815 Shares 9821 views

Leningrad Zoo na stacji metra „Gorkiego”

Leningrad Zoo (na stacji metra „Gorki”) jest jednym z najstarszych rosyjskich parków zoologicznych i jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ parków zoologicznych na świecie. Jest to wyjątkowe miejsce w swoim rodzaju, który jest uważany za unikalny rezerwat przyrody. Od momentu otwarcia zoo udało się zachować własną historyczną wielkość, a teraz jest uważany za przedstawiciela dziedzictwa architektonicznego Petersburga.


informacje ogólne

Dziś zoo zajmuje dość mały obszar terytorium – trochę ponad siedem hektarów. W tej kolekcji zwierząt żyjących tutaj, ma prawie dwa tysiące pięćset kopii, a pięćset trzydzieści trzy różne gatunki fauny z niemal wszystkich kontynentów. Na szczególną uwagę jest to, że zoo na „Gorkiego” nie tylko daje możliwość spojrzenia na różnych zwierząt i ptaków, ale również przywiązuje dużą wagę do pracy edukacyjnej, naukowej i edukacyjnej. Na przykład, tutaj są stale utrzymywane różnorodne wycieczki i wykłady, organizowane specjalne kursy. Ponadto należy stwierdzić, że dla dorosłych i dzieci w zoo „Gorki” stworzył tzw „pin klatkę”, gdzie zwierzęta mogą karmić i domowych, a także Klubu Młodych zoologów. Ostatnie odbyły się na zajęcia ze studentami, którzy są przyciągane do badania zwierząt i ptaków.

W odniesieniu do głównych celów Zoo Leningrad jest teraz, to jest przede wszystkim demonstracją zwierząt, organizacja jakości wypoczynku, prowadzenie różnych działań edukacyjnych, a także aktywne uczestnictwo w działaniach mających na celu zachowanie rzadkich gatunków zwierząt.

Historia zoo

Petersburg zoo został otwarty w 1865 roku, Alexander Park. Jego pierwszymi mistrzami byli Julius i Zofia Gebgardty. Główny zbiór zwierząt w czasie składał niedźwiedzie, tygrysa, lwy kilku małych zwierząt mięsożernych, papugi i ptactwo. Przez 1897, liczba zwierząt wzrosła dużo. Według dokumentów zachowanych w momencie zbierania zoo zawiera jeden tysięcy sto sześćdziesiąt jeden osoby. Jednak po roku zoo jest w spadku, a w 1909 roku zamknięty dla zwiedzających.

Dziewięć lat później, ogród zoologiczny zostać znacjonalizowane i utworzyć specjalną radę naukową za zarządzanie. Dzięki aktywnym udziale rządu zoo udaje się przetrwać Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, aw 1944 roku w zoo na „Gorkiego” otwiera swoje drzwi dla stałego pobytu. Od tego czasu zoo nabył wiele nowych i ciekawych zwierząt i musiał przejść więcej niż jedną ogólną rekonstrukcję.

głównym wystawa

Jeden z największych eksponatów zoologicznych dzisiaj znajduje się w pawilonie „Lvyatnik”. Tutaj można zobaczyć lamparty śnieżne, Cougars i europejski rysia. Można również obserwować życie lwów afrykańskich i jaguary. Szczególną uwagę zwraca się i pawilon zwany „pierwszeństwo”, gdzie żyją różne gatunki małp i lemurów. Ponadto, jest to niemożliwe, aby zignorować „Exotarium”, który zajmuje całe dwa piętra. Ziemia ma duże akwarium z rybami słodkowodnych i morskich, drugi – pawilon „Terrarium”, jak takie małe Obudowy z drapieżnikami jak FENECH, mangusta, Genets i surykatek.

Położenie i sposób działania

Adres, pod którym można znaleźć zoo: Petersburg, stacja metra „Gorky”, Alexander Park, numer domu 1. Animal House znajduje się w dzielnicy Piotrogrodzie i wejście do niej – od Kronverksky Avenue. Najbliższe stacje metra do niego są „Sport” i „Gorki”. Ponadto, może to być osiągnięte przez tramwajem nr 6 i numerem 40. Ponadto, zawsze można wziąć taksówkę, zwany jako cel „Gorkiego zoo.” Tryb pracy zoo codziennie od dziesiątej rano do ósmej wieczorem. Wyjście zoo otwarty do dziewięciu godzin.