasy kaukaskiej nazwami zwierząt i roślin. Równie popularne formy pochodne od cech przyrody, które rodzice chcą pielęgnować ich potomstwa. Dalej są nazwy związane z bogactwem, dobre samopoczucie i zdrowie. Nazwy damskie są także powszechne tematem urody. Często jest ona symbolicznie i metaforycznie związane z kwiatami i księżyca. Chociaż w rzeczywistości nazwy związane z ciał niebieskich, można odzyskać w osobnej kategorii. Wreszcie, jeśli chodzi o imiona męskie, często koreluje z kategoriami mocy, siły i mocy. Poniżej prezentujemy niektóre z najciekawszych naszym zdaniem nazwy rasy, dzięki czemu można poczuć ich specyfikę.

male names

Szamil. Jest to bardzo popularna forma nazwy. Przetłumaczyć go można używać słowa „włącznie”.

Abu. Właściwie, to była nazwa jednego z najbliższych współpracowników i krewnymi proroka Mahometa. Z tego powodu uważa się, honorowy wśród wyznawców islamu, i dlatego jest często spotykany na Kaukazie.

Rashid. Przetłumacz tę odmianę języka rosyjskiego jest dość trudne. Odnosi się to do kilku cech, takich jak mądrości, świadomości i doczesnej mądrości.

Wspomniany. Kaukaski chłopców imiona, jak zostało powiedziane, często są pochodzenia arabskiego. Ta nazwa – wśród nich. To znaczy „szczęśliwy”.

Ibrahim. Imię, szczególnie popularna w Czeczenii. Pochodzi z formy hebrajskiego: „Abraham”. To znaczy „ojcem wielu narodów”.

Murat. W przekładzie rosyjskim imię oznacza „pożądany cel.”

Denis. Inna nazwa, która jest charakterystyczna przede wszystkim dla Czeczenii. Ale to pochodzi z Grecji, gdzie tzw boga wina.

Mustafa. Oznacza „wybrany”. Jest to jeden z najbardziej popularnych nazwisk wśród muzułmanów.

Rahman. Bardzo piękne imię, co tłumaczy się jako „miłosierdzie”.

Mansour. Jeśli staramy się przełożyć na rosyjskim imię, masz coś w stylu „chroniony”.

Umar. To znaczy „życie”.

Ramazan. W rzeczywistości, tak zwany święty miesiąc kalendarza muzułmańskiego.

imiona żeńskie

Ainura. Tłumaczone jako „najwyższego światła”.

Aisha. Jest to bardzo powszechne imię żeńskie na Kaukazie. Jest to związane z koncepcją życia i może być tłumaczone jako „na żywo” lub „żywe”.

Aliya. Noble nazwa, która oznacza „wywyższony” czy „wybitny”.

Balzhan. Kaukaski imiona dla dziewczynek są często oparte na żadnych symbolicznych analogii. Na przykład, opcja ta dosłownie oznacza „miód”, nawiązując do „słodki smak” jego posiadacza.

Gulnaz. Języku rosyjskim oznacza „łagodny, jak kwiat”.

Samir. Nazwa ta ma dwa znaczenia. Ten pierwszy odnosi się do macierzyństwa i płodności i dosłownie „owocne”. Inna wersja jego tłumaczeniu – „owocowe”. Ale drugie znaczenie, które zainwestował, najlepiej jest przekazywane słowo „towarzysz”.