254 Shares 8615 views

Perwersja – cechą percepcji lub patologii: jaka jest wieloznaczność terminu?

Zgodnie z ogólną definicją, zakłócenia – to postrzeganie zniekształcenia lub nieprawidłowości w działaniu, to jest nienaturalne lub bolesne odchylenie moralnym, seksualny charakter standardami przyjętymi w społeczeństwie z jego kultury, moralności, zasad, przepisów. Definicja perwersji spada również nieporozumienie wspólne słowa i prawa.


Przez przejawy zniekształceń rangi psychiki ludzkiej, gdzie jest brak odpowiednich lub zakłócenie ludzkich uczuć, charakterystyczne dla danego wzorca zachowania. Brak świadomości dobra i zła jest także opisana jako szaleństwo i niemoralności jednostki.

perwersja seksualna: trudność w określeniu

perwersja seksualna oznacza naruszenie pożądania seksualnego oraz sposobu jego realizacji. Przejawem dewiacji seksualnej charakteryzuje się cechami zachowań i percepcji rzeczywistości, której podstawą mogą być zaburzenia psychiczne, relacje międzyludzkie, a także czynniki fizyczne – szkoda, stosowanie zachęt i narkotyków. Często zboczenie seksualne odbywa się ze względu na chorobę psychiczną, na przykład, z powodu schizofrenii.

Określenie „zboczenie seksualne” powstał w trakcie badania naukowcy nieprawidłowości wymagających leczenia. zaburzenia, które utrudniają realizację zatrudnienia, interakcji społecznych, powodując, powodując cierpienie. Argumentując, że takie zakłócenia, należy zauważyć, że w medycynie nie zawsze możliwe jest wyraźne rozróżnienie między normami i patologii psychicznej. Jeśli jednostka zachowanie nie jest zgodne z kryteriami kulturowych i moralnych społeczeństwa, musimy mówić o patologii medycznej i prawnej przestępstwa „przeciwko odporności.”

Jednak nie wszystko jest takie proste. Na przykład, wiek poszczególnych przypadkach można uznać za dojrzały seksualnie i dopubertatnogo. Dlatego też, w przypadku pedofilii nie można ustalić jedynie na podstawie wieku, wypaczenia, czy nie, dlatego, że sama chęć nie jest chorobą, w przypadku braku cierpienia psychicznego, czy realizacja pragnień w praktyce.

Przyczyny i objawy

Według analityków, korzenie odchyleń seksualnych pochodzą z dzieciństwa, pod powtarzanych zachowań seksualnych, nie mogą ulec zmianie. Według innej wersji, zniekształcenia percepcji seksualnej – wynik zadane traumy w dzieciństwie.

perwersja seksualna – to efekt kilku czynników, w tym następujące:

 • upokorzenie i kara przez rodziców;
 • przemocy seksualnej;
 • Strach przed aktywnością seksualną;
 • Zaburzenia psychoseksualną
 • Wpływ społeczny;
 • nadużywanie alkoholu;
 • przyczyn fizjologicznych.

Dziś eksperci sporządzili listę nietypowych perwersje seksualne:

 • Narratofiliya polega wzbudzenie poczucia słuchu banały lub wyrażenia obsceniczne.
 • Piktofiliya – wypaczeniem, zgodnie z którym dana osoba lubi oglądać zdjęcia, zamiast preferowanej płci.
 • Mehanofiliya – pociąg seksualny do mechanizmów i emocji prędkości.
 • Pirofilit – uzyskania przyjemności seksualnej na widok ognia.
 • Podofiliya – jest związane z foot-fetysz, który charakteryzuje się atrakcją na podeszwach stóp.

Czy jest możliwe do wyleczenia perwersji seksualnej

Trzeba powiedzieć, że problemem nie jest ograniczony pod nadzorem specjalisty zaburzeń psychicznych, tak aby odróżnić zakłócenie od normy, to jest skomplikowane przez pacjenta starannie ukrywał chorobę z jej otoczenia. Bał ujawniania i sankcji karnych. Ponieważ takie zachowanie mogłoby tylko pogorszyć chorobę.

Jeśli przyczyna perwersji seksualnej – lub urazu lub patologii, to postrzeganie podatnym na korektę z pomocą terapeuty, psychiatra, seksuolog, chirurgii i innych metod leczenia.

Tylko dokładna regulacja pacjenta do długiego i systematycznego leczenia, w tym technik psychoterapeutycznych z naciskiem na manifestacji odpowiedniej stłumienia libido i niezdrowe może prowadzić do pozytywnych rezultatów. Niestety, środki uspokajające tłumić samego libido, ale nie eliminują orientacji pacjenta. Leczenie polega na wczesne rozpoznanie zaburzeń psychicznych, zapobieganie zaburzeń komunikacyjnych, zapobieganie korupcji.

Słowo „zboczenie” ma drugie znaczenie – zakłóceniem (mylnie cytować) czyjeś słowa, prawa, sens tego, co zostało powiedziane. Równoznaczne z wyrażeniem może być fraza – „obrócić do góry nogami”, lub celowo zniekształcone.