249 Shares 9587 views

Podróżować Anapa Jałta: przejdź do morza

Podróżujący Anapa uważany za najbardziej dogodny punkt wyjścia dla podróży na Krym. Tutaj uciekają tras kolejowych w całym kraju. Stąd odjeżdża autobus transportu oraz statków morskich. Jeśli łączymy punkt na mapie Anapa, Jałta, odległość będzie 401 kilometrów, z uwzględnieniem długości Cieśninie Kerczeńskiej. W ten sposób przezwyciężania do 6,5-7 godzin.


Dlaczego warto iść na Krym

Ten Teodozja i Sewastopol, Evpatoria i Bakczysaraju, Jałta i wspaniały łagodny klimat. Jest ciepło, nawet w zimie, są jabłka i śliwki, tam jest morze, które nigdy nie zamarza, to „Jaskółcze Gniazdo”, i wiele innych ciekawych rzeczy. W połowie lutego „Krymskiej ośrodek turystyczny” trzyma wystawę jałtańskiej do prezentacji możliwości turystycznych w regionie, poświęconej charakterystyce i warunkach w sezonie 2016 na wakacje. Wydarzenie wspiera odpowiednie służby Federacji Rosyjskiej. Wśród uczestników jest ponad 500 organizacji sanatorium półwyspu, około 300 biur podróży i mediach rosyjskich regionów.

Ulubione rosyjska uzdrowiska i kurorty przyciągają coraz więcej turystów. Uzdrowienie morskie powietrze, niesamowity charakter półwyspu nie może zostawić ślad w swoim sercu i duszy.

„Perła” z południowego wybrzeża nazywa najstarszych uzdrowisk – miasto Jałcie, założony w 1 wne. e. Naturalne piękno, ciekawa historia, kamieniste wybrzeże i wiele plaż, motele i ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty czekają na wczasowiczów w nowym sezonie.

Anapa, Jałta – miasto, którego brzegi są myte wodami morza. Ale aby dostać się z jednego punktu do drugiego na różne sposoby:

  • na pokładzie samolotu;
  • na łodzi, tj promem lub katamaranem;
  • w autobusie;
  • samochodem.

Spójrz w przyszłość: drogi na dnie cieśniny

Według globalnego planu na odbudowę regionu, pod koniec 2018 roku planowane jest budowa i otwarcie tunelu, który będzie realizowany po dnie Cieśniny Kerczeńskiej. Takie przejście składa się z dwóch osobnych, ale wzajemnie połączonych alarmowych gateways tuneli. Dla każdego zostaną określone dwupasmową odcinku drogi silnik 14,7 km. To jest, gdy odległość między miastami autobus Anapa, Jałta zostaną przezwyciężone przez 3-4 godzin bez zmiany pasażerów promów lub katamarany. Do tego czasu trzeba stosować złożone środki transportu.

Szczegóły na trasie Anapa-Jałcie

Ponad 10 zaplanowane loty dziennie i przewożone w nocy z dworca autobusowego miasta w kierunku Krymu. Po przybyciu na jednej ze stacji Anapa turystów na przejażdżkę autobusem do portu „Kavkaz”. Stąd na promie przejście przez cieśninę, a następnie z powrotem do autobusu podążać w wybranym mieście na półwyspie. Na taki wyjazd można kupić jako pojedynczy bilet, płaci za wszystkich rodzajach transportu natychmiast, a także regularnego towarzysza podróży.

Z lotniska na prom turyści dostać taksówką lub odpowiedni lot, a następnie – promem do Kerczu. Dalsze opcjonalnie: komunikacją miejską lub taksówką.

Czy nie łatwiej po prostu pływać w wodzie?

Dwa szybki katamaran w ubiegłym roku przeprowadzono codzienne loty Anapa-Feodosiya Jałta wskroś. Jeden statek może pomieścić 300 pasażerów. Każdy z nich może nosić 36 kg obciążeniu. Dla dzieci w wieku poniżej 1 roku podróżują za darmo. W nowym sezonie okazja, aby zamówić bilety dla tego transportu przez Internet. Jednak katamarany zrobić teraz loty tylko do Teodozji. Nowoczesne statki szybkobieżne wyposażony w klimatyzację, telewizor, wygodne siedzenia. Można wybrać się na spacer na pokładzie podczas rejsu. Następnie ścieżka Anapa do Jałty przez morza aż do odwołania z powodu braku zwrotu kosztów. Do ostatecznego miejsca przeznaczenia wczasowiczów Feodosia dostać samochodem do 2,5-3 godzin. Wraz ze wzrostem ruchu na danej trasie kierunek może zostać uruchomiony ponownie.