575 Shares 9379 views

Sprzęgło Pompa hamulcowa. „Gazela”: wyrób i naprawa sprzęgła pompa hamulcowa

W celu przemieszczenia pojazdu, należy przenieść moment obrotowy z silnika do skrzyni. Jest on odpowiedzialny za tego sprzęgła. Jest to węzeł przekazuje moment obrotowy za pośrednictwem pewnej przekładni do kół. Główną funkcją sprzęgła – czasowe odłączenie modułu mocy od skrzyni biegów. Mechanizm odpowiedzialny za sprawne początku przekładni, gdy silnik jest uruchomiony.

urządzenia fabularne

Z sprzęgło możliwe, aby zapobiec nagłej zmiany obciążenia, co zapewnia płynny rozruch pojazdu z miejsc. Również sprzęgło chroni całą transmisję z momentów bezwładności obciążenia, które powstają w wyniku gwałtownego hamowania obrotów wału korbowego na pracującym silniku w momencie, gdy kierowca zmienia bieg. Na „Gazel” pojeździe zamontowany układ sprzęgła hydraulicznego. Ona otrzymała szeroką popularność w wielu modelach nowoczesnych samochodach. Sednem konstrukcji mechanizmu hydraulicznego sprzęgła pompa hamulcowa. Gazela „Business” jest również wyposażony. Główne zadanie do rozwiązania przez cylinder – transmisji impulsów z gaz do elementów roboczych systemu. Korzystając z tej strony, dostarczone przez starcie maszyny. Również mechanizm umożliwia przełączenie wysoki i niski bieg.

Poniżej opiszemy sprzęgło pompy hamulcowej. „Gazela” – to transport komercyjny, więc wymaga okresowej konserwacji. Jakie problemy występują ze sprzęgłem jak naprawy, utrzymanie, aw razie potrzeby zmienić jednostkę? Powiemy Ci wszystko w porządku.

Jak działa napęd hydrauliczny „Gazelle”

Składa się z niewielkiej liczby części i podzespołów. W ten sposób układ ma zbiornik z cylindra głównego sprzęgła. „Gazela” wyposażona jest w nich od 1995 roku. Zbiornik zawiera płyn hamulcowy, który pracuje w napędzie. Zespół ten zawiera również główny i podrzędny cylindra, rury, węże i rury. a sprężyna powrotna jest stosowany w systemie.

Zasada działania napędu hydraulicznego

Nie wdając się w szczegóły, w jaki sposób sprzęgło pompa hamulcowa, „Gazela” jest następujący. Gdy kierowca pojazdu naciśnie pedał, siła ta przez pręt jest przesyłana do napędu głównego. Tutaj jest ona postrzegana przez sieć rur i przełącza do cylindra roboczego. Ten ostatni, poprzez sprzęgło widelec i uwalnianie łożyska rozłącza się lub łączy silnik z przekładnią.

siłownik hydrauliczny

Jednym z głównych składników, które są zawarte w strukturze elementu, jest możliwe przyporządkowanie do popychacza. Wraz z nim komunikuje się z mechanizmem pedału. Jest to również sam cylinder korkiem tłoka i sprężyny powrotnej. Jak działa pompa hamulcowa? „Gazela” wyposażony jest węzłem z dwóch połówek, które są oddzielone za pomocą specjalnej partycji. W górnej części jest przeznaczony do płynu roboczego, który wypływa ze zbiornika. Tam, na górze, pewien margines utrzymuje ciecz. Jeśli trakcja i hydrauliczny odpowiednio dostosować jego poziom nie powinien być krótszy niż trzy czwarte objętości.

W dolnej części znajduje się miejsce do pracy. W typowym początkowych cylindra tłok jest dociskany przez sprężynę do ściany oddzielającej cylinder na dwie strefy. Pomiędzy tłokiem a tłokiem istnieje luka. Ze względu na to płyn dostaje się do części roboczej. Gdy kierowca naciska na pedał, ruchów tłoka i zamyka lukę. Ciecz nie może spaść z górnej do dolnej strefie. Porusza tłokiem a siła jest przekazywana z nogi kierowcy bezpośrednio na cylindrze roboczym. Ze względu na rozmiar tłoka i wylot są różne, zwiększa otworu. To wystarczy, aby włączyć sprzęgło. Taka konstrukcja upraszcza wysiłku, który jest przypisany do pedału. Ta siła jest wystarczająca, aby odłączyć lodu z pudełka. Po zwolnieniu pedału, tłok będzie działać na wiosnę. Ponadto, ze względu na ciśnienie w układzie hydraulicznym pedału powrót do zasady z jego pierwotnego położenia. W tym samym miejscu i przesunąć tłok. W rezultacie, płyn będzie znowu swobodnie wejść do spodzie pojemności.

Kiedy trzeba naprawić sprzęgła pompa hamulcowa

„Gazela” może wymagać naprawy przez nieszczelności lub wnikaniem powietrza do układu. Nawet pomimo prostoty konstrukcji cylindra, z nim też wystąpić problemy. Kilka różnych problemów. Szczegóły na temat każdego z nich – poniżej.

wyciek płynu

mogą być potrzebne, jeśli wykryty brak płynu roboczego naprawy. Przyczyny może być pęknięć lub uszkodzeń mankietu cylindrów związków uszkodzenia uszczelnienia. W tym przypadku zaleca się, aby upewnić się, czy poziom w zbiorniku wyrównawczym jest wystarczająca. Jeżeli płyn jest mała, a następnie wlewa się ją. Następnie okresowo sprawdzać poziom podczas rutynowej konserwacji lub przegląd techniczny. Czasami proste uzupełnianie płynu hydraulicznego nie może pomóc. Następnie przeprowadzić dokładne badania ujawniają przeciek, a potem zapewnić uszczelnienie. W tym przypadku nie może być naprawiony, ale wystarczy zmienić pompę hamulcową do „Gazela”.

Powietrze w układzie

Innym typowym awarii – jest powietrze w systemie. Ten problem może doprowadzić do całkowitej awarii serwisu. Sprzęgło nie jest całkowicie wycisnąć i praca pedałów towarzyszyć będzie charakterystycznym kryzysu lub drgania na dźwigni zmiany biegów. Wśród przyczyn system i bezpośrednio do cylindrów dostaje się powietrze, jest możliwe przyporządkowanie innego węża, niewydolność naturalne zużycie i części otwierającego. Nie wyklucza wyciek płynu w miejscach, gdzie części są ze sobą połączone napędem hydraulicznym. Jak dokonać naprawy sprzęgła pompa hamulcowa w tym przypadku? „Gazela” jest umieszczony na płaskiej powierzchni, polega na wymianie uszkodzonych przewodów z późniejszym systemu pompowania.

Odpowietrzania płynu w cylindrze

Również nie ma innej awarii – w tym przypadku cylinder może pompować płyn hydrauliczny przez. Przyczyną usterki jest mankiet, który może ulec uszkodzeniu. Możliwe jest wytwarzanie na skutek normalnego zużycia tłoka. Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą zestawu naprawczego mistrz sprzęgło cylinder. „Gazela” w tym przypadku, można szybko powrócić do stanu roboczego. Zestaw zawiera wszystkie elementy, które często zawodzą. Proces wymiany mankietów i inne szczegóły nie stwarza żadnych szczególnych trudności dla kierowców tych pojazdów.

Jeżeli istnieją oznaki awarii cylindra, konieczne jest, aby zdiagnozować i utrzymanie systemu sprzęgła. Pomoże to uniknąć konieczności wymienić cylinder całkowicie.

Częściowa naprawa pompy hamulcowej za pomocą zestawu naprawczego

Dzięki niemu można uniknąć konieczności wymiany urządzenia całkowicie. zestaw naprawczy składa się z następujących elementów:

  • Kapturek ochronny.
  • Pierścień ustalający.
  • Tłok.
  • Sprężyna powrotna.
  • Mankiet sprzęgło pompa hamulcowa „Gazela”.

Zdemontować cylinder całkowicie na to patrząc na specjalną wtyczką. To musi być odkręcona. Podczas montażu, zgodnie z konieczności instalowania uszczelki, uszczelka.

Demontaż i defetovka

Pierwszym etapem jest usuwany i demontowane cylinder. Można go znaleźć w lewym tylnym rogu pojazdu pod maską. Następnie po montażu zdemontować wszystkie składniki przemywa płynu hamulcowego – bez użycia na agresywne rozpuszczalniki. Cylinder jest następnie badana pod kątem zacieranie. Sprawdź status lustrze i prętem. Jeśli znacznej korozji niewielkimi porcjami zadziorów te wady mogą być wyeliminowane przez papierem ściernym. Ale takie uszkodzenie może oznaczać dużą lukę pomiędzy tłokiem i cylindrem.

Następny wydatki wymiana zużytych części, które są wyposażone w zestaw naprawczy. Przed montażem sprzęgła pompa hamulcowa, „Gazela” jest konieczne, aby zaciągnąć hamulec ręczny. Każdy szczegół musi być smarowane płynem hamulcowym. Na powierzchni tłoka, która jest w kontakcie z tłokiem, co powoduje nieco tłuszczu. Ponadto, cylinder są zbierane, ustawić na swoim miejscu, a pompowane.

Wymiana sprzęgła pompa hamulcowa

„Gazela” wymaga, że z tych samych powodów jak w poprzednim przypadku. Ten wyciek, naturalne zużycie, nieprawidłowe działanie mechanizmu sprzęgła. Jak już wspomniano, jest to cylinder na lewym tylnym rogu pojazdu pod maską.

Przed sama zmiana zostanie wykonana, należy spuścić płyn hamulcowy z systemu. Aby to zrobić, należy podłączyć wąż ze specjalnej oprawy. Ten ostatni jest na cylindrze roboczym. Następnie, sprzęgło jest rozłączone z cylindra. Aby prowadzić tę operację, należy usunąć część deski rozdzielczej znajduje się pod kierownicą. Następnie usunąć zacisk blokujący, który znajduje się na pedał i wyjąć kołek na tłok cylindra.

Kiedy rura doprowadzania płynu hydraulicznego z pompy hamulcowej jest odłączony, można rozpocząć, aby włączyć dwóch nakrętek, które posiadają mistrz sprzęgło cylinder sobie. „Gazela 3302” nadal stoją na hamulec ręczny. Po odkręceniu nakrętki, cylinder może być usunięty i zastąpiony nowym zestawem. Proces instalacji w odwrotnej kolejności. Po zamontowaniu układu konieczne jest, aby wykonać napęd pompowania.

Jak usunąć powietrze?

Po każdej naprawie sprzęgła hydraulicznego, system musi koniecznie być pompowana. W tym celu, ciecz wlewa się do zbiornika tylko na brzegi odkręcić montażu aż do oporu. Ponadto kilkakrotnie nacisnął pedał. Ma to zapewnić, że płyn hamulcowy dostanie się wszystkich probówek. Następnie naprawić pedał. Następnie skręt sutek i wycisnąć kilkakrotnie pedał, a następnie naprawić. Dalej na okucia zużycia rur. Jest to zanurza się w pojemniku z płynem. Oprawa wirowano aby wypuścić powietrze. Wszystkie te kroki powinny być powtarzane tak długo, jak powietrze w systemie nie będzie.

W razie potrzeby płyn w zbiorniku powinny być uzupełniane. Zastąpienie go w linii sprzęgła musi odbyć się nie rzadziej niż raz na 2 lata. Płyn hamulcowy jest higroskopijny. Oznacza to, że korozja mogą być generowane w systemie.

Regulacja pedału

Po naprawie lub wymianie na nowy główny Pompy sprzęgła, „Gazela” wymaga regulacji pedału. Jest to prosty proces. Do tego trzeba linię, ale pierwszym krokiem jest, aby postawić diagnozę. Jeśli spróbujesz ruszyć umywalki pedałów pojazdu, w trakcie przełączania usłyszeć różne dźwięki, gdy ruch jest obserwowany wstrząsy i szarpnięcia, konieczne jest, aby uruchomić silnik, zwolnić sprzęgło powoli i spróbować delikatnie wyciągnąć. Jeżeli pojazd nie jest w pośpiechu, aby uzyskać w toku, to znaczy, że pedał jest wystawione nieprawidłowo. Jej przebieg ponad określonym tempie. Następnie, przy użyciu linijki zmierz odległość od podłogi do pedałów. To powinno być nie więcej niż 14-16 cm. Jeśli jest wyższa, wówczas pedał do regulacji. Aby to zrobić pod maską powinno być znalezienie śrubę z nakrętką. Znajduje się tam gdzie kończy się przewód. Nakrętka podvorachivaetsja. W ten sposób uzyskuje się pożądany pedału. Aby zwiększyć szybkość, konieczne jest, aby dokręcić nakrętkę. Jeśli ruch jest konieczne, aby zmniejszyć, to obrócił. Po korekcie, ponownie sprawdzić pedał. Wielokrotnie zmierzona odległość linii. Konfiguracja trwa do momentu, aż do uzyskania pożądanego rezultatu.